Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
speedy

Kolekcja 3 zegarków - Wasze rekomendacje

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy tylko smpc smpc to może

Omega PO

IWC mark XVIII

Oris na manufakturze


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się sprzeczać odnośnie Breitlinga, to takie zegarkowe disco polo, i ma swoich fanów.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

a mnie bawi podejście co po niektórych do garniturowców, mz porady typy kup atlantica za 500 albo wostoka za 100 sa kompletnie z d.. :D

 

O to to, a garniturowiec nie musi być banalny, wystarczy zobaczyć ofertę nomosa :)

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

bober5264 - czuję się wywołany do odpowiedzi Twoją niewyszukaną konstatacją, ponieważ w ramach przyjętych założeń przez autora wątku zaproponowałem wintydżowego Atlantica Worldmastera. 

Wydaje mi się, że jako przypadkowy właściciel Nomosa błądzisz we mgle, więc może kilka słów wyjaśnienia:

1. bauhausowe modele Nomosa z samego założenia idei bauhausu nie są garniturowcami

2. wiedziałbyś to, gdybyś coś poczytał na ten temat - proponuję na początek "Pełnię architektury" Waltera Gropiusa

3. możesz nie wiedzieć, więc informuję - Gropius, to ojciec bauhausu

4. podstawowym walorem zegarków w stylistyce bauhausu jest ich uniwersalność - albo się to widzi (niestety ten typ widzenia wymaga posiadania wiedzy), albo się jest - napiszę teraz bardzo oględnie, żeby nikogo nie urazić - tzw. pretendentem

5. czasy mamy teraz takie, że wokół nas mnóstwo różnych pretendentów i aspirantów, którzy zawsze będą tylko pretendentami i aspirantami

6. nie musisz być taki - patrz pkt 2

7. dlaczego nie warto w ramach 60 tys, zł przeznaczonej na kolekcję 3 zegarków (założenia autora wątku) wydawać sporo kasy na garniturowca wyjaśnił desmo w poście #44

 

Dowód na pkt 1 i 4 poniżej. Mój Nomos prosto z karmnika dla kolibrów w rezerwacie Monteverde.

Zjedliśmy z Nomosem niejednego kolibra, czy toksyczną żabę, a niejedna mrówka, pająk, czy pijawka użarły nas w tyłki. Garnitury też nam zeżarły :)

post-54231-0-04563400-1565449991_thumb.jpg

Edytowane przez norbie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nomos to nie tylko seria tangente, autor nie określił swojego stylu więc negowanie zakupu garniturowca bo Ty chodzisz w garniturze 3 razy do roku jest bez sensu. A nawet gdyby to nosząc na co dzień rolki i omegi od święta zakładać tanie wostoki.. co kto lubi

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam problemu po popularnej Omedze założyć kultowego Boctoka. Ale pewnie dlatego, że się nie znam na zegarkach...


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TH Aquaracer zamiennie bransoleta / guma.

TH Monaco lub Zenith El Primero.

Omega De Ville.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Kolekcja trzech zegarków to trzy zegarki, które się podobają. Nigdy nie rozumiałem tego klasyfikowania ze względu na funkcje, wciskania garniturowców, gdzie w dzisiejszych czasach większość ludzi zakłada garnitur od przypadku do przypadku etc. Ja obecnie mam trzy zegarki, żaden nie ma daty, żaden nie ma WR większej niż 100m, ale każdy mi się podoba. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Kolekcja trzech zegarków to trzy zegarki, które się podobają. Nigdy nie rozumiałem tego klasyfikowania ze względu na funkcje, wciskania garniturowców, gdzie w dzisiejszych czasach większość ludzi zakłada garnitur od przypadku do przypadku etc. Ja obecnie mam trzy zegarki, żaden nie ma daty, żaden nie ma WR większej niż 100m, ale każdy mi się podoba. 

 

I to jest bardzo dobre podsumowanie tych garniturowo-dajwerowych rozważań :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Chyba jedno i drugie.

Trudno to dziś podzielić, kupujemy sercem, ale też rozumem.

A jakie 3 zegarki?

Takie które wypełnią zapotrzebowanie dotyczące stylu życia użytkownika, dla jednego będą to 3 divery , innego garniturowe modele, a dla jeszcze innego "mix użytkowy".

Mnogość marek i modeli daje ogromny wybór.

W sieci każdy znajdzie "kultowe modele", trzeba wybrać samemu...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Chociaż wolę Cahuitę niż Monteverde :)

Byłem parę dni, gdy wracałem z Panamy :)

Btw. przez przejście graniczne w Sixaloa, które też pozostawiło niezatarte wrażenia.

Edytowane przez norbie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po lekturze masy wpisów na forum oraz kilku przymiarkach w butikach wiem na pewno że jest zbyt wiele fajnych zegarków a wybór trzech to jakieś mega ograniczenie :-)

W puli się trochę wykrystalizowało oraz przemieszało , nie wiem czy ostatni raz ;-)

 

Póki co wybór z:

DJ41 stalowy bezel jubilee

Tudor GMT na pasku lub BBR

Zenith el primero 42mm na bransolecie

FOIS

Seamaster czarny

Submariner

OP39 biały lub czarny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie:

Sportowy elegant 

Diver

Pilot do zadań specjalnych oraz 

Pierwszy zakupiony automatyczny tytanowy maluszek z przed lat😊

 

IMG_20211006_231125.jpg

IMG_20210915_234252.jpg

IMG_20210915_231805.jpg

IMG_20211006_235258.jpg

IMG_20211006_234820.jpg

IMG_20211004_215030.jpg

IMG_20211004_215117.jpg

IMG_20211004_234617.jpg

 

Edytowane przez Marko33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.