Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
adrian1x

Pasek 23mm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

 

Poszukuje paska o szerokosci 23mm (do Citizena), jednak bardzo ciężko znaleźć coś w tym wymiarze. Zamówiłem hirsh duke ale nie jestem przekonany co do aligatora. Dodam tylko, że nie chce zakładać paska 24mm. Paski po 300-400zl odpadaja. 

 

Wiem, że można zamówić coś z Pattini ale te wszystkie paski maja jednakową szerokość na calej długości, a przy 23mm myślę, że lepiej będzie wyglądał zwężany. 

 

Jesli ktoś ma coś customowego to śmiało może wkleić zdjęcie. Myślę, że nie tylko ja szukam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrian, 

 

Sam miałem podobny dylemat i najlepiej, mimo wszystko, sprawdziło się wciśnięcie 24mm paska. To jak pasek współgra z zegarkiem zależy od jednego i drugiego. Duże zegarki dobrze wyglądają na prostym pasku, przy mniejszych średnicach zwężany pasek pasuje lepiej. Zakładam, że przy uszach 23mm twój zegarek ma ok 43mm lub więcej i nie jest garniturowcem więc śmiało może mieć prosty pasek 24mm. To tylko na papierze wydaje się duże i szerokie, w rzeczywistości tego 1mm nie czujesz. Dla przykładu poglądowe zdjęcie mojego Orisa z 23mm uszami i 24mm paskiem. Link do paska tutaj:

https://allegro.pl/oferta/miekki-zamsz-skorzany-pasek-do-zegarka-24-colorado-7243629295

Te paski na zachodnich stronach potrafią kosztować po 50 EURO. Mam ich kilka w różnych rozmiarach, rewelacja generalnie. Sprzedawca specjalizuje się w paskach i ma ogromny wybór. Nie mam z nim nic wspólnego, polecam bo kupiłem od niego kilka sztuk, które mi siadły idealnie a sporo czasu spędziłem na znalezieniu odpowiadających mi produktów.

 

20200715_091134.jpg

20200708_192333.jpg

20200721_125633.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Prosty pasek przy tej szerokości dla mnie osobiście gorzej się prezentuje. Pomijając opcję pasków 24mm jestem ciekaw czy z 23mm można dostać coś fajnego. 

IMG_20200827_162439.jpg

Edytowane przez adrian1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam stoję przed takim dylematem, też do Citka, czy paski ,, Isabel" z allegro są coś warte? Niby stępel jest ale kto je tam wie.

 

https://allegro.pl/oferta/pasek-do-zegarka-23mm-skora-c-braz-isabell-08-9341617639?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

Niby skóra francuska, tylko napis jakiś taki, niderlandzki ;)

Edytowane przez Zabawny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się zastanawiałem ale nie zdecydowałem się na zakup. Obecnie w planie mam pasek wykonywany na zamówienie, zobaczymy jak wyjdzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U kogo bierzesz i jak to wygląda finansowo?

Paski od Vostoka wyglądają retro i są właśnie na 23mm, tylko chodzą drożej niż oryginały citka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym pasku od Vostoc jednak na zdjęciach zauważyłem jakby nie standardowe miejsce na teleskopy. Tz. Jakby pasek nie konczyl się na teleskopach tylko miał coś na wzór maskownic z bransolety ale mogę sie mylić. 

 

Co do paskow na zamówienie to ceny masz różne. Możesz wybrać coś za 80zl a możesz za 300 w zależności od firmy/osoby, która się podejmuje wykonania. 

 

Kolego polecisz z jakiej stronki najlepiej zamawiać Bartony? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym to myślę, że i ja mogę pomóc

https://www.bartonwatchbands.com/

I prawdę mówiąc za stówę mieć skórzany pasek na wymiar profesjonalnie obszyty to chyba nieźle. Citek jak tylko wróci to muszę sobie zmierzyć na 100% czy to jest to i chyba biorę.

 

Edit: Citek wrócił i wziąłem pasek od Bartona za 20 dni wrzucę przed i po wymianie.

Edytowane przez Zabawny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważ tego Horido.24mm ,granatowy (pasuje do tarczy) i niedrogi (okolo60zł)

Dla mnie świetny(nosiłem na Hirschu Duke ,ale ten pasek to porażka)

IMG_0649.jpeg

IMG_0650.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko w drugim czy trzecim poście tematu już była rozmowa o paskach 24mm. Chodzi dokładnie o pasek w rozmiarze 23mm ani mniejszy, ani większy.

Btw. Też uważam, że pasek wciskany to nigdy nie będzie to co szyte na miarę.

24mm dużo łatwiej znaleźć, i pewnie nie trzebaby zakładać osobnego tematu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale po 0,5 mm z każdej strony w życiu nie zauważysz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla jednego to tylko 0,5 mm dla drugiego 5%.

Nikt nie zabrania nikomu wciskać paska 24mm w uszy 23, ale skoro można sobie dobrej jakości skórzany pasek kupić na wymiar za stówę, to czy warto kombinować z wpychaniem na siłę tego za 60zl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok nie polemizuje, jednak to nie jest wpychanie na sile . Cena pasków nie odzwierciedla zwykle ich jakości . Na citku miałem hirscha duke za około 200 (totalne dziadostwo) a teraz mam horido za 60 i jest super .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to prawda. U jednego małomiasteczkowego... nazwijmy go baterio-zmieniacza, kupiłem skórzany pasek do starego casio mtp za parę groszy i okazał się być najwygodniejszym paskiem jaki mam :) więc tak, to nie reguła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam dylemat jakiś czas temu i zamówiłem z Bartonu, jak dla mnie jest ok, skóra miękka, fajnie układa się na nadgarstku, ogólnie jestem zadowolony i przy następnej okazji zamówię u nich Sailcloth jeśli nic ciekawego nie znajdę na 23mm.

Edit: Sprawdziłem dla pewności swoje zamówienie i ten pasek to 24mm Jak ja zamawiałem to nie mieli jeszcze w ofercie niestandardowych wymiarów takich jak 23mm.
IMG_20200908_082630.thumb.jpg.a5f788dfa7b439f7f57e1766a2258176.jpg
 
IMG_20200908_082532.thumb.jpg.f17d68f9f75d119edb5908c1154fda14.jpg



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, temat jest stary ale obiecałem, że wrzucę zdjęcie Bartona jak przyjdzie, no więc wrzucam niestandardowy pasek 23mm, po 3 miesiącach użytkowania. Im dłużej go noszę tym jest przyjemniejszy, jestem pozytywnie zaskoczony jakością tego paska.

IMG_20201126_194558_copy_2405x2621.jpg

IMG_20201126_194607.jpg

IMG_20201126_080032.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pattini bez problemu zrobi z paska 24 przy uszach 23 . Zamawiałem do mojego Victorinoxa. 
 

image.jpg

Edytowane przez wojtek3100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.