Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

fanfar19

Użytkownik
 • Content Count

  1,448
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2,801 Guru zegarmistrzostwa

About fanfar19

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Północ

Recent Profile Visitors

515 profile views
 1. Dominik, a może coś innowacyjnego? Taki FC https://ch24.pl/frederique-constant-slimline-monolithic-manufacture-40-hz-dostepnosc-cena/ Robi 288000 vhp, a jak płynie sekundnik Jak zdaje się Patek zrobił 43200 na zwykłym balansie to wszyscy piali z zachwytu. Jaki kunszt, jaka wymagana precyzja. Pełna zgoda. Tyle, że nawet Patek w tradycyjnym rozwiązaniu nie do końca sobie radził z oscylatorem o częstotliwości 6 Hz. A tutaj jest 40 Hz. Wiem, że to tak nie bardzo pasuje do czegokolwiek ale ten mechanizm jest naprawdę ciekawym krokiem. Tak jak w kwarcach taki Citizen 0100, którego bym przytulił bez wahania
 2. A taki FC był pokazywany? Mechaniki są fajne... i w ogóle. Ale rozwoju to w dziedzinie mechanizmów raczej nie ma. Z rzadka jakaś firma coś pokaże, a i tak raczej jako proof-of-concept i pokaz możliwości. A tutaj mamy w końcu coś innego i rozwojowego. Mechanizm z "sercem" bijącym 40Hz robi wrażenie. Co prawda prace nad czymś takim były już prowadzone wcześniej ale może FC dla odmiany faktycznie ruszy temat oscylatora w mechanizmach mechanicznych. Kto wie? Tutaj trochę więcej szczegółów https://ch24.pl/frederique-constant-slimline-monolithic-manufacture-40-hz-dostepnosc-cena/ A tutaj filmik jak płynie sekundnik. https://monochrome-watches.com/frederique-constant-slimline-monolithic-manufacture-video-review-technical-guide-specs-price/
 3. Jak dla mnie jedynka ciekawsza. Barwione wskazówki. Ciekawsze indeksy, szóstka i dwunastka rzymskie - fajny akcent. Dwutonowa tarcza, do tego dwupoziomowa.
 4. Generalnie Santos. Z tego co pamiętam, to o Drive myślisz już od jakiegoś czasu. Dla mnie zupełnie nieczytelny. Santo zaś - miodzio w mojej opinii. Potem Wempe / Nomos. Sam w sumie nie wiem. Stawiałbym na Wempe ale Ty taki fan Nomosa chyba powinieneś patrzeć w tym kierunku. Minase? Zawsze mnie zastanawia skąd Ty takie niszowe marki bierzesz Ten zupełnie nie moje klimaty. Zenith Defy skeleton, znowu jak dla mnie nieczytelny. I ten tytan jakoś mi nie pasuje. Z kolei niebieski Defy... wysyłałem Ci kiedyś fotki z przymiarki. Taki bez wyrazu i blady mi się wydał. Może to sklepowe światło, nie wiem. Kup Santosa. A dwa pozostałe miejsca w pudełku zostaw na kolejne lata. Bo co będziesz robił jak je zapełnisz?
 5. Super Gratuluję. To ta ostatnia referencja? Jak wrażenia na żywo? Szczególnie L2L, które jest zdaje niecałe 50. Sam się do tego zegara przymierzam, tylko nie ma jak tego zmierzyć. Niby można kupić i odesłać, jakby nie pasował ale nie przepadam za taką wersją zakupów.
 6. Nie jesteś jedyny w tego typu dylematach. Ja też chciałbym mieć 3 (+1), a mam 6 (+1). Sprzedaż trzech z tych sześciu co mam nie jest rozwiązaniem, ponieważ nie wiedziałbym, które miałbym sprzedać, a które zostawić. Wszystkie mi się ciągle podobają. Z kolei sprzedaż wszystkich sześciu i kupno trzech idealnych / wymarzonych nie jest możliwa ponieważ nie mam takiej idealnej wymarzonej trójki zegarków. W efekcie prędzej widzę rozbudowę kolekcji do 9 zegarków, niż redukcję do 3. Taki paradoks.
 7. Sugerujecie, że utraciłem zmysł smaku i powonienia? Hmmm faktycznie ostatnio wszystko mi „wchodzi”, aż sam się dziwię. Ten HP10 z początku wydał mi się jakby „surowy” i alkoholowy. Ale potem było już ok 😁 A potem była zmiana, więc wszystko się pomieszało.
 8. Tak jak kolega @proki1971pisze, ogląd jest względny. Ja mam 17,5-18 ale nadgarstek wąski. Mierzyłem AT już kilka razy. 38 dla mnie był za mały. 41 leżał lepiej. Ale ostateczna ocena tkwi w oku patrzącego czyli Twoim 😁 No i w czasie użytkowania może się zmienić, tak jak pisze kolega @nicon.
 9. No właśnie. Też mnie to zastanawia. Mam wrażenie, że rozmiar około 40 jakby jest traktowany po macoszemu. A nawet jak taki np. Longines coś zrobi w tym rozmiarze, to L2L im wychodzi 50 albo więcej i czar pryska. Choć zbytnio nowości nie śledzę, więc może coś mnie omija.
 10. Same nurki ostatnio na tapecie, choć chyba mało kto nurkuje 😁 Więc dzisiaj bez nurka, dla równowagi:
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.