Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Szlagier

Atlantic worldmaster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów czy ktoś mógłby mi coś doradzić na temat tego zegarka. Orginał ? Składak ? Nieudolnie odrestaurowany? Czy może wszystko ok?

Pytaniami nic nie chce sugerować ale czytając forum wiem że te zegarki lubią podrabiać i niezbyt dobrze je odnawiać. fb7b7f3cf7e4fe859ee4e75e8a89cb43.jpg4d2ab4dc4b7d2ab1ca834ee4da99e130.jpg1603ae3468c61a0b35c8c1e6fb33298f.jpg213e91d3cf50860b321dca04ad50dea4.jpg50f74fb5dd349818e687bf1bb3b405f0.jpg

 

Sent from my SAMSUNG-SM-G891A using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza malowana, koperta zamiennik stalowy, koronka nie taka jak trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po czym poznać że to stalowy zamiennik? Szeroko dostępne stalowe koperty od Orginala są inne. Mi to wygląda na nowy chrom.Z całą resztą się zgadzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny, choć pewnie składak, nieudolnie odrestaurowany. Wg mnie (słabe/małe zdjęcia) koperta chromowana . Urzekł mnie dekiel  :) tfurczo potraktowany "szczotkowaniem"  ale trzeba było coś zrobić z wielokrotną polerką (zjechane napisy). No ale można krzyknąć z tysiunc pińcet, w końcu wszystko się błyszczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał kolega @lobo82: koperta współczesna, stalowa - dostępna np. na OLX

post-94220-0-37338400-1578666727_thumb.jpg

post-94220-0-39820900-1578666749_thumb.jpg

Edytowane przez BartasW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak mi się wydaje że stal bo ostatnio krecilem się właśnie za worldmasterami i większość robionych na sprzedaż miała stalowe koperty których huk na all i olx.... Może tu było powtórne chromowanie ale koperta zbyt idealnie mi wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz: nie była chromowana, za równe/ostre krawędzie i tak, większość Worldmasterów na portalach jest w stalowych kopertach z współczesnymi tarczami bądź kiepskimi malowankami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz: nie była chromowana, za równe/ostre krawędzie i tak, większość Worldmasterów na portalach jest w stalowych kopertach z współczesnymi

tarczami bądź kiepskimi malowankami.

A od kiedy nie można zachować ostrych krawędzi przygotowujac kopertę do chromu ? Trzeba tylko chcieć.... i (trochę) umieć :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię że nie można po prostu zaobserwowalem taki trend teraz... Stalówka za 120pln i jest cymes bez zabawy w chromowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak wolę położyć nowy chrom (jak już trzeba) niż wymieniać na stal. Zegarek zostaje jednak bardziej naturalny.

Edytowane przez marekvegas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale lobo82 pisał o handlarzach, a nie o kolekcjonerach.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie... Handlarz nie zaryzykuje że chromowanie może się nie udać kupuje stal i ma super a że nie oryginał to go nie obchodzi ważne że wygląda i się sprzeda.... PS też wolę nowy chrom ale bardziej wolę stary :)

Edytowane przez lobo82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witaj,

Mam nadzieje, ze będzie dobrze, kiedy o to zapytam, poniewaz tez jestem zainteresowany kupnem Atlantyku

czy to podrobka, czy mogę licytowac?

support

prfzepraszam i dziekuju

 


 

Chcialbym kupic cos do około £130 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj. Tarcza zamiennik (pewnie egipski),koperta stalowa. Koronka i wskazówki też prawdopodobnie zamienniki. Oryginalny mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj. Tarcza zamiennik (pewnie egipski),koperta stalowa. Koronka i wskazówki też prawdopodobnie zamienniki. Oryginalny mechanizm.

