Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Kami_kaze111

Seiko czy Citizen?

Recommended Posts

Witajcie,

szukam, czytam i przeglądam internety w poszukiwaniu nowego zegarka. Odwiedziłem kilka sklepów aby zobaczyć coś na żywo. Nie chcę wydać na zegarek bóg wie jakich pieniędzy. Wybrałem dwa modele, które bardzo mi się spodobały, są to Seiko SRPC93 oraz Citizen NY0070-83L.  Chciałbym prosić o ocenę tych modeli. Jeśli chodzi o Citizena to mam tylko obawy o ten tytan, czy on nie będzie się rysował za bardzo podczas codziennego użytkowania. I co o mechanizmach możecie powiedzieć?

https://www.youtube.com/watch?v=t-4ONhh9x_E

https://www.youtube.com/watch?v=jqcTCMTLikQ

Dołóż trochę i kup Seiko Sumo, lepszy mechanizm i wykonanie :)

Po prawie dziesięciu latach intensywnego użytkowania tytanowego Citizena mogę powiedzieć, że tytan się nie rysuje, ale wyciera.  Kopertę mam w idealnym stanie, natomiast zapięcie od bransolety z racji częstego kontaktu z biurkiem (taka praca) jest spolerowane.

Zatem raczej bym się nie obawiał.

Edited by watchtaker

Nie, nie będę nic dokładał. Jak chciałem kupić samochód i miałem 50 tyś to jak zaczęli mi podpowiadać na forum to okazało się że poniżej 200 tyś nic nie będzie dobrze jeździć i szkoda się wygłupiać. Nie ogarniam po co ktoś tak podpowiada. Nie dam za zegarek więcej niż 2000 zł bo po prostu nie chcę więcej wydawać. W takich pieniądzach też coś fajnego się kupi. Wybrałem te dwa, chociaż z tyłu głowy był też Steinhart Ocean One.

Najlepsza opcja to właśnie Sumo. Można dorwać używanego w idealnym stanie poniżej 2000. Te zegarki które zaproponowałem sa ok i na pewno będziesz zadowolony z każdego wyboru, ale Seiko Sumo to klasa wyżej i leży świetnie na ręku. Jeśli zegarek ma być nowy to poszedłbym w tego Samuraja. Tytanowy Citizen jest jakiś bez wyrazu.

To Tobie się ma zegar podobać, Ty go będziesz nosił. Zapytałeś o 2 modele, co człowiek, to inny gust, a o gustach jak wiadomo się nie dyskutuje. Koledzy dobrze poradzili, Sumo będzie lepszym wyborem od obu w/w i ładniejsze :)

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Nie, nie będę nic dokładał. Jak chciałem kupić samochód i miałem 50 tyś to jak zaczęli mi podpowiadać na forum to okazało się że poniżej 200 tyś nic nie będzie dobrze jeździć i szkoda się wygłupiać. Nie ogarniam po co ktoś tak podpowiada. Nie dam za zegarek więcej niż 2000 zł bo po prostu nie chcę więcej wydawać. W takich pieniądzach też coś fajnego się kupi. Wybrałem te dwa, chociaż z tyłu głowy był też Steinhart Ocean One.

hihi. Bardzo dobre stwierdzenie. Od siebie dodam, że żadne Sumo tylko Rolex za 50 tyś. Także jak widzisz zawsze będzie "coś" lepszego... Najlepszym rozwiązanie to tak jak mówisz: wyznaczyć budżet i kupić najlepszą opcje do tej kwoty, koniec kropka. W życiu jest tak, że zawsze są inne wybory...... i trzeba się na coś zdecydować, ale do śmierci szukać.