Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

solti

Użytkownik
 • Content Count

  89
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

88 Bywa pomocny

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Poznań

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mogę się pod tym podpisać. Sam swego czasu byłem bardzo bliski podobnego wyboru, właśnie na promocji u Kruka. Po głębszym zastanowieniu skończyło się jednak u mnie na 3408. Chyba głównie dlatego, że u mnie ten zegarek robi głównie za garniturowiec i wygrał werk z naciągiem manualnym, zamiast automatu (dość rzadko chodzę w garniaku) i to, że jest odrobinę cieńszy od 3420. Co nie zmienia faktu, że obydwa to świetne zegarki!😃
 2. Gratuluję! Niech się dobrze nosi🙂 Piękny zegarek. Najładniejszy Aquis, zaraz po Clean Ocean😉
 3. Ode mnie taka cytrynka: https://ch24.pl/recenzja-certina-ds-1-powermatic-80-zdjecia-live-cena/ https://www.ceneo.pl/83437204 W budżecie się mieści, piękny zegarek, no i ma od razu basek i bransoletę.
 4. Z tych dwóch dla mnie zdecydowanie Epos. Może dlatego, że sam mam identycznego😃 Obydwa to na pewno dobre zegarki, a wybór zależeć powinien przede wszystkim od indywidualnego gustu i upodobań. Dla mnie Junghans jest zbyt retro, a jednocześnie zbyt nowoczesny, żeby być tym retro. Pewnie zostanę za to zjechany, ale wg mnie wygląda trochę niespójnie.
 5. No ja zrealizowałem plany zegarkowe w 300%🤪 Przyszły rok będzie pod tym względem dużo spokojniejszy.
 6. Mam taką cytrynkę od wiosny. Zegarek podoba mi się nieustająco i ostatnio coraz częściej gości na moim nadgarstku. Co do mechanizmu, to zbyt krótko go mam, żeby wypowiadać się o jego trwałości. Ale bardzo dobrze trzyma rezerwę chodu, z czego często korzystam w weekendy - brakuje mi tak długiej rezerwy w innych automatach! I to zdecydowanie najdokładniejszy zegarek ze wszystkich, które posiadam. Jego średnie odchylenie to +1 s / 24 h. Dla mnie rewelacja! Po pół roku użytkowania nie widzę żadnych minusów, a dostrzegam coraz więcej zalet😀
 7. solti

  GW-9400 Rangeman

  Dzięki za odpowiedź! Co prawda liczyłem, że coś innego usłyszę, ale mówi się trudno. Kolega się raczej nie ucieszy...
 8. solti

  GW-9400 Rangeman

  Szukałem... Pewnie za słabo. Jeśli tak, to przepraszam😉 Kolega dzisiaj wyłamał, z jednej strony, mocowania paska w Rangemanie. Dokładnie te wewnętrzne, szare, niewidoczne z zewnątrz uszy. Udało mu się zegarek jakoś złożyć, ale ewidentnie jedna strona jest luźna i przy byle mocniejszym naprężeniu zegarek spadnie. Jaki element trzeba kupić, żeby naprawić zegarek. Cała koperta kompletna chyba nie jest potrzebna? Jak zapytałem google, to znalazłem kompletne koperty w cenie 520 zł i same zewnętrzne bezele za 44 zł. Ale w bezelu problem nie leży. Czego szukać, tj. jakiej części? Czy sama wewnętrzna koperta jest do dostania? Z góry dziękuję za pomoc!
 9. Ty to napisałeś tak zupełnie na poważnie?😵
 10. W 100% się z Tobą zgadzam. Tyle tylko, że nawet na tym forum znalazłem opisy, jaka to Sellita zła i że nawet po nakręceniu zegarek nie trzyma rezerwy chodu. Były też porady, żeby dokręcić do maksa i sprawdzić, czy na pewno nie trzyma. Czytałem o przypadkach, gdzie nowe zegarki, po dokręceniu, miały problem z utrzymaniem rezerwy na poziomie 30 godzin. Stąd mój test. Przynajmniej wiem, że po dokręceniu mechanizm jest w pełni sprawny i nowego zegarka nie trzeba od razu wysyłać na gwarancję😉 A co będzie dalej i jak będzie się sprawował zespół automatycznego naciągu, to wyjdzie w praniu. Póki co zegarek jest nowy, na gwarancji i nie mam zamiaru się tym przejmować.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.