Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mickey#1

TAG Heuer Aquaracer automat - czy kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, cordi7 napisał:

Przechodzilem ta sama droge co ty, kupilem rotomat dla zegarkow z zakrecana koronka zeby unikac krecenia nia.

W praktyce tak czy tak maks na dwa tygodnie musialem dokonac korekty czasu i koronka byla wykrecana tak czy tak.

Przy wspolczesnych srodkach smarnych uzycie zegarka raz na dwa tygodnie wystarcza do utrzymania go poprawnie nasmarowanego.

Raz na 5-7 lat przeglad, czyszczenie, smarowanie i regulacja i bedzie dobrze a pudelko zajmuje zdecydoanie mniej miejsca niz rotomat.

Jak dla mnie sens rotomat ma przy zegarkach z wiecznym kalendarzem albo fazami ksiezyca zeby uniknac czasochlonnego ustawiania za kazdym razem.

 

Jak najdluzszego miesiaca miodowego z TAGiem :)

Dzięki, właśnie o to się martwiłem czyli czy będzie dobrze olej rozprowadzony. Ale ja nawet raz na dwa tyg. jest ok to nie ma co się martwić.

 

PS. Nowy jestem, jak tutaj się daje plusy/polubienia do wypowiedzi? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawy dolny rog pod postem, taka strzalka w gore w kolku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mickey#1 napisał:

PS. Nowy jestem, jak tutaj się daje plusy/polubienia do wypowiedzi? 

Musisz sobie na to zapracować???? A tak poważnie, ta opcja pojawia się po jakimś czasie. Mi pojawiła się dopiero niedawno. Nigdzie nie widziałem wprost sprecyzowanego zapisu, od czego to zależy. Ale czy to jest najważniejsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, solti napisał:

Musisz sobie na to zapracować???? A tak poważnie, ta opcja pojawia się po jakimś czasie. Mi pojawiła się dopiero niedawno. Nigdzie nie widziałem wprost sprecyzowanego zapisu, od czego to zależy. Ale czy to jest najważniejsze?

Ale ja nie dla siebie. Innym chcę dać ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że decyzja już podjęta, ale doleje trochę oliwy bo była AT proponowana. Tak się składa, że mam i Taga i AT. I cóż. W moim subiektywnym odczuciu całościowo Tag wygrywa jakością z AT. Sprawia wrażenie solidniejszego. Miałem wcześniej Aquisa w podobnej półce cenowej do Taga i Tag również wygrywa.

 

IMG_20200607_223109-01.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co TAG super, ale szkoda mi trochę, że nie ma przeszklonego dekla. Niby automat i mechanizm, a nie mogę podejrzeć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Boniek88 napisał:

W moim subiektywnym odczuciu całościowo Tag wygrywa jakością z AT. Sprawia wrażenie solidniejszego. Miałem wcześniej Aquisa w podobnej półce cenowej do Taga i Tag również wygrywa.

Pewnie sporo zależy od indywidualnego postrzegania różnych rzeczy. Ile ludzi, tyle zdań😉 Ja, co prawda, z ww. mam tylko Aquisa, i to od niedawna, ale znam wszystkie te zegarki. I osobiście nie zgadzam się z żadnym z postawionych przez Ciebie wniosków. Uważam, że jakościowo może nie ma wielkiej różnicy (pomijalna? w każdym razie pomiędzy Orisem i Tagiem naprawdę niewielka, Omega trochę jednak lepsza), ale mimo wszystko Taga ustawiłbym na samym końcu tej listy. Poza tym Tag mi się w ogóle nie podoba. W każdym razie ten konkretny model Taga. Nie Tag ogólnie, bo niektóre modele są bardzo fajne!

23 godziny temu, mickey#1 napisał:

Ale ja nie dla siebie. Innym chcę dać ????

Na to też trzeba sobie zasłużyć, żeby innym dać😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, solti napisał:

Pewnie sporo zależy od indywidualnego postrzegania różnych rzeczy. Ile ludzi, tyle zdań😉 Ja, co prawda, z ww. mam tylko Aquisa, i to od niedawna, ale znam wszystkie te zegarki. I osobiście nie zgadzam się z żadnym z postawionych przez Ciebie wniosków. Uważam, że jakościowo może nie ma wielkiej różnicy (pomijalna? w każdym razie pomiędzy Orisem i Tagiem naprawdę niewielka, Omega trochę jednak lepsza), ale mimo wszystko Taga ustawiłbym na samym końcu tej listy. Poza tym Tag mi się w ogóle nie podoba. W każdym razie ten konkretny model Taga. Nie Tag ogólnie, bo niektóre modele są bardzo fajne!

Na to też trzeba sobie zasłużyć, żeby innym dać😀

 

Mi się ten nowy TAG średnio podoba, ale ten starszy co nabyłem - bardzo.

Jak zasłużę to pododaję :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, solti napisał:

Pewnie sporo zależy od indywidualnego postrzegania różnych rzeczy. Ile ludzi, tyle zdań😉 Ja, co prawda, z ww. mam tylko Aquisa, i to od niedawna, ale znam wszystkie te zegarki. I osobiście nie zgadzam się z żadnym z postawionych przez Ciebie wniosków. Uważam, że jakościowo może nie ma wielkiej różnicy (pomijalna? w każdym razie pomiędzy Orisem i Tagiem naprawdę niewielka, Omega trochę jednak lepsza), ale mimo wszystko Taga ustawiłbym na samym końcu tej listy. Poza tym Tag mi się w ogóle nie podoba. W każdym razie ten konkretny model Taga. Nie Tag ogólnie, bo niektóre modele są bardzo fajne!

Na to też trzeba sobie zasłużyć, żeby innym dać😀

 

Ja pisałem obiektywnie bo tak jak już zaznaczyłem miałem Aquisa a AT i Aquaracera mam. Nie będę się wywodził o różnicach między Aquisem a Aquaracerem bo moim zdaniem to inna półka. 

Jeżeli chodzi o AT to samo spasowanie bransolety do uszu delikatnie mówiąc nie powala, ale to chyba wada każdej Omegi. Endlinki ordynarnie latają między uszami w każdym kierunku, poza tym prócz zapięcia to bransoleta robi średnie wrażenie, tak jak i same wykończenie koperty. Co robi robotę w AT to tarcza w całości. Razem z indeksami i wskazówkami robi niesamowite wrażenie. Ogólne wrażenie jest takie że 20K za nówkę to sporo zważywszy na ogólną jakość wykonania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.