Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
arek0097

Zegarek mechaniczny do 800 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Proszę Was o pomoc w doborze zegarka, najlepiej z mechanizmem automatycznym do 800 złotych. Zegarek służyłby mi na co dzień do pracy, w biurze. Chciałbym, aby był uniwersalny, czyli aby pasował zarówno do koszuli, jak i do t-shirta. Preferuję bransoletę, ponieważ mam w szufladzie, kupionego bodajże w 2017 roku Timex'a EXPEDITION T49827 na czarnym pasku skórzanym i niestety nie jest on wygodny. Zamontowano w nim pasek o długości 22 cm, ale jest on dosłownie na styk, na moim nadgarstku, ponieważ jestem osobą postawną :)  

 

W moim przypadku najlepsze byłoby chyba zapięcie typu G-Link, jak np. w tym modelu: https://www.zegarek.net/zegarki/adriatica/zegarek_adriatica_a1066.5124q.html

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prezentuje się bardzo fajnie.

 

Big Mako średnio do mnie przemawia.

 

Dzięki Panowie:)

 

Może ktoś jeszcze pokusi się o przedstawienie swojej propozycji / opinii.

Edytowane przez arek0097

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowano w nim pasek o długości 22 cm, ale jest on dosłownie na styk, na moim nadgarstku, ponieważ jestem osobą postawną :) 

 

Zmierz proszę obwód swojego nadgarstka. 

Jeśli to faktycznie 22 cm, to będziesz miał problemy z doborem bransolety, szczególnie w zegarkach japońskich.

 

Amerykanie mają zegarki z długimi bransoletami. Spróbuj Invicty - mechanicznie to samo, co nurki od Seiko:

https://www.ebay.pl/sch/i.html?_sop=15&_fspt=1&LH_ItemCondition=1000&LH_BIN=1&_from=R40&_sacat=0&_nkw=Invicta%20automatic&LH_PrefLoc=3&_dcat=31387&rt=nc&_trksid=p2045573.m1684

 

:)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierz proszę obwód swojego nadgarstka. 

Jeśli to faktycznie 22 cm, to będziesz miał problemy z doborem bransolety, szczególnie w zegarkach japońskich.

 

Amerykanie mają zegarki z długimi bransoletami. Spróbuj Invicty - mechanicznie to samo, co nurki od Seiko:

https://www.ebay.pl/sch/i.html?_sop=15&_fspt=1&LH_ItemCondition=1000&LH_BIN=1&_from=R40&_sacat=0&_nkw=Invicta%20automatic&LH_PrefLoc=3&_dcat=31387&rt=nc&_trksid=p2045573.m1684

 

:)

 

Zmierzyłem:) 22 cm będą akurat.. Z takim małym luzem, żeby krew normalnie przepływała  :D

 

Znalazłem stary, jakiś zegarek na bransolecie.. Chyba kupiony przez aliexpress w 2013 roku i po przerobieniu bransolety do około 22 cm jest ok. Na luzie, trochę lata na boki, jak ruszam ręką  :)

 

Hah, znalazłem go w sieci:

 

https://allegro.pl/oferta/zegarek-meski-weide-wh903-1c-cyfrowo-analogowy-6708946940

 

:D

Edytowane przez arek0097

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To jaki Ty masz obwód nadgarstka??? Przecież i tak trzeba doliczyć jeszcze wymiar zegarka... No chyba, że masz nadgarstek 25-26 cm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaki Ty masz obwód nadgarstka??? Przecież i tak trzeba doliczyć jeszcze wymiar zegarka... No chyba, że masz nadgarstek 25-26 cm...

W sumie to 21 cm po zmierzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

No to biorąc pod uwagę wielkość, dla przykładu tego Orienta, co go zaproponował Kolega @pit55, nie masz czego się obawiać ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak - poza bransoletą jest jeszcze koperta zegarka :)

 

Zmyliła mnie podana treść w specyfikacji, a mianowicie: Maksymalny obwód (koperta + pasek) 20.5 cm. Jak dla mnie oznacza to, że jest to maksymalna wartość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak może być, że to wartość - bransoleta plus zegarek. Najlepiej przymierzyć lub zapytać sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój syn ma tego Orient. Bransa ma dł 17,5 cmm a zegarek 4,5 cm od ucha do ucha. Mierzone suwmiarką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój syn ma tego Orient. Bransa ma dł 17,5 cmm a zegarek 4,5 cm od ucha do ucha. Mierzone suwmiarką.

 

Dobrze wiedzieć :) Pozostaje kwestia tego, czy będzie on pasował 30-latkowi, bo ilość "dodatków" na tarczy jest spora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście , że będzie. Nawet stanie się (być może) obiektem zainteresowania i starterem konwersacji... Np o cinkciarzach... :) nie jest on bardzo uniwersalny, ale do stylu biurowego "smart casual" powinien pasować. :) do garnituru bym go oczywiście nie założyl. Jest też wersja biała/kremowa.... Moim zdaniem nawet ciekawsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście , że będzie. Nawet stanie się (być może) obiektem zainteresowania i starterem konwersacji... Np o cinkciarzach... smile.png nie jest on bardzo uniwersalny, ale do stylu biurowego "smart casual" powinien pasować. smile.png do garnituru bym go oczywiście nie założyl. Jest też wersja biała/kremowa.... Moim zdaniem nawet ciekawsza.

 

To teraz kwestia, czy przebranżowić się i zostać cinkciarzem, czy też pozostać przy klasycznym stylu, który przedstawił na samym początku Mr. Fidelio :D

 

https://www.zegarek.net/zegarki/seiko/zegarek_seiko_snkm87k1.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko, że powyższy zegarek ma bransoletę z giętej blachy.

Da się ją za to spokojnie wymienić na pasek jeśli by ci nie pasowała.

 

PS. Orient z jasną tarczą jak dla mnie ładniejszy ale dużo tam się dzieje na tarczy :)

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko, że powyższy zegarek ma bransoletę z giętej blachy.

Da się ją za to spokojnie wymienić na pasek jeśli by ci nie pasowała.

 

PS. Orient z jasną tarczą jak dla mnie ładniejszy ale dużo tam się dzieje na tarczy smile.png

 

Otóż to:) 

 

Podobają mi się zegarki, tego typu: https://www.crazytime.pl/product-pol-6892-Zegarek-meski-FOSSIL-TOWNSMAN-ME3107.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest naprawdę fajny. Ma świetne proporcje średnicy do grubości i fajnie leży na dużej łapie, do tego dobrze i dokładnie trzyma czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransoleta z "giętej blachy" nie jest zła. Nie urwie Ci ręki i nie zarazi koronawirusem... Ani syfilisem... :) Orient ma akurat spoko wykonane. Sam noszę i nic się nie dzieje. Mówimy tu o zegarku do 800 zł... Więc lepiej się na nim skupić niż na bransolecie, którą zawsze można wymienić, jeśli się nie podoba, ale to już raczej nie te czasy, że bransoleta pokiereszuje Ci rękę lub wyrwie włosy. Chyba, że naprawdę jest kiepska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie powiedziałem, ze jest zła - tylko ze trzeba o tym pamiętać.

To najsłabszy element naprawdę fajnego zegarka - element, który można wymienić.

Gorzej kiedy człowiek kupi i nagle okazuje się, ze nie jest z pełnych ogniw. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.