Bardzo ci dziekuje, za ekspertyze wolalem zapytac, bo juz kupilem dwie podrobki innych zegarkow, a ten wydawal sie ok, wskazowki w tym sa wymienione a orginalne  sa zapasowe dodane.
Czy za te pieniadze mam szanse kupic orginal w takim stanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem jeszcze takiego

 

https://www.ebay.co.uk/itm/Atlantic-Worldmaster/233456237440?hash=item365b137b80:g:IowAAOSwYBpeEdJi

 

Tarcza wyglada na orginalna bo bardziej zniszczona niz w tamtym,

koperta poprzecierana do miedzi wiec ctalowa nie jest

tylko pytanie czy wrto za te pieniadze.

Mechanizmu nie widac wiec nie wiadomo co to

ech...


I Jeszcze taki z Polskiego Allegro

 

 

https://allegro.pl/oferta/atlantic-worldmaster-original17-jewels-8826995369

 

dziekuje za opinie 

Edytowane przez kromiro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne wszystkim za poradę

 

Sent from my SAMSUNG-SM-G891A using Tapatalk

A tobie udalo sie cos fajnego kupic, czy szukasz dalej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia z eBay są dość słabe abym podjął się określić czy jest 100% oryginalny. Być może jest. Ten z Alle ma raczej podmienioną przynajmniej tylko tarczę. Myślę że w ramach twojego budżetu kupisz ładnego oryginalnego Atlantica Worldmastera. Spróbuj dać ogłoszenie w dziale Poszukuję. P.S. Zdjęcia z pierwszego linku z eBay wyglądają na ukradzione jednemu koledze z forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej szukam licząc że jakąś okazję gdzieś wyłapie teraz się czaję na licytacji na Hamilton khaki pilot jak licytacja nie przekroczy mojego planowanego budżetu to może się uda. Mam w miare długa liste zyczen zegarowych.

 

Sent from my SAMSUNG-SM-G891A using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia z eBay są dość słabe abym podjął się określić czy jest 100% oryginalny. Być może jest. Ten z Alle ma raczej podmienioną przynajmniej tylko tarczę. Myślę że w ramach twojego budżetu kupisz ładnego oryginalnego Atlantica Worldmastera. Spróbuj dać ogłoszenie w dziale Poszukuję. P.S. Zdjęcia z pierwszego linku z eBay wyglądają na ukradzione jednemu koledze z forum.

Dziekuje Marek 
Juz zalozylem temat

Dalej szukam licząc że jakąś okazję gdzieś wyłapie teraz się czaję na licytacji na Hamilton khaki pilot jak licytacja nie przekroczy mojego planowanego budżetu to może się uda. Mam w miare długa liste zyczen zegarowych.

 

Sent from my SAMSUNG-SM-G891A using Tapatalk

Powodzenia 
Napisz jak cos kupisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hi,
Znowu sie podlacze pod temat 
czy ten Worldmaster jest orginalny czy znowu jakas malowanka
prosze opomoc
 
Thx

post-109788-0-07482700-1579194809_thumb.jpgpost-109788-0-06447100-1579194830_thumb.jpgpost-109788-0-32723400-1579194846_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza współczesna, wskazówki pewnie też. Oryginalne tarcze powinny mieć kropeczki z lumą przy godzinach. Po tym można szybko poznać czy współczesna. Pytania o oryginalność najlepiej zadawać w tym wątku: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/85863-atlantic-oryginalny-czy-nie-zapytania-wszelkie/page-112

Edytowane przez marekvegas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza współczesna, wskazówki pewnie też. Oryginalne tarcze powinny mieć kropeczki z lumą przy godzinach. Po tym można szybko poznać czy współczesna. Pytania o oryginalność najlepiej zadawać w tym wątku: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/85863-atlantic-oryginalny-czy-nie-zapytania-wszelkie/page-112

No od razu to zwrocilo moja uwage ze nie ma kropek lumy, ale pomyslalem ze skoro wskazowki lumy nie maja to moze byla i taka wersja o ktorej nie wiem.

Dzieki

to jest jakiś składak

Na to jednak chyba wyglada a ja nie chce skaldakow i malowanek. Juz sie kiedys na to nabralem i teraz wole zapytac zeby tego uniknac.

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.