Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
koyota

Automat 24h do 5000,-

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, szukam zegarka z 24-godzinną tarczą.

 

Byłem już bliski kupienia Eposa 3390.302.20.38.25, który bardzo mi się podoba, ale pojawiły się wątpliwości. Po pierwsze, zegarek jest dość elegancki (może nie garniturowiec, ale zdecydowanie bliżej mu do tego, niż do stylu sportowego). Po drugie zaś, mocno kontrastowa, dwubarwna tarcza wydaje mi się być trochę pretensjonalna, jeśli miałbym taki zegarek nosić na codzień. Wielkim plusem Eposa było umieszczenie godziny dwunastej w południe u góry (co subiektywnie wydaje mi się naturalniejsze, a i bardziej do mnie przemawia, że w trakcie dnia wskazówka godzinowa byłaby gdzieś u góry).

 

Z drugiej strony, im dłużej przeglądam forum, tym bardziej przekonuję się do Airmanów. W nich co prawda na górze mamy północ, a czcionka indeksów jest jakaś taka nijaka, ale za to świetnie wyglądają zarówno na skórzanym pasku, jak i na nato (w sumie na bransolecie też). No i, przede wszystkim, mają drugą podziałkę godzinową na bezelu, co wydaje się być bardzo przydatną funkcją.

 

Oczywiście, nie ograniczam się wyłącznie do Glycine'ów i Eposów, a te dwa zegarki podałem by mniej więcej opisać swoje wymagania/preferencje.

 

I jeszcze jedno - zegarek nie może być zbyt duży, bo i nadgarstek poniżej średniej.

 

Ustaliłem sobie górny limit 5000 (choć nie mam zamiaru się go sztywno trzymać). Limitu dolnego nie mam. Co byście polecili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epos 3390, który podałeś rzeczywiście jest kontrowersyjny ze względu na swoją tarczę. Jest natomiast jego wersja dużo ciekawsza 3390.302.20.34.25.

post-774-0-41965200-1578048553_thumb.jpg

post-774-0-89107300-1578048551_thumb.png

 

 


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, faktycznie śliczny zegarek. Nie wiem, jak wcześniej mogłem go nie widzieć, skoro to praktycznie jedna seria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, że W.Kruk w Kaskadzie go mają, możesz sobie zamówić do najbliższego salonu do przymiarki:

https://wkruk.pl/zegarki/zegarek-epos-emotion-2


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten model i pomagałem taki sam kupić koledze . Jest rewelacyjny , świetnie wykonany i zwraca uwagę na nadgarstku . Ja co prawda sprzedałem bo przy dużej rotacji ciężko było mi przestawić się na odczyt czasu ale kumpel cały czas jest nim zachwycony . Tak wiec polecam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony, im dłużej przeglądam forum, tym bardziej przekonuję się do Airmanów. W nich co prawda na górze mamy północ, a czcionka indeksów jest jakaś taka nijaka, ale za to świetnie wyglądają zarówno na skórzanym pasku, jak i na nato (w sumie na bransolecie też). No i, przede wszystkim, mają drugą podziałkę godzinową na bezelu, co wydaje się być bardzo przydatną funkcją.

 

Ta jak są różne Eposy, tak są i różne Airmany, np SST-12.

 

Ja bym brał Glicyne: ze względu na tradycje i na to, że w nim skala 24-godzinna zdaje się ma znaczenie praktycznie, a nie wyłącznie estetyczne ;)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że ostatni argument do mnie przemawia. Akurat SST-12 podoba mi się chyba najmniej spośród wszystkich, ale - tak jak powiedziałeś - jest pełno Airmanów.

 

Z decyzją i tak się chwilę jeszcze wstrzymam, dopóki nie zobaczę tych zegarków na żywo. Dzięki za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bardzo słusznie, ale SST-12 też obejrzyj. Na zdjęciach wygląda tak jak wygląda, za to na żywo bardzo zyskuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epos na żywo nie do końca mi podszedł. No i wybór padł na Airmana :)

post-68757-0-93873800-1580929111_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.