Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Pavlitto84

SOKI w stylu militarnym

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Swego czasu popełniłem kilka recenzji chińczyków z półki ekstremalnie budżetowej. Dziś pora na kolejną, a tematem niniejszych rozważań będzie zegarek marki SOKI. Serdecznie zapraszam ;)

 

W pierwszej połowie kwietnia zakupiłem taki oto- jak widać na zdjęciach- kwarcowy zegarek chiński. Czemu po niego sięgnąłem? Poniekąd chwilowy kaprys, poniekąd ciekawość. Zegarek dotarł do mnie w foliowym opakowaniu. Cena zegarka to 20 PLN + 10 PLN przesyłka. Cena bardzo niska, nawet jak za czasomierz z tej półki. Naturalnie, w cenie dwuosobowego wypadu na kebsa nie spodziewałem się cudów. Ot, półdarmowy czasomierz dla osób chcących na szybko sprawdzić godzinę, i niby tyle. Koperta z szajs- metalu, z niby stalowym deklem, o szerokości 40mm. Pasek parciany o szerokości 22mm.. Za szeroki w mojej ocenie; wygląda nieco dziwnie, 20mm prezentowałby się dużo lepiej. Pasek o dziwo nie strzępi się, to na plus. Na sprzączce nawet wygrawerowany napis "SOKI". Wodoszczelność na poziomie 30m. W praktyce drobne spotkania z wodą przeżyję, ale już mycie rąk powoduje zaparowanie czasomierza. Zegarek dostępny w czterech wersjach kolorystycznych: czarna, zielona, biała i jasno beżowa. Mnie akurat pasował kolor czarny. Sam cyferblat wykonany po taniości (nie ma się co dziwić), choć design całkiem ciekawy. Mamy tu wyraźną inspirację tańszymi Timexami Expedition (czyli tymi za ok. 200 PLN). Wskazówki mizerne, powszechne w różnych tanich, chińskich zegarkach, aczkolwiek wskazówka sekundowa wygląda całkiem miło dla oka. Można zamknąć recenzję podsumowaniem: "zwykły, ekstremalnie tani czasomierz w stylu militarnym, kto chce kupić- niech sobie kupi". Niestety, po 2,5- 3 miesiącach eksploatacji daje się zauważyć wyraźna wada zegarka. Jest nią chiński mechanizm o oznaczeniu LG32.. czy jakoś tak. Działa on tak, że do tej chwili nasz zegarek złapał już 5 minut (słownie: Pięć minut) opóźnienia. Stawia to pod ogromnym znakiem zapytania całą funkcjonalność tego przedmiotu, a co za tym idzie- również sens jego zakupu.

Podsumowując: Jak na te 30zł mogło być znośnie, ale nie jest. Szkoda. Trzy dychy to nie pieniądz. Można niby co jakiś czas cofnąć wskazówkę i użytkować zegarek do chwili wyczerpania baterii. Ale przecież dokładność zegarka kwarcowego powinna być niepodważalna, niezależnie od ceny czasomierza! Ocena końcowa- niestety- IN MINUS.

 

Dziękuję za dotrwanie do końca. Serdecznie pozdrawiam :)

Soki01.jpg

Soki02.jpg

Soki03.jpg

Soki04.jpg

Soki05.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzoruje to się on na "wojskowych" zegarkach i tyle. A odnośnie do jakości, to trafiłes na dobry egzemplarz. Mój przyszedł od razu zepsuty (sekunda skakała w miejscu, reszta martwa). Ale ja jakoś sporo taniej płaciłem. W sumie za sam pasek cena była spoko.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki same się przestawiają, a bateria , i ta oryginalna i następna, wytrzymała dziwnie krótko.Teleskopy liche. 

Mnie kosztował 10 zł. A za te pieniądze to całkiem nieźle, gdyby chodził, to sprawiałby wrażenie "wielokrotnie droższego".

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plusik ode mnie. Za to, że w imię nauki poświęciłeś dwuosobowy wypad na kebsa 😁😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że teoretycznie zegarek ma lumę, ale jest ona tak słaba, że można to pominąć.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.