Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Aneta9

Prezent ślubny za około 3500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Za kilka miesięcy będę szczęśliwą mężatką. Z tej okazji chciałabym podarować przyszłemu mężowi wyjątkowy prezent. Niestety nie znam się na zegarkach. On zawsze ma jakiś na nadgarstku. Mój budżet to około 3500zl. Może być więcej jeśli trzeba. Nie chciałabym kupić czegoś z kiepskimi parametrami za taka sumę. Zależy mi aby zegarek był klasyczny, ponadczasowy, tak aby przetrwał próbę czasu i za kilkanaście/kilkadziesiąt lat dalej wyglądał dobrze.

Wiem, że narzeczonemu podoba się stary rosyjski zegarek dziadka na pasku z kopertą ze złota. Jednak nie znalałam zegarka ze złota mieszczącego się w budżecie.

Załączam zdjęcie zegarków narzeczonego.

Bardzo proszę o pomoc

Pozdrawiam

post-112119-0-79042400-1583012952_thumb.jpeg

Edytowane przez Aneta9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.
Wnioskując po zdjęciu, Twój przyszły mąż zdecydowanie potrzebuje zegarka - bez urazy.

Przyznam, że w dzisiejszych czasach to ciekawy i nie często spotykany pomysł, by kupić komuś w prezencie starszy zegarek. Na portalu aukcyjnym All... jest kilka świetnych, automatycznych złotych zegarków marki Poljot z cenami w okolicy 3.000 zł.

Edytowane przez Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na naszym bazarku znajdziesz propozycje zgodne z oczekiwaniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę pchać kija w szprychy ale ze zdjęcia wynika, że przyszły mąż lubi zegarki, w których dużo się dzieje na tarczy i coś klasycznego / ponadczasowego może nie trafić w jego gust, który to jednak z czasem może się zmienić i wtedy klasyka będzie jak znalazł. Widzę, że preferuje raczej duże zegarki wiec może coś w tą stronę:

 

Hamilton Jazzmaster Auto Chrono

https://www.chrono24.de/hamilton/jazzmaster-maestro-auto-chrono--id14313664.htm?SETLANG=en_DE&SETCURR=EUR

 

ewentualnie Tissot Le Locle, Tissot  PR 100 lub Certina DS-1, występują w stali lub złocie.

 

Prosze zerknąć sobie w internecie czy któryś z tych wpada w oko i wtedy poszukamy jakiś dobrych sklepów :)

 

PS. Jeśli kwarc tez może być to np. Alpina Startimer:

https://www.chrono24.de/alpina/startimer-pilot-chronograph-al-371bg4s6b--id12092974.htm?SETLANG=en_DE&SETCURR=EUR

 

PS2. Jeśli elegancko, złoto i klasycznie to tylko Intra Matic, poniżej w wersji 42 mm, jest tez model 38 mm, oba w wersjach na pasku albo bransolecie:

https://www.chrono24.de/hamilton/classic-intra-matic-auto-ref-h38745501--id13170326.htm?SETLANG=en_DE&SETCURR=EUR

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
Napisano (edytowane)

Przy założeniu, że to faktycznie ma być coż klasycznego, ode mnie Hamilton Spirit of Liberty.

 

post-34987-0-08853500-1583050680_thumb.png

 

A jak ma być troszkę oryginalniej, to na bazarku jest bardzo ciekawy (i nowy) Ball:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/184118-ball-fireman-glory-nowy-pomara%C5%84czowy-tryt/?hl=ball

 

W cenie 740 Euro znajdziesz też taką, bardzo ciekawą Stowę:

 

 

post-34987-0-02477800-1583050966_thumb.jpg

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W tym roku pojawi się prawdopodobnie nowy EPOS z polskim dniem tygodnia, pewno nie zmieści się w budżecie, ale może warto... (wyjątkowy zegar na wyjątkową okazję). Generalnie seria Passion 3402 to świetne duże zegarki.

