Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Adi

Jaka wyciskarka wolnoobrotowa

Rekomendowane odpowiedzi

Są dwa sitka, przy czym to o większych otworach to wręcz musy robi - Czyści się bardzo łatwo - ale pozostałości po miększych owocach zapychają sitko w zlewie. Po twardych - prawie nie ma pozostałości - wszystko ląduje w pojemniku na odciśnięty miąższ.

Porównań nigdy nie robiłem co do ilości soku. Natomiast porównywałem smak - marchewkowy, buraczany i jabłkowy mają dla mnie dużo bardziej wyrazisty i pełny smak. Do tego możliwość dociśnięcia do urozmaicenia smaku soku z liści selera, pietruszki, jarmużu, bazylii i czego kto lubi - to dla mnie podstawowa wartość tego urządzenia. Robię soki 3-4 razy w tygodniu. Niemal z tego (owoce i warzywa) co wpadnie w ręce. Sokowirówki klasycznej używałem kilka razy w roku. 

Z drugiej strony zupełnie nie trafiają do mnie bajki o wartości tych soków, sokoterapii, leczenia wszystkiego od zatwardzenia po raka sokami. Zaakceptowałem wysoką (chyba za wysoką) cenę bo jest 10 lat gwarancji i urządzeni sprawa naprawdę solidne wrażenie. Ale są i po 4000 czy 5000 zł - i tu już chyba wieje absurdem. 

 

Edis

 

Seiken - wypróbuję poysł z wodą na koniec. W sklepie to nawet mówili - ale .... nie robiłem tego. 

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta te resztki co wypłucze do klopa wylewam i nic mi zlewu nie zapycha :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adi jaka ty masz wyciskarke zatem ?

Tez bede myslal o przygotowywaniu takich napojow, weic nie chce by sie zapychala badz nie podolala 1 burakowi...wyciskanie z lisci to rowniez wazna sprawa dla mnie...jak sie ma sprawa z wyciskaniem soku z imbiru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuvings big mouth.

Warzywa typu burak, czyli twarde i bardzo twarde i tak musisz pociąć na mniejsze kawałki. Owoce - jabłko, gruszka, kiwi - tu podoła w całosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki. czyszczenie tez latwo idzie mam nadzieje?

Rozumiem, ze jestes zadowolony ze swojej i mozesz polecic i nie jestes akwizytorem marki Kuvings :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie jestem. Nawet założyłem ten wątek by coś wybrać. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0_0_productGfx_d2df061e6ab91e76c6838a4a5

Od września ubiegłego roku używam wyciskarki Berlinger MAX 400W.
http://berlinger.com.pl/pl_PL/p/Wyciskarka-do-sokow-MAX-400-W/166
Wyciskarka wygląda jak Kuvings, ma identyczną konstrukcję, jest wykonana z takich samych materiałów (Ultem, BPA/Free).
Jakość wykonania na tym samym poziomie. Działa dokładnie tak samo jak Kuvings, tylko kosztuje połowę ceny Kuvingsa.
Używam codziennie prawie od roku i nigdy nie miałem jakiegokolwiek problemu.
Radzi sobie zarówno z burakami, jak i szpinakiem czy jarmużem.
W zestawie są trzy sitka, ale do tej pory nie robiłem jeszcze musów i lodów.
Gwarancja 5 lat. Moim zdaniem wystarczająca.
Części zapasowe dostępne w sklepie.
Jeszcze rok temu zakup wyciskarki Berlinger MAX 400W był sporym ryzykiem, bo opinii o tym urządzeniu było bardzo mało - np. jedyny film dostępny na YT zamiast dźwięku pracy urządzenia miał podłożoną muzykę.
Obawiałem się, że wyciskarka jest głośna, ale okazało się że nie, pracuje bardzo cicho.
Teraz opinii użytkowników Berlingera jest zdecydowanie więcej.

