Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nomateus

Użytkownik
 • Content Count

  573
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2728 Guru zegarmistrzostwa

About Nomateus

Kontakt

 • Strona WWW
  instagram.com/crownandlume

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa

Recent Profile Visitors

1575 profile views
 1. Czy ktoś z szanownego grona zamieszkuje być może okolice Szczawnicy/Zakopanego? Mam interes, oczywiście nie oczekuję pomocy za darmo.
 2. Nie, nie! Ja go kupiłem w takim tragicznym stanie. Ale ma dla mnie wyjątkowe, sentymentalne znaczenie, ta konkretna sztuka.
 3. Wrócił z serwisu, wymiany bezela, prostowania zapięcia oraz polerki. Tarcza została w oryginalnym stanie. Jestem zakochany! Ostatni Heuer (pre-Tag) 1000, Night Diver, 1985 🖤
 4. @Lynx27 @Bartek79 @SPS @lort @KrysH @Londek Zbiorczo podziękuję Wam za komentarze żeby nie sklejać zbyt dużego posta! 🙏 No i klasycznie jak widzę Twojego YM @KrysH to przypominam sobie, że to jeden z najlepszych zegarków dostępnych na rynku (wg mnie), a dość mało popularny. Pewnie dlatego, że jest taki drogi.. 😅 P.S. Tyle poznałem tych zegarków, a i tak najwygodniejszy i mój najczęstszy wybór do DJ36mm - dla mnie absolutny numer jeden. Speedmastery, GMT i Suby są świetne, ale gdybym miał, na ten moment oczywiście, wybrać tylko jeden zegarek, to byłby to Datejust właśnie.
 5. @bober5264 To zwykły iPhone 13, ale są tu dwa "ale"! Pierwsze ale - robię kilka sztuczek, takich jak odwracanie telefonu do góry nogami przy robieniu zdjęcia (tak, aby obiektywy były "na dole"). Troszkę trudniej się "klika", ale zdjęcia są po prostu ładniejsze, obiektyw zupełnie inaczej łapie ostrość i obiekty, które fotografujemy. Aby uzyskać pożądany efekt w ustawieniach włączyłem też opcję "siatki" (ekran jest podzielony na 9 prostokątów) i zegarek/obiekt powinien zawsze być w tym środkowym. Poza tym zawsze wyłączone tryby: flesza, trybu nocnego i live photo (da się to ustawić w Ustawieniach, aby nie zmieniać tego za każdym razem) + zawsze włączona "ekspozycja" na górze ekranu, to również da się przestawić w Ustawieniach. Robię to po to, aby mieć do niej bardzo szybki dostęp, bo czasami zdjęcie musimy zrobić natychmiast. Ekspozycja zazwyczaj jest u mnie na minusowej wartości, ale to zależy od oświetlenia - nigdy na plusie. No i drugie "ale", już dużo trudniejsze - zdjęcia szybko "obrabiam" w Adobe Lightroom (na komputerze/laptopie, jest też wersja na mobilki) i mam kilka swoich własnych presetów - co zegarek/światło to inne efekty są pożądane. Ale jeśli pominiecie ten krok, a zastosujecie się do poprzednich rad, to zdjęcia będą o niebo lepsze. @facecik Mam jednak wrażenie, że L wygląda u mnie jak telewizor. Przymierzałem M wielokrotnie i lepiej czuję się w M. To jak z Datejustem - mógłbym nosić 41mm, ale o wieeeeeele bardziej wolę swoje 36mm. Wygląda u mnie o niebo lepiej i to jest klasyka, a nie na siłę przerobiony zegarek pod aktualne trendy, który stracił swoje proporcje. Także zgadzam się z @cordi7 co do proporcji w Santosie również.
 6. Nie mój zegarek i zdecydowanie nie mój rozmiar, ale i tak jest przepiękny. Cartier Santos Large - jakość i wykonanie zdjęć taka sobie, bo miałem tylko telefon pod ręką. Kiedyś rozmiar medium trafi do mojej kolekcji.