A tu opis poprzedniej "polskiej" edycji, zobacz sobie smile.png

https://zegarkiipiora.com/2015/07/28/epos-for-poland-limited-edition-recenzja/

Edytowane przez Passionat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym że nie mam tyle taktu co koledzy to uderzę prosto z mostu. Z tego co widzę to Twój wybranek nie zna się na zegarkach. I tu nie ma problemu. Znać się nie musi, ale jego kolekcja składa się z chińskich modowek wartych dolara i dwóch zegarków (Casio i Triwa). Tak więc celowalbym raczej w jakiś fajny zegarek codzienny w chrono. Szukałabym wśród Certiny, Hamiltona, Tissota, Alpiny. Ewentualnie Longines Conquest. Przepraszam jeśli uraziłem pierwszym zdaniem:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Aneta9

 

Nie ma co czarować. Każdy z nas zaczynał od zegarków czy to modowych czy po prostu zegarków które na początku przygody wydają się imponujące... I chyba większość z nas na dzień dzisiejszy się ich wstydzi. Gust z wiekiem bardzo się zmienia i z czasem to włąśnie klasyczy, bardziej formalny zegarek powinien się zacząć podobać wybrankowi twojego serca. Mimo wszystko szukał bym w markach lubianych przez młodych dynamicznie żyjących facetów:

 

-wysokie modele Certiny

-niskie modele Longines

-Frederique constant teraz są na niego zniżki po 50% w Jubitomie z uwagi na koniec współpracy z dostawca

 

Wiem ,że połowie forumowiczów pęknie żyłka w mózgu po tym co napiszę ale młodzi ludzie chętnie kupują też Alberta Riele, jest to marka odtworzona przez Apart z pogranicza zegarków modowych ( z uwagi na brak realnej historii i całościowe wykonanie przez inną markę z branży zegarkowej ) a prawdziwych czasomierzy w naprawdę niezłej jakości wykonania. Unikał bym diverów z uwagi na kiepskie rozwiązania i niską jakość spasowania ale reszta jest jakościowo bardzo w porządku. Dobre mechanizmy, ładnie wykonane koperty czy szafirowe szkłą to tylko kilka plusów. Bardzo dużo dzieje się też na tarczach mimo zachowania dość formalnych ( w stosunku do zegarków ze zdjęcia ) kopert. Oczywiście zegarki są bardzo wysoko wycenione i chyba to powoduje największy hejt na tę markę. Często też mają obniżki ceny -50 czy -30% na wybrane szt. a w salonie na dzień dobry dostaniesz 15% na inne modele.Zwykle bym nie polacał takiej marki ale stawiając się na miejscu męża pewnie bym chciał aby marka była rozpoznawalna a tego A.Riele nie można odmówić oraz nieporównywalnie lepsza od obecnie posiadanych czasomierzy. Łatwo też będzie przymierzyć taki zegarek, jeśli ma to być coś na lata to musi mieć dobrze dobraną wielkość koperty do nadgarstka.

 

Warto też jakoś podpytać co mu się podoba, jakie marki. Większosć zegarków wygląda na dość wiekowe, może przez lata od zakupu gust wybranka się delikatnie zmienił oraz zdobył wiedzę na ich temat.

 

Warto też szukać w nieśmiertelnym Seiko mimo ,że ja bym nie założył na nadkarstek nic z tej stajni.

 

Między 2 a 3 tyś. Możesz poszukać też Zenitha w naprawdę świetnym stanie np. taki:

 

 

Był to zegarek który kupiłem aby sprzedać go z zyskiem a podbił moje serce totalnie.

 

Pamiętaj zegarek musi się podobać i wiem jak to brzmi, dla ciebie Aneto może on być paskudny ale dla niego będzie najwspanialszym prezentem pod słońcem.

 

Ja dostałem w prezencie ten czasomierz:

 

 

 

Nie jest to wysoka półka pokroju Zenitha, certiny czy nawet A. Riele ale z uwagi na osobę która mi go podarowałą zdecydowanie jest to zegarek który sprzedał bym jako ostatni. I tak... zdecydowanie mi się podoba.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Michał 10:10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

"...ode mnie Hamilton Spirit of Liberty."

 

Z okazji ślubu Spirit of Liberty, lubię taki humor, szanuję.

Edytowane przez Kuka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można rozbić przed ślubem zeby aluzja była bardziej dosadna  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"...ode mnie Hamilton Spirit of Liberty."

 

Z okazji ślubu Spirit of Liberty, lubię taki humor, szanuję.

