Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
MarcinEck

Certina DS damka EOL 111 7135 44

Recommended Posts

Moi drodzy

jaki jest dokładny typ (i kod) baterii do zegarka damskiego Certina DS o symbolu EOL 111 7135 44 ?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Dalej nikt nie jest w stanie mi odpowiedzieć na to pytanie?

Podaj kaliber mechanizmu kwarcowego-bez tego tudno Ci pomoc.Pozdrawiam.

leszek

Kaliber to pierwsze 3 cyfry - 111. Jakaś eta zapewne.

Pozdrawiam

Piotr

Posted (edited)

Dzięki za odzew,

Zegarek ma na kopercie symbol EOL 111 7135 44

ale nie wiem czy o to chodzi ? (pewnie nie)

Jeśli trzeba otworzyć dekielek koperty żeby znaleźć informacje o kalibrze - to zrezygnuję, bo nie chcę się samodzielnie za to brać, będę wówczas musiał poczekać aż zostaną otwarte zakłady zegarmistrzowskie

Pozdrawiam z zimnego Krakowa i jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi

Marcin

Edited by MarcinEck

1974+

This is how a typical serial number looks like from this period.

155.7135.42

155 is the caliber, 7135 is the style of the case, 42 is the type of metal used in the case. Gone is the amount of watches made.

Movement
111 Cal. ETA 957

https://forums.watchuseek.com/f295/certina-serial-number-system-982877.html

Pozdrawiam

Piotr

O, super. Wielkie dzięki !!

Dzięki temu już o wiele więcej wiem o zegarku Małżonki. No i wg kodu 44 potwierdza się to, co widać naocznie, czyli że jest dwukolorowy...

Teraz pozostaje pytanie do fachowców jaki typ baterii jest potrzebny do zegarka posiadającego Movement
111 Cal. ETA 957 ...

OK, znalazłem : Battery Cell to Renata 364 ...

Dzięki jeszcze raz za pomoc!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By robert_smigowski1997
      Witam, jest to mój pierwszy post więc wypadałoby się przywitać z uzytkowniami;)
      Od dłuższego czasu planuje zakup jakiegoś automatu w przybliżonym budżecie trzech tysięcy. Dwa zegarki, które najbardziej wpadłby mi w oko to typowy nurek: certina ds action i drugi bardziej elegancki, tissot gentleman. Bebechy widzę obydwa mają te same, na samym forum idzie znalezc dużo recenzji samej certiny, natomiast gorzej jest wypatrzyć coś na temat  tego tissota. Certinę przymierzyłem i mimo moich 16,5 cm w nadgarstku, wydawała się dobrze leżeć na przegubie, tissota natomiast nie widziałem nigdy na żywo. Na samych zdjęciach oraz filmikach na youtoubie sprawia dla mnie kapitalne wrażenie, zwłaszcza model z niebieską tarczą. Jedynie jakie mam obawy, to to, że duży obszar polerowanych miejsc na tym zegarku pokryje się szybko nieestetycznymi rysami. Nie ukrywam, że mogę wybrać tylko jednego z nich, chciałbym żeby był to model na długie lata i dosyć uniwersalny, chociaż ubieram się dosyć sportowo. Jeżeli ktoś ma którykolwiek z tych zegarków, mógłby się podzielić zaletami i wadami tych czasomierzy. Pozdrawiam
    • By wu-ki
      Moja równolatka .. a może nawet trochę starsza, o pięknym kolorze tarczy - zielony żółw, którego każdego poranka nakręcam i cieszę się z precyzji ruchów Od teraz na nowiutkim, pachnącym jeszcze pasku typu "rally" - super się prezentuje.
    • By dpasta
      Witam,
      Znalazłem dwa pytania o Piotrków sprzed paru lat oba bez odpowiedzi.
      Czy ktoś może polecić jakiegoś zegarmistrza w okolicy do Certiny na 2824? Przegląd, smarowanie, wymiana uszczelek, test szczelności, regulacja.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.