Kilka moich przemyśleń na temat mitów krążących na temat wyciskarek:
- Dobra wyciskarka musi kosztować dwa tysiące.
Nie, nie musi. To sprzęt z kategorii "drobne AGD". Składa się z kilku elementów i to naprawdę nie lata w kosmos...
Nie widzę powodu, żeby za drobne AGD płacić tyle co za lodówkę i zmywarkę średniej klasy łącznie
Wyciskarka może kosztować dużo mniej i również wyciskać soki. Przykładem są np urządzenia Zelmera, które maja bardzo dobre opinie.
I teraz uwaga, największa herezja  :)  - nawet wyciskarki z Biedronki wyciskają soki!
Oczywiście, inne materiały, inna jakość wykonania, gwarancja tylko dwa lata, ale cena - około 300 zł.
Sok z takiej wyciskarki i tak będzie sto razy zdrowszy i smaczniejszy od wody z cukrem i koncentratem z kartonika.

Dobra wyciskarka zostawia suche wytłoczyny.
Suche nigdy nie są. Wilgotność wytłoczyn zależy od tego, co wyciskamy. Z jednych jabłek są bardziej suche, z innych jabłek bardziej wilgotne.
A co się stanie, jeśli w wytłoczynach pozostanie pięć kropli soku? Nic się nie stanie. Kompletnie nic. Naprawdę.
Oszczędni z wytłoczyn pieką ciasta i wykorzystują je na różne sposoby.

- Dobra wyciskarka ma dziesięć lat gwarancji. Albo sto.
Typowy chwyt marketingowy mający uzasadnić wysoką cenę urządzenia.
Owszem jakość drogich wyciskarek jest dużo wyższa, niż tych tanich, marketowych, ale to w dalszym ciągu jest mało skomplikowane urządzenie.
Nie wiem jak porównać wyciskarkę za 2000 zł z telewizorem podobnej wartości, albo z lodówką, czy choćby z ekspresem ciśnieniowym.
Firmy sprzedające wyciskarki za taką cenę mogą spokojnie dawać dziesięć lat gwarancji. Albo nawet sto.
Tak naprawdę postęp technologiczny sprawia, że wszystko tanieje. Nie wiemy, jakie urządzenia, z jakich materiałów i za jaka cenę będą dostępne za dziesięć lat. Uważam, że zakup wyciskarki za 300 złotych z dwuletnią gwarancją jest zupełnie sensownym krokiem.
Jeśli ktoś chce spróbować, nie wie czy soki będą smakować, nie chce wydawać worka pieniędzy, bo woli np. kupić lepsza lodówkę, to spokojnie może kupić wyciskarkę z Biedronki. Oczywiście, taka osoba musi liczyć się z tym, że w towarzystwie raczej nie będzie się czym pochwalić i sprzęt Zapewne zużyje się szybciej (gorsze materiały), ale 300 to zdecydowanie mniej niż 2000. A sok z jabłek zrobi.

Oczywiście, powyżej przedstawiłem moje opinie, jeśli ktoś ma inne zdanie to fakt ten przyjmuję z pokorą.
Nikogo nie zmuszam, żeby się ze mną zgadzać, ale zachęcam do przemyślenia tematu. 




 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Jasne. A cała informacja o firmie to numer komórki i adres mailowy.

Zastanawiam się czy to zgodne z przepisami, czy firma nie musi podać danych przy zawieraniu umów.

Polecam. Wkleiłeś gotowca, nie wysilając się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Voit - ty możesz nawet kupić ręczną za 90 zł. Ona też wyciska soki. Możesz też kupić produkt renomowanej firmy Berlinger wyprodukowany SPECJALNIE na polski rynek  :D

Możesz kupić tez radio apollo i telewizor panasonix . Ale skoro wszystko to samo albo tak podobnie to po co przepłaciłeś - ja widziałem podobna w Neonecie chyba za 399 zł. 

Można. 

 

ps a o jakości dobrej to będziesz mógł powiedzieć/napisać, gdy renomowany producent Berlinger będzie na rynku z 20 lat i będzie mieć masę zadowolonych klientów . Bo póki co to marka wirtualna na poziomie najniższej marketowej półki sprzedająca swoje produkty 100% drożej - bo stara się kojarzyć z naszym zachodnim sąsiadem. Spróbuj tam znaleźć firmę Berlinger  :D  :lol: Zapewniam Cię, że nie zajmuje się AGD. Jest renomowana, tyle, że dziedzina trochę inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Ja, korzystając z okazji, potestowałem wyciskarkę Philipsa. I porównałem z sokowirówką Zelmera, niemłodą już.