Nie wiem czy ja się czegoś nauczę o zegarkach czytając Was (za dużo informacji na raz) ale co się pośmieje to moje. Dziękuję Panowie

 

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ja z tym Hamiltonem to tak zupełnie na poważnie  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to dobra propozycja, sikor ładny, 42 mm wiec z tych średnio - większych, może się spodoba autorce tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jaj wspomniałam ani ja ani narzeczony nie znamy się na zegarkach :) Nasze wybory opierają się głównie o wygląd. Ten prezent ma być wyjątkowy dlatego zwróciłam się z prośbą do Państwa :)

Bardzo dziękuje wszystkim za pomoc

Teraz będę szukać wśród polecanych tego wyjątkowego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglada zegarek dziadka ;)

Nie wiem z jakiego jesteś miasta ale w TkMax w warszawie leży niemal idętyczny Junkers z ręcznym naciągiem. Oglądałem go i wygląda 9/0 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpytałam: srebrny na bransolecie z czarną tarczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Narzeczony ma spore nadgarstki czy raczej z tych szczuplejszych jest?

 

Srebrny na bransolecie z czarna tarczą to jeśli ma być klasycznie i elegancko:

 

Hamilton Intra Matic 38mm dla małych i średnich nadgarstków:
https://www.chrono24.de/hamilton/intra-matic-auto-full-steel-black-dial-38mm--id6818999.htm?SETLANG=en_DE&SETCURR=EUR

https://www.chrono24.de/hamilton/mens-h38455131-american-classic-intra-matic-auto-watch--id12402636.htm?SETLANG=en_DE&SETCURR=EUR
 

Hamilton Intra Matic 42mm dla dużych nadgarstków:

https://www.chrono24.de/hamilton/american-classic-intra-matic-auto-black-dial-steel-bracelet--id6818625.htm?SETLANG=en_DE&SETCURR=EUR
 

Lub nieco bardziej casualowo:

 

Seiko SARB 033 (oryginalna bransoleta na nadgarstek max 18,5 - 19 cm.

https://www.chrono24.de/seiko/sarb033-poor-man-grand-seiko---new----id7257870.htm?SETLANG=en_DE&SETCURR=EUR

 

Wszystko dealerzy z EU wiec bez cła i podatku, zegarki nowe i z gwarancja.

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba bardziej szczupły

Jedyne zdjęcie jego nadgarstka z bliska :)

Po sugestiach chyba jednak faktycznie narzeczony lubi gdy coś więcej się dzieje na tarczy. Chyba będę jednak szukać takiego bardziej w jego stylu. Będzie jeszcze wiele okazji żeby kupić mu taki bardziej klasyczny. Chociaż nie wykluczam też takiego.

post-112119-0-41969900-1583100182_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Seiko Presage Blue Moon, prosty ale dużo się na tarczy dzieje dzięki pięknym szlifem:

https://www.uhrenlounge.de/detail/seiko-presage-mechanik-automatik-new-cocktail-time-blue-moon-srpb41j1-14693?ref=googleshopping&gclid=Cj0KCQiA1-3yBRCmARIsAN7B4H34VjA6hMCHabdasVyvbbHaqbcM-RhqsZ4zAh1oDk9GjTrIPmcmbIQaAqddEALw_wcB

Niby nie czarna tarcza ale ten model na żywo jest naprawdę piękny.

 

Zmieniając zupełnie styl Meccaniche Veneziane Nereide:

https://www.aeonzegarki.com/produkt_mv_nereide

Moze coś bardziej w ten deseń :)

 

EDIT:

 

Olśniło mnie!
 

Hamilton Jazzmaster Skeleton:

 

https://www.chrono24.de/hamilton/jazzmaster-open-heart-auto-black-skeleton-steel-bracelet--id6748175.htm?SETLANG=en_DE&SETCURR=EUR
 

post-107466-0-89931000-1583101758_thumb.png
 

Tu się dużo na tarczy dzieje, tarcza czarna i na bransolecie jest :)

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maurice Lacroix - jak najbardziej ok, lepszy mechanizm niz Seiko, mozna spokojnie brac.

 

Powodzenia z decyzja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze raz na Twoim miejscu spojrzał na Balla zasugerowanego przez kol. Fidelio. To bardzo fajne zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tam albo za malo albo za duzo na tarczy sie dzieje - tym niemniej zerknac warto :)

Nie wiem czy da sie kupic nowy w zalozonym budzecie a na prezent slubny ja bym uzywki nie kupil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.