Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Winter_Solider

Zegar roczny "Roczniak" Gustav Becker

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam

 

Chciałbym prosić o pomoc w ustaleniu autentyczności zegara rocznego Gustav Becker

 

i jego ewentualnego wieku. Po numerze wynika teoretycznie, że jest to około 1924/1925 rok?.

 

Zastanawiam się nad zakupem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poniżej fotografie

 

Z góry dziękuje za wszelką pomoc

Edytowane przez Winter_Solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybkie luknięcie, to moim zdaniem kompletny i fajny. Brak dolnej przesuwki osłony włosa z śrubką blokującą, poza tym IMO w porządku. W ustaleniu roku nie pomogę, bo nie widzę całego numeru, ale gdzieś tak, jak napisałeś +-. Mój identyczny ma z przodu 24xxxxx

Nic tylko brać się za robotę i niech żyje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałbym prosić o pomoc w ustaleniu autentyczności zegara rocznego Gustav Becker

 

i jego ewentualnego wieku. Po numerze wynika teoretycznie, że jest to około 1924/1925 rok?.

 

Zastanawiam się nad zakupem

 

 

 
 
 
 
 
 
 

Poniżej fotografie

 

Z góry dziękuje za wszelką pomoc

Lepiej pytać w temacie ,, Zegary roczne i inne z wahadłem torsyjnym, zegary elektryczne ,,  , bo tam częściej zaglądają osoby interesujące się roczniakami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, osoby nie mające 50 postów nie mogą tam pisać. Nie wiem dlaczego tak jest, ale nie ruszałem stąd tego pytania :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No byłoby schludniej i porządniej, ale akurat tu nie bardzo jest o czym długo dyskutować, za wyjątkiem upewnienia się, że z przodu numeru jest 24. Moim zdaniem jest.

Model znany.  O, taki. 

post-39092-0-97742600-1562268046_thumb.jpg

post-39092-0-61190300-1562268057.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Napisałem również zapytanie w dziale "zegary roczne". Jeśli chodzi o numer seryjny to z przodu jest 2 4

 

No właśnie dlaczego tak jest, że osoby które nie mają 50 postów nie mogę publikować i zadawać pytań na forum "roczniaków"? Dziwna sprawa.

Co do "dolnej przesuwki osłony włosa z śrubką blokującą" czy taki element trudno zdobyć i czy jest drogi?

Edytowane przez Winter_Solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest typowy dla osłon włosa w roczniakach GB element. Nigdy nie widziałem sprzedawanego oddzielnie. Można pewnie kupić kopię całej osłony na ebay, albo prościej- wypiłować sobie z blaszki  :). Lub zlekceważyć. Na chód zegara nie wpływa, blokowało włos w transporcie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Sprzedający mówi, że ten egzemplarz już tak kupił i nie posiada tego elementu. Poza tym drobnym brakiem rozumiem, że nie kupuje "składaka" czy też podróbki. Kupuje do na własny ślub i zależy mi żeby zdobił moją kolekcje a nie przypominał o życiowym błędziedzięki raz jeszcze za wszystkie informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz katalogowy zegar roczny bardzo znanego i cenionego producenta zegarów. Jednocześnie model troszkę rzadszy, z ciekawą koroną. Wszystko w nim jest OK, fajna pamiątka będzie. Tylko nie wymagaj po uruchomieniu astronomicznych dokładności przez cały rok. Roczniaki są od pokazywania magii czasu z naciskiem na magię  :D.

Najlepsze życzenia z okazji ślubu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A będzie chodził jak i my po ślubie. Trochę w przód, trochę w tył, czasem się zatrzyma ;) Większość czasu pod kloszem, czasem go podniosą i wpadnie świeże powietrze. Ale po pewnym czasie poprosimy znowu o klosz :D


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kupujesz katalogowy zegar roczny bardzo znanego i cenionego producenta zegarów. Jednocześnie model troszkę rzadszy, z ciekawą koroną. Wszystko w nim jest OK, fajna pamiątka będzie. Tylko nie wymagaj po uruchomieniu astronomicznych dokładności przez cały rok. Roczniaki są od pokazywania magii czasu z naciskiem na magię :D.

Najlepsze życzenia z okazji ślubu!