 7. Polecam taką wycieczkę! Tak, posiadam GMT z nowego wypustu, Guinnessa. Ale to Rootbeer był dla mnie zawsze numerem jeden.
 8. Pomęczę Was trochę małą historyjką. Zabrałem żonę na kilka dni do Mediolanu (stąd chwilkę byłem tutaj nieobecny) z okazji jej urodzin, a i sam potrzebowałem trochę przerwy od pracy. Miasto zrobiła na nas mega wrażenie, a nastawiałem się raczej na to, że jest mocno przereklamowane. Klimat, architektura, KUCHNIA, kawa, pogoda, język, zabytki, moda, motoryzacja - wszystko tak, jak lubię najbardziej. Można tam robić kapitalne zdjęcia, "fotogeniczne" miasto. I od teraz to chyba mój numer jeden jeśli chodzi o Italię. Ale żeby nie było, że piszę zupełnie nie na temat, to opowiem co mi się w Milano udało zrobić "zegarkowo". Otóż wszedłem do jednego z butików Rolexa na Via Monte Napoleone, ponieważ zauważyłem, że na wystawie był Rootbeer i chciałem go po prostu przymierzyć. Pan poinformował mnie, że na przymiarki trzeba się umawiać telefonicznie lub mailowo. Podziękowałem za informację, ale zanim zdążyliśmy wyjść stwierdził, że w sumie może dać mi go przymierzyć. Przymierzyłem, pogadaliśmy chwilę i spytałem czy jest w ogóle szansa na taki zapis, bo to mój ulubiony GMT, ale w Polsce nie mam takiej możliwości, już próbowałem. Odpowiedział, że dawno temu przestali zapisywać ludzi spoza Italii, bo zdarzało się, że później takowi nie pojawiali się na odbiór, a oni jako butik (tak powiedział, to pewnie ściema) "mogą trzy-cztery dni trzymać zegarek na wystawie i po tym czasie musi zostać wydany" natomiast tym razem zrobi wyjątek i może wpisać mnie na listę - czas oczekiwania to plus/minus 7 miesięcy. Wcześniej dodałem, że ja po ewentualny odbiór mogę pojawić się "od ręki", bo mam taką pracę, że lokalizacja nie ma dla mnie znaczenia, oby był internet, a z Warszawy połączenie lotnicze jest łatwe. Dodatkowo cena jest zapisana w euro, co jest bardzo korzystne, bo ja w euro zarabiam na życie, a wiadomo jaki przelicznik jest tutaj w Polsce przy odbiorach w PLNach. Warto zatem kupić bilet, hotel i spędzić dodatkowo miło czas w Mediolanie. Być może ta sytuacja to nic specjalnego, ale różne historie czyta się na forach o zagranicznych AD, a jak widać można trafić i lepiej, chociaż wiem, że to zupełny przypadek. Nie mam żadnych znajomości, ot, miałem szczęście. Liczę, że uda mi się odebrać drugiego GMT w tym zapowiedzianym terminie. Poniżej zdjęcia z przymiarki Rootbeera, mojego Datejusta i kilka innych z Mediolanu. Dzięki za wskazówki dot. miasta od @nicon i @beniowski - z @beniowski nie udało mi się spotkać, bo nie odczytałem wiadomości na czas, ale co się odwlecze... Wrócę niedługo!
 9. Dzięki! Masz jakieś konkretne do polecenia? Jeśli tak to będę wdzięczny. Z tego co pamiętam mieszkasz chyba we Włoszech?
 10. Jestem na kilka dni w Mediolanie, niesamowity klimacik te zegary uliczne robią. W AP zegarków brak. 😆
 11. Jeśli coś pójdzie nie tak to też mogę użyczyć swojej karty, już komuś pomagałem z forum.
 12. Super, dzięki! Patrzyłem właśnie na 3592.50 oraz 3572.50.
 13. @nicon Czy zechciałbyś się podzielić ponownie zdjęciami Twojego Speedmastera z szafirowym case backiem oraz numerem referencyjnym? 🙏
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.