Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Santa

Szpindlak / Vintage / Prośba o identyfikacje

Recommended Posts

Dzień dobry.

Wiem że trafiłem w odpowiednie miejsce i są tu osoby biegłe w temacie.

Pamiątka rodzinna. Prezent od ojca.

Wszelkie dokładniejsze informacje o producencie i dacie, bardzo mile widziane.

Pozdrawiam

TS

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

Wg znaków na kopercie 1764 rok... Londyn, niestety wykonawca nieczytelny...Wygląda na świetny stan... gratulacje

Edited by kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

41 minut temu, kiniol napisał:

Wg znaków na kopercie 1764 rok... Londyn, niestety wykonawca nieczytelny...Wygląda na świetny stan... gratulacje

A mi na 1766 ;)  z resztą się zgadzam :) 

Miłej niedzieli

Roman

Ami siedzi w budzie... ;) To litera "I" a nie "L"... jak sądzisz? Może to "H" ? czyli rok 1763...hmm sam już nie wiem... 

Edited by kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

12 godzin temu, kiniol napisał:

Ami siedzi w budzie... ;) To litera "I" a nie "L"... jak sądzisz? Może to "H" ? czyli rok 1763...hmm sam już nie wiem... 

Niedzielnym świtem Ami już chyba wyszedł z budy więc można odszczekać ;) .

Masz rację Krzychu że przydały by się ostrzejsze/wtraźniejsze zdjęcia punc i napisów na płytach.

20201011_063253.thumb.jpg.a5d156b23be47acb8f2df9b8e0d88944.jpg

Sprawdziłem to w moich mądrych książkach o zegarkach :D

w/g mnie na puncy srebra dla Londynu kreska na dole idzie wyraźnie w prawą stronę :) .

Co wskazuje na rok 1766 ale w końcu dyskutujemy o różnicy dwóch lat - co to jest wobec wieczności :D :D :D .

(Mam gdzieś jeszcze publikację tylko o datowaniu srebra tam powinna być jeszcze lepsza tabelka)

Życząc miłego końca weekendu

Roman

p.s. A mi czy mnie zawsze  byłem dyslektykiem (co prawda za czasów mojej nauki nawet takiego pojęcia nie było :( :D  

- maturę zdałem tylko dzięki miłej Pani profesor która stojąc za moimi plecami i sprawdziła mi błędy :)  ).

A na studia wybrałem takie kierunki gdzie bardziej liczyły się umiejętności a nie ortografia ;) .

Ale chyba obie formy "mi" i "mnie" są poprawne - nie wiem - niech się wypowiedzą mądrzejsi.

Edited by Kieszonkowe

Dzięki wielkie, najprawdopodobniej 1766. Co dziwne brat używając mojego konta pytał o niego dawno temu, widnieje post w archiwum, cosik tylko nie wiedziałem że chcą go sprzedać bez mojej wiedzy -_-

Nie ładnie : >

Grawerka Josh Rofs & Son 15511

Ale chyba nie reklamowali się w internecie ; )

Dzięki raz jeszcze za info.

Zapomniałem zapytać, gdzie naprawiają tego typu zegarki?

Łańcuszek jest chyba cały, tylko trzyma się luzem.

Pozdrawiam serdecznie

TS

Edited by Santa

Piękna pamiątka rodzinna! 

W dniu 11.10.2020 o 06:53, Kieszonkowe napisał:

[...]Ale chyba obie formy "mi" i "mnie" są poprawne - nie wiem - niech się wypowiedzą mądrzejsi.

Przypominam się Romanowi ze swoją pamiątką rodzinną, z małym OT. Mądrzejszym to nie jestem, ale wujek Google to mi znalazł.🙂

"Obie formy są poprawne. To, której z nich użyjemy w danym momencie, zależy od szyku zdania.

Mi i mnie to formy deklinacyjne zaimka osobowego ja, taką postać zaimek ten przyjmuje w celowniku.

Co ważne, nie stosuje się ich wymiennie – jedna (mnie) użyjemy, gdy w zdaniu pada na nią akcent, druga (mi) jest nieakcentowana.

Upraszczając – mnie używamy na początku zdania, mi w środku i na końcu (oczywiście gdy na znajdujący się w tej pozycji zaimek padnie akcent, użyjemy formy dłuższej). Mi możemy użyć na początku zdania składowego, jeśli poprzedza go akcentowany spójnik.

Regułę tę dobrze obrazuje przykład:

Mnie się to podoba.
Podoba mi się to.
To się podoba mnie, nie tobie.
Żebyś wiedziała, jak mi się to podoba

Przykłady:

Tak mi się przyglądasz, że aż mi nieswojo.
Mnie to mówisz?
Tak mi źle, tak mi źle, tak mi szaro… („Tylko wróć”, Wojciech Gąssowski)
Nie tłumacz mi tego i tak nie zrozumiem.
Nic mi nie brakuje. Wszystko mam
."

W dniu 11.10.2020 o 17:29, Santa napisał:

Dzięki wielkie, najprawdopodobniej 1766. .....

Czyli w zegarkach jestem lepszy niż w ortografii i gramatyce :D :D 

Więc w "A mi" "mi" jest na po "A" czyli można czy nie :) 

Edited by Kieszonkowe

Na razie wracam do tematu, a o Ami Ci dam znać, jak znów będę gościł ucznia profesora Miodka z wnuczką.🙂

W dniu 11.10.2020 o 17:29, Santa napisał:

[...]

Grawerka Josh Rofs & Son 15511

Ale chyba nie reklamowali się w internecie ; )

[...]

Chociaż nie znalazłem firmy która sygnowała Twój zegarek, to trochę sobie poczytałem o "kieszonkach" w internecie i sporo ich pooglądałem, bo bardzo mi się spodobała Twoja rodowa „cebula”.🙂 Efektem tego przeglądu jest propozycja poprawki do początku nazwy wytwórcy lub sprzedawcy zegarka. Pisana wyżej litera „h” po literach „Jos” wskazuje moim zdaniem na „Joseph” lub "Josiah," a nie „Josh”. Na wielu zegarkach z tego okresu widziałem ten sposób skracania wyrazów z powodu braku miejsca, co widać też na załączonym zdjęciu (William Dutton). O pozostałej części napisu się nie wypowiadam, bo nie jestem znawcą angielskiego z XVIII wieku.🙂

William Dutton.jpg

Edited by Kit

Naprawiam już takie szpindle prawie hurtowo... jakby co to priv... ;)