Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

fanfar19

Użytkownik
 • Content Count

  1,768
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5,090 Guru zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Północ

Recent Profile Visitors

754 profile views
 1. U mnie podobnie. Poprzednia 300M nie zachwyciła nigdy. A pamiętam w 2018, przed zmianą modelu była do wzięcia w wersji z bransoletą za 12k pln. Cena z metki 15k minus 20%.
 2. Jakie będą dalsze losy munsłoczy trudno powiedzieć. Czy był to taki genialny ruch czas pokaże. Miałem swego czasu rozmowę na ten temat z AD. Wedle nich geneza powstania serii była taka, że Swatch jako marka był absolutnie pod kreską. Te zegarki się nie sprzedawały. SG rozpaczliwie chciało ratować markę Swatch więc wymyślili taki plan. Z badań wyszło, że klienci będą rozróżniać munsłocza i munłocza. Plan po części się powiódł, Swatch został uratowany, sprzedaż poszła w górę. Ale okazało się, że jednak klienci nie do końca rozróżniają munłocza od munsłocza i ta seria powoduje problemy dla głównej marki i jej księżycowego produktu. Z tego co mi powiedziano na razie SG nie wie co zrobić z tym pasztetem. Ale nie jest wykluczone, że dość szybko munsłocz zniknie z oferty. Na ile to prawda, nie wiem. Ale brzmi prawdopodobnie.
 3. Nie znam się za bardzo ale wydaje mi się, że tak może się zdarzyć. Moja 300M chodzi w zakresie od -1,2 do +1,2. Metasa nie spełnia, to chyba bliżej do certyfikacji Rolexa 😄 Ale nie umiem znaleźć klucza, w tej samej pozycji łapie różne odchyłki. Mam wrażenie, że to zależy od pozycji, nakręcenia, temperatury czy wilgotności. Może jeszcze czegoś? Co ciekawe inne moje zegary też tak mają, chodzą równo w danej pozycji i nagle z niczego odchyłka jest inna.
 4. Aquis faktycznie nosi się inaczej, z racji budowy koperty i spokojnie można brać duży rozmiar. Ja mam np. niecałe 18 w nadgarstku, zimą nawet 17,5 i mam Aquisa 43,5. Tyle, że to dotyczy wersji na bransolecie, gdzie występuje wrażenie, że uszy to część bransolety, co optycznie pomniejsza całość. Na gumie mój 43,5 jest dla mnie za duży. Bo to w sumie nie jest mały zegarek. Ale jakie jest zapięcie w gumie nie pamiętam. Mierzyłem kiedyś 39,5, pamiętam, że jak go zobaczyłem to myślałem, że to damka 36. Optycznie jest mały. A skoro miałeś propilota 41, z jego L2L około 49, to Aquis 39 może być za mały. Jest jednak wersja 41.
 5. Robaczku? Hmm… Ale odpowiadając na pytanie, małżonka moja po ostatnich sprzedażach i zakupach ma dokładnie tyle samo zegarków co ja. Nawet niektóre mamy z tych samych kolekcji. Ale nie ma żadnego Orisa, uznaje tylko kwarce, a na tym polu Oris nie ma oferty.
 6. Ja też sobie obiecałem, że w tym roku nic nie kupię. I nie kupiłem... sobie. Za to kupiłem dwa żonie swojej. Trochę wyszedłem na tym jak Zabłocki na mydle
 7. Z tego co usłyszałem w salonie, zdarza się w przypadku niebieskiego BB58, że klient przychodzi, ogląda i nie odbiera zamówienia. Dużo rzadziej taka sytuacja ma miejsce w przypadku czarnego BB58. Nie mam jak tego zweryfikować, a sprzedawcy różne rzeczy potrafią opowiadać. Ale wcale by mnie to nie zdziwiło, niebieski BB58 w ogóle do mnie nie gada.
 8. To jeszcze w temacie „zauważalności” zegarów na ręku. Ostatnio na lotnisku w kolejce do odprawy zaczepił moją małżonkę pewien Pan pytając jaki zegarek ma na ręku bo się jego żonie bardzo podoba, a on z daleka nie może rozpoznać. A był to TH Aquaracer. Niemniej w mojej opinii Konstelacja bardziej rzuca się w oczy
 9. Chciałem się zapisać na BB58, czarny. W Kruku myśleli, myśleli i w końcu powiedzieli, że mogę zamówić każdą wersję z paskiem lub bransoletą (wcześniej mówili, że wersja na bransolecie nie jest dostępna). Szacowany czas oczekiwania DWA lata. Te dwa lata to podobno dobry wynik
 10. Też kiedyś taki test po znajomych / rodzinie robiłem. Wnioski praktycznie takie same. Tyle, że do Rolex, Omega dorzuciłbym jeszcze Delbana - bo babcia miała. Zadziwiająco często ta marka była wymieniana. I zadziwiająco często w połączeniu z babcią właśnie.
 11. Ja bym kupił Omegę Seamaster. 300M, jak rozumiem. Skoro już o tym zegarku myślisz, to myśleć raczej nie przestaniesz tylko dlatego, że nabyłeś coś innego. Więc od razu szedłbym w zegar docelowy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.