Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Undziak

Jaki EDC do 30-35kPLN, 43-44mm, raczej niski ???

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

temat nie jest pilny ale chciałbym podpytać Was w jakim kierunku pójść z moimi poszukiwaniami. W ostatnim roku kupiłem 2 zegarki: sportowego Zenitha na lato i Montblanc pod garnitur/koszulę. 

Widzę, że przydałoby się coś bardziej uniwersalnego i prostego:

- średnica minimum 43mm, lepiej 44mm... ale raczej nie więcej - rękę mam 18cm, szerokość 6cm i lubię większe zegarki,

- chcę nosić do koszuli, więc wskazane aby nie był zbyt gruby (najlepiej poniżej 14 mm) > np. Zenith ma 14,05 mm i pasek kauczukowy więc niespecjalnie to układa się dobrze pod koszulą,

- porządny mechanizm - jak mam wydawać 8kEuro to tylko inhouse

- prosty i nie nudny cyferblat, raczej bez chronographu

 

Z jednej strony jestem na liście w oczekiwaniu na Rolexa Explorer II czarnego ale średnio mi się podoba. Jest niski ale ma tylko 42mm.

Bardzo spodobała mi się Omega Seamaster (zdjęcie poniżej) ale 41 mm to zdecydowanie za mało. Są Seamaster 43 mm ale wysokość to minimum 14,3 mm więc bez rewelacji.

Kiedyś podobała mi się PO 45,5 ale obecne to grube maszyny i niewygodne do koszuli. 

Wiem, że podstawa to przymiarka, bo bransoleta inaczej leży niż pasek kauczukowy jak w Zenith.

Tak czy inaczej będę wdzięczny za sugestie.

 

 

post-37509-0-29286600-1580673375_thumb.jpg

post-37509-0-65343100-1580673438_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oris na kalibrze 113 czy coś koło tego?

Też myślałem. Są modele Big crown Propilot 111 lub 113 ale są zbyt matowe. Wolałbym nieco bardziej eleganckie - czytaj polerowane. Kiedyś jednego mierzyłem.

Natomiast z serii Artelier mają mało ciekawą branosletę i są już nieco zbyt klasyczne. 

Powiem tak, gdyby Omega PO była zdecydowanie bardziej płaska tj np 13mm to bym od razu brał.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że PAM to dobry kierunek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamy nie wzbudzją u mnie zaufania odnośnie niezawodności... nie wiem czemu, tak jest. Poza tym, design niekoniecznie dla mnie. Gdyby miał być to 10-ty zegarek to jak najbardziej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Ball Engineer M Marvelight w wersji bez lupki, czyli z in-housowym werkiem w środku?

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-ball-engineer-m-marvelight-automatic-nm2032c-s1c-be


Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot 48 |  Ticino Pilot 44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwie wersje,  mniejsza 40 mm i większa 43 mm:

 

https://ballwatch.pl/zegarek/m-marvelight/

 

Co ciekawe - większy zegarek jest minimalnie niższy :)


Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot 48 |  Ticino Pilot 44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.