Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Jacek86

Certina ds caimano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Planuję zakup nowego zegarka jest nim Certina ds caimano chronograph.

https://dolinski.pl/certina-ds-caimano-chrono-c035.417.16.037.01

Proszę o opinię i czy zegarek jest typowo pod gajer czy może być wykorzystany na codzień jest jeszcze w dwóch wariantach kolorystycznych niebieska tarcza i biała. Najbardziej podoba mi się ta biała że złotym proszę o rady 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zważywszy na rozmiar 42mm i komplikacje, moim zdaniem to nie jest zegarek do garnituru, a raczej zegarek codzienny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak prawi przedmówca. Do klasycznego zegarka do garnituru, to ta Certina ma dość daleką drogę. Za duży (chyba, że masz "łapkę" o obwodzie 20cm+)  i za dużo się dzieje. Ale skórzany pasek i jasna tarcza to już dobry początek drogi w kierunku garnituru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadgarstek 19.5 cm więc spory mam zamiar do niego wziąść bransoletkę więc zawsze będę mógł zmienić a co do samego zegarka jakie opinie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukasz do garnituru czy codziennego?

Do koszuli nie nadaje się w żadnej wersji, od tarczy po rozmiar.  Z bransoletą tym bardziej. Mam nadgarstek 20cm, latem nawet 20,5cm i optymalnie do garnituru to jakieś 40mm i w miarę płaski.

np. czarny lub biały

https://dolinski.pl/certina-ds-8-gent-c033.451.16.051.00

https://www.timetrend.pl/meskie-atlantic/1300-atlantic-seabase-603424121-5904329713809.html

 

Jeśli chcesz codzienny (EDC), bierz co Ci się podoba. Certina robi dobre zegarki.


Pozdrawiam, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, BlackT napisał:

Szukasz do garnituru czy codziennego?

Do koszuli nie nadaje się w żadnej wersji, od tarczy po rozmiar.

Do business casual jak najbardziej pasuje (koszula i eleganckie spodnie czy jeansy). 

Do garnituru mniej.


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem w kontekście koszuli pod garniturem.

Na codzień, może być, przy brązowym pasku w spodniach i brązowych butach :)


Pozdrawiam, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak będą czarne buty i czarny pasek? 😕


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy może kogoś zakłuje takie połączenie w oczy ;) 


Pozdrawiam, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czarny pasek zegarka do brązowego paska i butów? Ja noszę i według mnie jest :P

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noś sobie co chcesz :P 

Jak nie chce mi się przekładać pasków, biorę sikora na bransolecie :P

 


Pozdrawiam, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Ostatnie pytanie generalnie już wszystko rozumiem ale czy do stylu bardziej caunsul czy trochę bardziej sportowy tez podejdzie noszę koszule . Ale więcej połówka. koszulka jeansy spodnie materiałowe. Takie trochę pomieszanie elegancki ze sportowym nie będzie to kulo w oczy 

Dodam jeszcze że na żywo złote dodatki nie są tak widoczne. Powodują tylko że tarcza jest bardziej czytelna. Wiadomo niebieska lub biała tarcza jest chyba bardziej Sportowa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno być ok. Chociaż do koszulki zakładam bardziej sportowe zegarki. 

 

Ale takie chronografy łączą w sobie trochę świata eleganckiego i sportowego. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 bardziej sportowe zegarki citizen chronograph z czarna tarcza i czarnym paskiem i orieta z niebieska tarcza na branzolecie. Chce teraz, z jasna ale nie chce żeby leżał i się kurzył a ten  podoba mi się 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest lepiej, jeżeli zegarek jest trochę bardziej elegancki, niż ciuchy. Powtórzę się, ale ten zegarek do garniaka nie pasuje - do business casual EWENTUALNIE ujdzie, ale nie garniak. Uważam, że pasek do zegarka, pasek do spodni, teczka i buty powinny być w tym samym kolorze (ewentualnie połączenia mniej formalne - np brąz i niebieski ujdą), ale ja jestem konserwa. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp w garniturach raczej nie chodzę czyli jsk dobrze rozumiem bardziej sportowy ubiur od business casual będzie Oki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, szuwi napisał:

Zawsze jest lepiej, jeżeli zegarek jest trochę bardziej elegancki, niż ciuchy. Powtórzę się, ale ten zegarek do garniaka nie pasuje - do business casual EWENTUALNIE ujdzie, ale nie garniak. Uważam, że pasek do zegarka, pasek do spodni, teczka i buty powinny być w tym samym kolorze (ewentualnie połączenia mniej formalne - np brąz i niebieski ujdą), ale ja jestem konserwa. 

 

Czyli przepraszam ten zegarek według Ciebie bardziej pasuje do koszulki z Nirvaną lub takiej do kolan z PROSTO niż to koszuli? :P

 

Dla mnie świetnie się do business casual nadaje. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Poza garniakiem i do poziomu kąpielówek da radę :) Jeżeli kupisz, to czekamy na foto nadgarstkowe - to taka tradycja forum i forma podziękowania forumowiczom za rady :)

20 minut temu, evilym napisał:

Czyli przepraszam ten zegarek według Ciebie bardziej pasuje do koszulki z Nirvaną lub takiej do kolan z PROSTO niż to koszuli? :P

 

Dla mnie świetnie się do business casual nadaje. 

 

Jak kto lubi. Każdy z nas może mieć swoje zdanie. Szybciej ubrałbym go do t-shirta z nirwaną, niż do garniaka. A chinosy, koszula i ewentualnie caualowa marynarka lub kamizelka będą ok. Oczywiście moim zdaniem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szuwi napisał:

Jak kto lubi. Każdy z nas może mieć swoje zdanie. Szybciej ubrałbym go do t-shirta z nirwaną, niż do garniaka. A chinosy, koszula i ewentualnie caualowa marynarka lub kamizelka będą ok. Oczywiście moim zdaniem. 

No to faktycznie mamy troszkę inne zdanie :) ale tak - dla mnie caualowa koszula i chinosy / jeansy do takiego zegarka byłyby jak najbardziej ok. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, evilym napisał:

No to faktycznie mamy troszkę inne zdanie :) ale tak - dla mnie caualowa koszula i chinosy / jeansy do takiego zegarka byłyby jak najbardziej ok. 

Inne zdanie nie jest złe. Nie wszyscy mają rację :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wymogi "busisness casual" to jedynie długie spodnie i koszula.

 

Na moim nadgarstku zegarek w tym rozmiarze pod mankiet koszuli nie wejdzie. Ale wiem, że są tacy, którym zegarki tej wielkości ładnie się pod mankietem chowają. Kwestia geometrii nadgarstka :)

 

 

 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.