Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Noodles

Seiyajapan - naprawa gwarancyjna

Rekomendowane odpowiedzi

O zwrot tego pierwszego VAT-u wystąpić możesz, mając dowód wysyłki zepsutego zegarka do Japonii oraz dowód uiszczenia przez sprzedawcę VAT-u za drugą przesyłkę, wysłaną po złożeniu reklamacji. W moim przypadku oddali mi kasę, ale w Twoim przypadku finał jest podobny - dostałeś jeden zegarek, a VAT zapłacony dwa razy. Dziwi mnie fakt, że sprzedawcy wysyłający zegarki na cały świat, nie mają "przetrenowanej" takiej sytuacji i wolą sami zapłacić VAT powtórnie, żeby klient był zadowolony. Teoretycznie powinieneś wysłać zegarek, zgłaszając wysyłkę do UC jako reklamacja, a sprzedawca powinien wysłać Ci nowy zegar, za który nie powinno być dodatkowych opłat.

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że pucha nowa, gratuluję. Sprawę vatu uznał bym za zakończoną, nie mój cyrk nie moje małpy. Nic tylko cieszyć się zegarkiem 👍

Edytowane przez Macmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
Godzinę temu, Macmac napisał:

Fajnie, że pucha nowa, gratuluję. Sprawę vatu uznał bym za zakończoną, nie mój cyrk nie moje mały. Nic tylko cieszyć się zegarkiem 👍

Dokładnie nie wiem czy mi się chce..... Nowy sikor jest to najważniejsze. 

 

1 godzinę temu, clusca napisał:

O zwrot tego pierwszego VAT-u wystąpić możesz, mając dowód wysyłki zepsutego zegarka do Japonii oraz dowód uiszczenia przez sprzedawcę VAT-u za drugą przesyłkę, wysłaną po złożeniu reklamacji. W moim przypadku oddali mi kasę, ale w Twoim przypadku finał jest podobny - dostałeś jeden zegarek, a VAT zapłacony dwa razy. Dziwi mnie fakt, że sprzedawcy wysyłający zegarki na cały świat, nie mają "przetrenowanej" takiej sytuacji i wolą sami zapłacić VAT powtórnie, żeby klient był zadowolony. Teoretycznie powinieneś wysłać zegarek, zgłaszając wysyłkę do UC jako reklamacja, a sprzedawca powinien wysłać Ci nowy zegar, za który nie powinno być dodatkowych opłat.

 

Mi urząd celny powiedział, że jak reklamacja to powinienem zrobić uszlachetnianie paczki (celnik sprawdza czy ten sam towar wraca co został wysłany). Jest to jednak problem bo jak dostajesz nowy zegarek to nr seryjne są inne i ogólnie schody. Ponad to musiałbym wypisywać do Seiya'ego, żeby mi wysłał potwierdzenie zapłaty VATu, tłumaczyć się po co... także ten

56 minut temu, bart_us napisał:

Bo Seiya to bdb sprzedawca jest.

To prawda. Naprawdę dobrze się mną zajął, nie robił żadnych problemów. Pewnie cos od niego jeszcze kupię. 

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Noodles napisał:

Nie wiem, czy mam siłę się tym dalej zajmować... Czyli u Ciebie było tak, że odesłałeś do sprzedawcy z za granicy pocztą polską a potem pisałeś do urzędu celnego ok. Tylko, że to pismo to by Seiya musiał napisać bo on bulił za ten drugi VAT

 

Ja bym to zrobił, nie jest to jakoś koszmarnie upierdliwe, a następnie zwrócił ten VAT do Seiya :)

Zachował się bardzo, bardzo OK w stosunku do Ciebie.

 

Edytowane przez Sol

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Ja bym to zrobił, nie jest to jakoś koszmarnie upierdliwe, a następnie zwrócił ten VAT do Seiya
Zachował się bardzo, bardzo OK w stosunku do Ciebie.
 
O tak popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Ja bym to zrobił, nie jest to jakoś koszmarnie upierdliwe, a następnie zwrócił ten VAT do Seiya
Zachował się bardzo, bardzo OK w stosunku do Ciebie.
 

O tak i akcje Polaków rosną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Dobra, spróbuję ogarnąć temat i postarać się o zwrot. Potem oczywiście mu go przelać jeżeli takowy uzyskam. Bo zachował się naprawdę spoko. 

 

EDIT: już mu pyknąłem mejla, żeby to potwierdzenie wysłał :)

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Wiecie co napisałem do niego, żeby wi wysłał potwierdzenie zapłaty VAT. Dostałem odpowiedź, że on to załatwi sam z Japońskim DHLem (potwierdzenia za Vat nie dostałem). Pewnie mają jakiś swój układ. Więc chyba to kończy rozgrywkę. 

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I gitara :)

 

Jedyne co można zrobić to przyznać mu z Naszej strony tytuł STS ( Super Trustworthy Seller ) :D

Wiele osób kupowało u niego i nigdy nie słyszałem aby nawalił.

Mnie zaskoczył tym, że mój Land Master przyszedł w niecałe dwa dni od zamówienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak u niego zamawiałem to poprosił o dzień na znalezienie zegarka. Za cztery dni był w PL gdzie przeleżał tydzień na wer. Z drugim było podobnie. I zdjęcia tez ma Ok a najlepsze filmiki to wrzucał Watchtanaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już widzę jak przez swoje posranie, zrobiłeś jemu jesień sredniowiecza mailami, aż dziwne, że wysłał Ci tylko jeden zegarek i zapłacił polski podatek. Było powołać sie na Prezesa i Prokuratora to byś GSa znalazł w paczce... ;)

 

A tak poza tym to co stało się z tym zegarkiem, szkło wypadło, dekiel się odkręcił, koronka popsuła czy bateria rozładowała? 

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
Godzinę temu, Burns napisał:

Ja już widzę jak przez swoje posranie, zrobiłeś jemu jesień sredniowiecza mailami, aż dziwne, że wysłał Ci tylko jeden zegarek i zapłacił polski podatek. Było powołać sie na Prezesa i Prokuratora to byś GSa znalazł w paczce... ;)

 

A tak poza tym to co stało się z tym zegarkiem, szkło wypadło, dekiel się odkręcił, koronka popsuła czy bateria rozładowała? 


Jakże mi brakowało Twoich radosnych komentarzy, Burns 😆

Od razu cieplej się na sercu robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
8 godzin temu, Burns napisał:

Ja już widzę jak przez swoje posranie, zrobiłeś jemu jesień sredniowiecza mailami, aż dziwne, że wysłał Ci tylko jeden zegarek i zapłacił polski podatek. Było powołać sie na Prezesa i Prokuratora to byś GSa znalazł w paczce... ;)

 

A tak poza tym to co stało się z tym zegarkiem, szkło wypadło, dekiel się odkręcił, koronka popsuła czy bateria rozładowała? 

 

Cokolwiek Burns,  cokolwiek 😎 a posrany to ty jesteś ciągle się tylko przypierdalasz o coś tu na forum :) weź nie wiem piwa się napij kobitę przedymaj od razu weselszy będziesz 😊

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj chociaż nr seryjny pierwszego zegarka, żebyśmy wiedzieli kto trafi puszkę po zmianie baterii... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.