Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Stali

B-uhr II WW ?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
6 minut temu, slawekhudy napisał:

Co do oryginalności to również jestem za tym żeby nie ruszać przy nim absolutnie nic.

Jeśli o przedrostek "mikro" to jedna milionowa czyli 0,000001 to nie to samo co przedrostek "mili" czyli 0,001 co nie zmienia tego że zegarek wg mnie można nosić.

To ile?

1000µSv  =  ???

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, źle przeczytałem i zafiksowałem się na 34 zamiast na 1034, teraz to faktycznie robi się 0,001 Sv a to już nie wygląda tak różowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko

Pytanie teraz jak to się ma do codziennego noszenia - coś "świeci" taką dawką no i powiedzmy noszę ten zegarek od 7 rano do 21

Po ilu dniach będzie już norma przekroczona???

Pytanie tak z ciekawości bo zegarek ma 55mm średnicy - miałem taki na nadgarstku i powiem że nie da się go normalnie nosić - typowy gablotowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest trochę kłopot z dokładnym określeniem ile się tego "wciągnie" ale wg mnie to takie codziennego noszenia to raczej średnio się nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Histeryzujesz... 

 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 13.05.2020 o 12:53, tarant napisał:

Tutaj jest Wempe. 16,57 mikroSiwertów.

 

To nie 16,57 mikroSiwertów, tylko 16,57 mikroSiwertów na godzinę.

 

Pochłonięty 1 Sv może doprowadzić do choroby popromiennej, czyli lepiej nie nosić tego zegarka dłużej niż... 60000 godzin w roku. (Albo trzeba by nosić 7 tak promieniujących zegarków przez rok w dzień i w nocy, aby nabawić się choroby popromiennej.)

Z drugiej strony dawka graniczna - powiedzmy: "bezpieczna" - dla pracowników rtg wynosi 20 mili Sv rocznie. Noszenie jednego zegarka tak promieniującego w dzień i w noc da nam 145 mSv rocznie. Z tym że te 20 mSv/rocznie to norma bardzo zachowawcza, kiedyś była kilku/kilkunastokrotnie większa. 

 

Tyle tylko, że promieniowanie promieniowaniu nierówne.

 

Promieniowanie z soli radu, to głównie promieniowanie alfa, dla którego wystarczającą osłoną jest 5 cm powietrza, kartka papieru, a nawet naskórek. Noszenie tego zegarka na rękawie skórzanego kombinezonu było całkowicie bezpieczne. Natomiast odradzam połknięcia wskazówek, szczególnie jeśli ma się chorobę wrzodową. Może to doprowadzić do szybkiej śmierci: już po kilkudziesięciu latach od zażycia. 

 

Promieniowanie nie jest tak niebezpieczne, jak się powszechnie uważa :)

 

EDIT: Farby oparte na radzie wycofano nie ze względu na bezpieczeństwo użytkowników zegarków, tylko ze względu na niebezpieczeństwo podczas produkcji.

Edytowane przez Zeno

Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo wreszcie konkrety

W przypadku tego zegarka osłoną może być sam zegarek, no bo przecież tarcza (tam jest rad) oddzielona jest od nadgarstka mechanizmem i kopertą.

 

Fajny zegarek kurde........

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.