Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

fanfar19

Użytkownik
 • Content Count

  1,762
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4,994 Guru zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Północ

Recent Profile Visitors

718 profile views
 1. Nie znam się za bardzo ale wydaje mi się, że tak może się zdarzyć. Moja 300M chodzi w zakresie od -1,2 do +1,2. Metasa nie spełnia, to chyba bliżej do certyfikacji Rolexa 😄 Ale nie umiem znaleźć klucza, w tej samej pozycji łapie różne odchyłki. Mam wrażenie, że to zależy od pozycji, nakręcenia, temperatury czy wilgotności. Może jeszcze czegoś? Co ciekawe inne moje zegary też tak mają, chodzą równo w danej pozycji i nagle z niczego odchyłka jest inna.
 2. Aquis faktycznie nosi się inaczej, z racji budowy koperty i spokojnie można brać duży rozmiar. Ja mam np. niecałe 18 w nadgarstku, zimą nawet 17,5 i mam Aquisa 43,5. Tyle, że to dotyczy wersji na bransolecie, gdzie występuje wrażenie, że uszy to część bransolety, co optycznie pomniejsza całość. Na gumie mój 43,5 jest dla mnie za duży. Bo to w sumie nie jest mały zegarek. Ale jakie jest zapięcie w gumie nie pamiętam. Mierzyłem kiedyś 39,5, pamiętam, że jak go zobaczyłem to myślałem, że to damka 36. Optycznie jest mały. A skoro miałeś propilota 41, z jego L2L około 49, to Aquis 39 może być za mały. Jest jednak wersja 41.
 3. Robaczku? Hmm… Ale odpowiadając na pytanie, małżonka moja po ostatnich sprzedażach i zakupach ma dokładnie tyle samo zegarków co ja. Nawet niektóre mamy z tych samych kolekcji. Ale nie ma żadnego Orisa, uznaje tylko kwarce, a na tym polu Oris nie ma oferty.
 4. Ja też sobie obiecałem, że w tym roku nic nie kupię. I nie kupiłem... sobie. Za to kupiłem dwa żonie swojej. Trochę wyszedłem na tym jak Zabłocki na mydle
 5. Z tego co usłyszałem w salonie, zdarza się w przypadku niebieskiego BB58, że klient przychodzi, ogląda i nie odbiera zamówienia. Dużo rzadziej taka sytuacja ma miejsce w przypadku czarnego BB58. Nie mam jak tego zweryfikować, a sprzedawcy różne rzeczy potrafią opowiadać. Ale wcale by mnie to nie zdziwiło, niebieski BB58 w ogóle do mnie nie gada.
 6. To jeszcze w temacie „zauważalności” zegarów na ręku. Ostatnio na lotnisku w kolejce do odprawy zaczepił moją małżonkę pewien Pan pytając jaki zegarek ma na ręku bo się jego żonie bardzo podoba, a on z daleka nie może rozpoznać. A był to TH Aquaracer. Niemniej w mojej opinii Konstelacja bardziej rzuca się w oczy
 7. Chciałem się zapisać na BB58, czarny. W Kruku myśleli, myśleli i w końcu powiedzieli, że mogę zamówić każdą wersję z paskiem lub bransoletą (wcześniej mówili, że wersja na bransolecie nie jest dostępna). Szacowany czas oczekiwania DWA lata. Te dwa lata to podobno dobry wynik
 8. Też kiedyś taki test po znajomych / rodzinie robiłem. Wnioski praktycznie takie same. Tyle, że do Rolex, Omega dorzuciłbym jeszcze Delbana - bo babcia miała. Zadziwiająco często ta marka była wymieniana. I zadziwiająco często w połączeniu z babcią właśnie.
 9. Ja bym kupił Omegę Seamaster. 300M, jak rozumiem. Skoro już o tym zegarku myślisz, to myśleć raczej nie przestaniesz tylko dlatego, że nabyłeś coś innego. Więc od razu szedłbym w zegar docelowy.
 10. I słusznie. Mój nigdzie się nie wybiera, ciągle bardzo mi się podoba. Tak na marginesie, moja córa uważa, że to mój najfajniejszy zegar. Taka ciekawostka, bo przecież konkurencję ma u mnie całkiem zacną.
 11. Ooo…. Wydawało mi się, że pisałeś coś o zamiarze sprzedaży. To jednak został?
 12. Ja od jakiegoś czasu też oglądam każdy zegarek przed zakupem pod lupką. Słabe to jest, że kupując zegarek za niemałe w sumie pieniądze, trzeba go tak weryfikować, bo różnie może być ☹️
 13. @Butikmyślę, że najpierw powinieneś udać się do salonu / sklepu. Egzemplarz jest ewidentnie wadliwy i jest to wada powstała na etapie produkcji. Nie sądzę aby ktokolwiek robił problemy z wymianą na nowy. Choć trochę to pewnie zajmie. Ale co do zasady, korzystając z rękojmi, towar nie musi być nowy i nieużywany. Wadę konsument może zauważyć wiele tygodni lub miesięcy po zakupie. I rękojmia cały czas obowiązuje. Co więcej przez rok trwania odpowiedzialności sprzedawcy istnieje domniemanie, że stwierdzona wada lub jej przyczyna istniała już w momencie sprzedaży. Gdy wyszło, że moja pierwsza 300M miała skorodowane wskazówki (o czym pisałem na forum wtedy), Jubitom wymienił egzemplarz na nowy bez żadnych problemów. Nawet przysłali trzy egzemplarze absolutne nówki w blistrach abym sobie wybrał. Choć trwało to ze trzy tygodnie, fakt. Choć akurat zaczynała się pandemia Covid, co wydłużyło cały proces, ponieważ salony były zamknięte.
 14. @tommlymoim zdaniem całość czyli 300M + bransoleta sprawia zbyt ciężkie wrażenie. Bransoleta się nie zwęża w ogóle i to chyba daje ten efekt optyczny. Poprzednia wersja zdaje się miała zwężającą się bransoletę i to było dobre. Choć mi z kolei ta nowa wersja (2018+) zdecydowanie bardziej się podoba. Ostatnio nawet mierzyłem wersję na bransolecie, ponieważ zastanawiałem się nad zmianą gumy w mojej 300M na stal. Ale po przymiarce zrezygnowałem. Tyle, że to moje odczucie, dla kogoś innego, może z większym nadgarstkiem, może to wyglądać zupełnie inaczej. Może to zresztą być kwestia pewnego przyzwyczajenia, w moim Aquisie bransoleta zwęża się dość mocno, z 24 do 18, może nawet 16?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.