Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

darkc

kilka uwag / pytań o VostokE Submarine

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od niedawna jestem posiadaczem tego ładnego zegara i mam kilka uwag.

 

Bardzo łatwo rozruszać (niechcący) rotor tak, że przez 2 a nawet 3 sec. zegarek mocno wibruje na ręku, że można to nawet zauważyć gołym okiem. Jest to całkiem zabawne, ale czy normalne??

 

I jeszcze pytanie 'amatora':

po ustaniu mechanizmu bardzo trudno wprawić go znów w działanie samym "machaniem". (takie nakręcanie nic nie daje, delikatne stukania w kopertę powoduję rozruch na kilka sekund tylko). To normalne? ;] W takim przypadku trzeba podkręcić mechanizm ręcznie koronką? ale jak to zrobić poprawnie? Chociaż Voskok podoba mi się bardziej, to z Seiko nie mam takich problemów:?

 

będę wdzięczny za radę!

 

pozdr

D.C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupowałeś ten zegarek?

pownien ruszyć po pierwszym "machnięciu"-to na pewno wypróbowałem kilka sztuk.

A wibracje mogą pochodzić od ruchu obrotowego wahnika (który nie powinien telepać się w płaszczyżnie )

pozdr.Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ruszył (na dobre) dopiero jak zakręciłem koronką.

Kupiłem w sklepie excelsior .

Wibracje pochodzą od kowadełka to prawda, własnie o tym pisałem. Nie wiem czy to usterka czy norma (wahadło jest masywne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ,że nie rusza łatwo ,wygląda mi na usterkę montażową.

Proponuję wizytę w serwisie ( weż gwarancję ze sobą )pon-pt 11-17

POLJOT EURO

ul. Łukowska 2c/22

04-113 Warszawa

tel.: (022) 879 97 93

tel./fax.: (022) 879 97 96

 

lub

 

w salonie firmowym

C.H. Promenada Lok.0.70

parter koło sklepu H&M

tel.0-22-611-75-75

ul. Ostrobramska 75C

p.s. jeżeli ten post zostanie uznany za niedozwolony proszę o usunięcie go i informację na pm

pozdr

andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ruszył (na dobre) dopiero jak zakręciłem koronką.

Kupiłem w sklepie excelsior .

To mnie zaniepokoiło;

te które mam w gablocie ruszają po poruszeniu przypadkowym , a jak machnę raz (dowolna pozycja zegarka ) to im wystarcza na kilkanaście minut. a skoro jest gwarancja i miejscowość też się zgadza, to czemu się nie upewnić, wibrograf prawdę ci powie !

A tak na poważnie też nie czytam żadnych oznak do niepokoju ale zegarka nie widziałem na własne ręce, więc proponuję go sprawdzić i tyle.

pozdrawiam Panowie

A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a o co chodzi,

bo nie rozumiem co zmieni zmiana zawodu w podpisie z??????????

A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Werk Vostoka u mnie tak od razu nie rusza.Też trzeba cit machnąć, albo koronką. Wachnik zaśnie tak łatwo w dłuższy ruch wirowy wprawić.Dużo łatwiej rozkręcin np Valjoux w strone biegu jałowego. Wydaje mi się - choćnie mam pewności i nie szukałem takich info, że Vostok nakręca w obie strony,ato oznaczapewien opór i trzeba solidnie "grzmotnąć" aby dłużej zawirował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten Werk Vostoka u mnie tak od razu nie rusza.Też trzeba cit machnąć, albo koronką. Wachnik zaśnie tak łatwo w dłuższy ruch wirowy wprawić.Dużo łatwiej rozkręcin np Valjoux w strone biegu jałowego. Wydaje mi się - choćnie mam pewności i nie szukałem takich info, że Vostok nakręca w obie strony,ato oznaczapewien opór i trzeba solidnie "grzmotnąć" aby dłużej zawirował.

 

Helo,

Dzięki za dyskusję. Na razie średnio mam czas przejść do serwisu, mam nadzieje ze wkrótce to zrobię.

 

Jest jeszcze jedna hipoteza: mianowicie zegar staje mi zazwyczaj ok. godz 22:30-23:00 (po 24 godz. nienoszenia). I wtedy właśnie są problemy z rozruchem (kilka machnięć starcza na 2-3 minuty) Oczywiście jest to okres przechodzenia daty.

Rozumiem że w tym okresie , żeby automat w ogóle chodził, rezerwa naciągu musi być znaczenie większa??

 

Jeżeli chodzi o wibracje, to następują one gdy, kowadełko robi kilka obrotów w jedną stronę - co ciekawe, potrzeba do tego bardzo niewielkiego chociaż precyzyjnego ruchu.... 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam K-3 już jakieś 2 miesiące...

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic....681&start=0

...i zachowanie rotoru jest zupełnie inne. Jeśli ruszę zegarkiem rotor przesunie się od 1/4 do max. 1 obrotu z widocznym oporem. Nie obraca się w koło jak by go nic nie trzymało. Nic nie "wibruje". Można zakręcić w dowolna stronę. Rusza od pierwszego "potrząśnięcia" zegarkiem.

Wydaje mi się, że masz coś uszkodzone. :?

Wpisz w wyszukiwarkę hasło "Vostok Europe" - poczytaj- z tego co pamiętam ktoś już miał podobne uszkodzenie, z tym że w innym modelu V.E. (ale z tym samym werkiem). Skończyło się wymianą mechanizmu w serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Im leprzy wachnik, tym więcej obroyów od machnięcia zrobi :D Wostoki mają łożysko kulkowe w wachniku, ale czasem ma straszne luzy i nic z tym nie zrobisz :lol: Jak masz dobrze zrobione (bez luzów itd), to aż wibruje :D W orientach czy innej chińszczyźnie sa takie łożyska i wibruje aż miło ;)

 

Poza tym co to za serwis jak wymienili cały mechanizm! Amatorzy!

 

Pozdro

1. Nie znam się na zegarmistrzostwie ale znam się trochę na mechanice i powiem Ci, że dobrze spasowane elementy (na łożyskach czy bez) nie "wibrują". Wibrują tylko te co mają luzy i nie poruszają się w zakładanej przez producenta płaszczyźnie. Producent nie zakłada niepotrzebnych wibracji, bo i po co?

2. Co do serwisu...Ostatnio czytałem bardzo pozytywną opinię o serwisie V.E. Nie sądzę by to byli amatorzy.

W innej branży - Mercedesie, Audi, Mazdzie też się nie "pitolą" w naprawy tylko wymieniają całą część. Widać taniej i prościej było im wymienić cały werk niż bawić się w przesyłanie na Litwę do naprawy. Możliwe też, że przyczyna wymiany była inna niż zakładamy.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ogóle to odkryłem dziś, że bezel (obręcz wokół szkła? jak to jest po polsku?) mojego Vostoka troszkę się ugina "do środka" w górnej części zegara (tzn jakby o te 0,1mm odstawała):? Bardzo mnie to zmartwiło, bo ponoć gwarancja nie uwzględnia obudowy, a wątpię bym sam to spowodował (bo jak?)

... Jutro pójdę na Łukowską, zobaczymy.

szkoda że serwis jest otwarty w takich godzinach, kiedy akurat się pracuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.