Wielkie dzięki. Uspokoiłem się,że nie kupuje jakiegoś składaka. Na pewno będzie pamiątka. Ten wpis ostani mnie rozbawił :) genialne. Dzięki raz jeszcze.

A będzie chodził jak i my po ślubie. Trochę w przód, trochę w tył, czasem się zatrzyma ;) Większość czasu pod kloszem, czasem go podniosą i wpadnie świeże powietrze. Ale po pewnym czasie poprosimy znowu o klosz :D

Hehe świetne. Muszę zapisać :)

Edytowane przez Winter_Solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie. Czy wiedzą Panowie czy jest taka możliwość i gdzie kupić dolną osłonę, blokadę włosa? Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie. Czy wiedzą Panowie czy jest taka możliwość i gdzie kupić dolną osłonę, blokadę włosa? Dziękuję

 

 

To jest typowy dla osłon włosa w roczniakach GB element. Nigdy nie widziałem sprzedawanego oddzielnie. Można pewnie kupić kopię całej osłony na ebay, albo prościej- wypiłować sobie z blaszki  :). Lub zlekceważyć. Na chód zegara nie wpływa, blokowało włos w transporcie. 

Bywają na ebay.

post-6402-0-40565700-1562501882_thumb.jpg

 

Około 180 złotych z wysyłką.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O super. Spróbuję poszukać...Nigdy nie kupowałem na ebay. Spróbuję. Może się uda coś znaleźć. Dziękuję

Na chwilę obecną nic nie znalazłem. Może mój zegarmistrz pomoże... Gdyby ktoś z kolegów trafił na taką zawieszke uprzejmie proszę o kontakt. Bardzo dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto jest kolegi zegarmistrzem?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, mój kolega... od 30 lat... ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O super. Spróbuję poszukać...Nigdy nie kupowałem na ebay. Spróbuję. Może się uda coś znaleźć. Dziękuję

Na chwilę obecną nic nie znalazłem. Może mój zegarmistrz pomoże... Gdyby ktoś z kolegów trafił na taką zawieszke uprzejmie proszę o kontakt. Bardzo dziękuję.

 

Jest. Wpisz Gustav Becker suspension guard :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Już kolega Fibo podał mi namiary na Ebay. Mam już wstępnie wypełnione zamówienie. Czekam tylko jak Dziadek odpisze na priv...może ma coś takiego na sprzedaż i nie będę musiał zamawiać z Australii. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz katalogowy zegar roczny bardzo znanego i cenionego producenta zegarów. Jednocześnie model troszkę rzadszy, z ciekawą koroną. Wszystko w nim jest OK, fajna pamiątka będzie. Tylko nie wymagaj po uruchomieniu astronomicznych dokładności przez cały rok. Roczniaki są od pokazywania magii czasu z naciskiem na magię  :D.

Najlepsze życzenia z okazji ślubu!

Jednak kupiłem inny egzemplarz. Sprzedający się rozmyślił. Zewnętrznie bardzo podobny. Chyba nawet taki sam. Przysyłam zdjęcia. Czy kolega może się wypowiedzieć na jego temat? Dzięki

post-107321-0-38487800-1562593494_thumb.png

post-107321-0-28864300-1562593508_thumb.png

post-107321-0-15475900-1562593538_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia tego też usuniesz :( ?

Szczerze, to odechciewa się odpisywać.


Witam

Chciałbym prosić o pomoc w ustaleniu autentyczności zegara rocznego Gustav Becker

i jego ewentualnego wieku. Po numerze wynika teoretycznie, że jest to około 1924/1925 rok?.

Zastanawiam się nad zakupem









Poniżej fotografie

Z góry dziękuje za wszelką pomoc


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie. Nie usuwam, żadnych zdjęć. Nie wiem dlaczego się nie wyświetlają. Jestem tutaj nowy i wciąż się uczę. Proszę o trochę wyrozumiałośći. Jeśli Pan nie chce odpisywać proszę bardzo. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mogę nie odpisywać. Za to mi płacą ;)

Zdjęcia znalazłem.


post-6402-0-57556700-1562600242_thumb.jpgpost-6402-0-97240200-1562600241_thumb.jpgpost-6402-0-37063300-1562600241_thumb.jpgpost-6402-0-77282300-1562600240_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się :-) czy podzieli się mimo wszystko Kolega ze mną swoją opinią? Będę zobowiązany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.