Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

fanfar19

Użytkownik
 • Content Count

  1,562
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3,620 Guru zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Północ

Recent Profile Visitors

551 profile views
 1. P. Baum kiedyś robił polerki, nie wiem czy ciągle to robi. w Gdyni na Wójta Radtkego jest też autoryzowany serwis Longines. W każdym razie był bo teraz to nie wiem. Pewnie też potrafili by odnowić kopertę. Na forum jest też na pewno jeden spec od renowacji. Może są też inni, nie wiem.
 2. No nie wiem Leszek… nie bardzo mi w ogóle bransoleta pasuje do pilota. A jakie sam masz zdanie? Bo ze zdjęciami to różnie bywa…
 3. Ja zdecydowanie za 300M. Koledzy piszą o wyższej uniwersalności BB58 nad 300M. Tylko to moim zdaniem akurat przemawia na niekorzyść Tudora. Ile Ty masz teraz zegarków? 15? Po co Ci uniwersalny zegarek? Ty potrzebujesz zegarka, który nie jest uniwersalny, tylko jest konkretnie tym, czym został stworzony. Tutaj akurat nurkiem. Santos jest nieoczywistym wyborem ale w moim odczuciu najlepszym z podanych. Choć moje doświadczenia z tym zegarkiem są takie, że raz oglądałem go przez szybkę. Przymierzyć się bałem, jeszcze by mi przypasował i co wtedy?
 4. Widzę, że całościowo do tematu podszedłeś Ja Ci pisałem tylko o prostej ankiecie z dwoma nurkami 😉 W każdym razie, moje zdanie na temat nurków znasz. Choć, nie jestem oczywiście obiektywny. W kwestii chrono, ponieważ nie miałem żadnego z wymienionych zegarków, to się wypowiem Catier Santos - zdecydowanie mój faworyt. Sam jestem trochę zdziwiony jak się gusta przez lata zmieniają. Potem Zenith. Z munłoczem miałbyś taką zaletę, że chwilę musiałbyś z kupnem poczekać. Najpierw, aż sprzedadzą te wszystkie egzemplarze, które mają "wadę" mechanizmu. Potem poczekać, aż pojawi się kolejna wada i poczekać aż ją usuną. I dopiero przy wersji mechanizmu .b lub .c - kupować. To już może lepiej Wempe?
 5. Dodaj jeszcze do tego, że z tą redukcją kosztu wytworzenia produktu często powiązana jest finalna zwyżka ceny produktu. Taki paradoks.
 6. I słusznie U mnie też jak na razie Aquis to pozycja w kolekcji nie do ruszenia. Wydaje mi się, czy tak bransoleta jakoś tak dziwnie nie jest spasowana z uszami?
 7. Jak wyszła obecna 300M, nie narzekałem. W ogóle nie zwróciłem na nią uwagi, wychodząc z założenia, że skoro poprzednia nie robiła na mnie żadnego wrażenia, to czemu nowa miałaby. W końcu, trochę przypadkowo przymierzyłem obecną wersję i okazało się, że się myliłem i podoba się i to nawet bardzo. Czarna, niebieska, biała. Nie pamiętam jak to czasowo wyszło ale w końcu poległem. Z przygodami, co prawda, jak może niektórzy pamiętają ale z dobrym zakończeniem
 8. Kształt trzpienia klamerki jest dość nietypowy. Mi to stwarza pewne trudności przy zapinaniu i odpinaniu. Teraz mam Zealande i prosty trzpień powoduje, że jest łatwiej. Ale oryginał też da się używać 😀
 9. I kolejna wakacyjna zmiana. Myślałem i myślałem jaki by tu nowy pasek dać. Nic mi nie pasowało więc zrobiłem letni powrót bransoletę
 10. Szukaj pozytywów - jest taniej, więcej na Twoje zegarki można przeznaczyć. Chyba, że żona hurtowo kupuje torebki i buty, No to różnie może być z tym taniej 😁 A tak trochę bardziej poważnie, to właśnie moja żona stała za rozpoczęciem mojej przygody zegarkowej, po tym jak z powodów zdrowotnych musiałem odpuścić swoje poprzednie hobby, a potem kolejne.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.