I takie spostrzeżenia. Miękkie owoce OK, przewaga wyciskarki. Ale tu robotę zrobi blender, w dodatku zmieli całe owoce, nic nie odpada.

Jabłka 1:1, praktycznie tyle samo soku ( objętościowo) w obu urządzeniach.

Marchew, tu wyraźnie wskazanie na sokowirówkę. Podobną ilość soku z wyciskarki uzyskałem dopiero po drugim przepuszczeniu wytłoków.

Podsumowując, zrezygnowałem z tego zakupu, bo u mnie jednak większość soku to jest/było i pewnie będzie sok jabłko-marchew.

Poważną zaletą wyciskarki jest jej wielkość i wynikająca z tego łatwość mycia. Oraz niższy hałas.

Ale pojawiają się już wielkootworowe sokowirówki, nie tak duże jak starsze, i przez to łatwiejsze w używaniu i myciu.

Wadą wyciskarki jest mały otwór, prędkość wyciskania i, przynajmnie w Philipsie, źle wykorzystywany pojemnik na wytłoki.

Te nasze polskie stare sokowirowki jakos lepiej sobie radzily niz dzisiejsze urzadzenia, pamietam ze z odpadow nic juz nie dalo sie wycisnac takie suche byly a dzisiejsze sokowirowki jakos slabo daja rade :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne. A cała informacja o firmie to numer komórki i adres mailowy.

Zastanawiam się czy to zgodne z przepisami, czy firma nie musi podać danych przy zawieraniu umów.

Polecam. Wkleiłeś gotowca, nie wysilając się.

...Naprawdę? Nie znalazłeś danych firmy, nazwiska właściciela, adresu siedziby i numeru NIP?

Wszystkie dane są podane na stronie, do której wkleiłem link.

Co masz na myśli pisząc, że wkleiłem gotowca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od nich to wszystko mozna.... :) pytanie czy to faktycznie ten sam sprzet z certyfikacja i jakakolwiek faktyczna gwarancja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

...Naprawdę? Nie znalazłeś danych firmy, nazwiska właściciela, adresu siedziby i numeru NIP?

Wszystkie dane są podane na stronie, do której wkleiłem link.

Co masz na myśli pisząc, że wkleiłem gotowca?

W zakładce "Informacja o firmie" jest to co napisałem. I nic wiecej.

To gdzie mam szukać informacji o firmie, w przepisach na dżem z pigwy?

A co znaczy gotowiec, dla odmiany poszukaj sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zakładce "Informacja o firmie" jest to co napisałem. I nic wiecej.

To gdzie mam szukać informacji o firmie, w przepisach na dżem z pigwy?

A co znaczy gotowiec, dla odmiany poszukaj sam.

...No cóż, może faktycznie poszukaj w przepisie na dżem z pigwy.

Skoro sam nie możesz znaleźć, to podpowiem.

Na stronie, do której podałem link jest zakładka KONTAKT, w której znajdziesz dane firmy.

Jeśli to za mało, to skorzystaj z formularza kontaktowego i zapytaj o co chcesz, np. o numer buta właściciela...

...Dalej nie wiem co TY masz na myśli pisząc gotowiec o moim poście i powoli tracę nadzieję, że się dowiem.

 

 

to jest firma Berlinger: http://www.berlinger.com/   http://www.berlingerusa.com/

 

A firma "Berlinger niemiecki sprzęt" - to krzak no name pod którego nazwa ktoś ściąga urządzenia z Chin i sprzedaje oszukując, że sprzęt jest niemiecki. 

Mógłbyś pokazać mi gdzie znalazłeś informację, że firma sprzedaje niemieckie produkty?

Może nieuważnie szukałem, ale nigdzie nie znalazłem takiej informacji.

Wręcz przeciwnie, sądzę że wyciskarki powstają w tej samej fabryce co wyciskarki Kuvingsa.

Tylko z nieznanych mi przyczyn Kuvings kosztuje dwa razy więcej.

Nie podoba ci się nazwa firmy? Nie mój problem. Kuvings bardziej? Kup Kuvingsa i bądź szczęśliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Voit na pewno jest to Chinol z napisem German Quality  z jakich jest zrobiony materiałów ? pewnie wie tylko producent

400w mocy to bajka i chwyt marketingowy jak mi nie wierzysz zmierz albo zanieś do fachowca 

to tak jak z chińskimi akumulatorami z końcówką nazwy ........fire  lub innym czajna gównem

 

10d75o6.jpg  a rzeczywista pojemność max 800 mAh :P

Edytowane przez seiken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

No coż kolego Voit, jeśli masz problem ze zrozumieniem co znaczy gotowiec, pozwól, że określę twój udział w temacie jako "tekst sponsorowany".

To znaczy taki, że jesteś osobiście zainteresowany tym, by o produkcie tym napisano tylko pozytywnie. Dlaczego mam takie odczucia? Nie wiem, ale ten tekst wygląda jak napisany przez człowieka od PR. Nie przez normalnego użytkownika. Nie odnosisz się w nim do pytań i uwag innych użytkowników wyciskarek.

Faktycznie, informacje o firmie są w zakładce "Kontakt" a nie "Informacje o firmie". Dziwne to, ale tak jest. Numeru buta właściciela i kolegi Voita brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mógłbyś pokazać mi gdzie znalazłeś informację, że firma sprzedaje niemieckie produkty?

Może nieuważnie szukałem, ale nigdzie nie znalazłem takiej informacji.

Wręcz przeciwnie, sądzę że wyciskarki powstają w tej samej fabryce co wyciskarki Kuvingsa.

Tylko z nieznanych mi przyczyn Kuvings kosztuje dwa razy więcej.

Nie podoba ci się nazwa firmy? Nie mój problem. Kuvings bardziej? Kup Kuvingsa i bądź szczęśliwy.

Wpisz w wujga Google hasło Berlinger. U mnie na drugiej pozycji jest sklep firmowy zatytyłowany - "Berlinger  -NIEMIECKI SPRZĘT"  :D

post-6254-0-66062400-1469700457.jpg

 

Zbieżność kolorów przypadkowa  :lol: Kolego - chyba aż tak naiwny nei jesteś?

 

post-6254-0-18897000-1469700741_thumb.jpg

Jakoś na stronie nie ma nic o produkcji przez Kuvings - a gdyby tak było - miałbyś to widoczne lepiej niż niemieckie barwy :D

WIęc używaj niemieckiej wyciskarki. Na zdrowie ;)  Niemiecki sprzęt   :D  :D  :lol:

post-6254-0-37719100-1469701349_thumb.jpg

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi tu masz wszystko na dłoni :lol:  :lol:  :lol:

ten mały kwadracik w prawym górnym rogu

2a0j7sj.jpg

2j4ulop.jpg2j4ulop.jpg2j4ulop.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Warto też zerknąć na wyciskarki rodzimej produkcji - Eldom: 

http://www.eldom.eu/produkt/perfectjuicer-pj600-eldom-wyciskarka-do-sokow

 

Też robiłem research rynku i najbardziej kusi Hurom (np. HUROM HH 2G), ale nie wiedziałem, czy będzie mi się chciało robić soki w miarę często, dlatego zainteresowałem się Eldomem.

Mam ją od ok. 6 miesięcy - użytkowanie bez problemów, 2 sitka w zestawie (+ 1 do sorbetów), łatwe mycie no i wydajne wyciskanie.

 

Na początek niezła alternatywa dla wyciskarek Hurom (jakościowa i cenowa ;)).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko chciałem wtrącić się do firmy Berlinger, 

niestety pomimo tego że szpewrałem trochę na temat tej firmy to powiem że niemiecka ona to faktycznie jest ale tylko na pawałku papieru, bo nie znalazłem nigdzie takiej firmy,

a przytoczone wcześniej link oczywiście kieruje nas na stonę niemieckiej firmy brlinger, ale oferuje ona produkty znajdujące zastosowanie :

Przy kontoli temperatur, kontroli dopingu, narkotyków, i na ile znam niemieckie firmy, to nie będzie się baić w tanie sprzęty sprowadzane z chin 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam Kuvingsa już drugi rok, jest świetna, Xylog kupuj i dlaczego do Kwadratu nie zaglądasz :)

Jedyny minus cena, ale coś za coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hurum HH 2G wczoraj przybył i pierwsze soki sie robią. Faktycznie robienie soków czyms takim to sama przyjemność :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.