Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MajaWil

Zegarek do 3000, Junghans Max Bill?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

chciałabym kupić automatyczny zegarek dla mojego chłopaka na 30-ste urodziny.

Zegarek ma być raczej na codzień. On jest minimalistą, więc nic krzykliwego, prosty, dobry design. Podobają mi się czarne tarcze.

Budżet- do 3000 zł.

 

Zrobiłam reaserch i na razie najbardziej podoba mi się Junghans Max Bill Automatic, z czarną tarczą. Biała też piękna, choć do mojego chłopaka wyjątkowo pasuje czarna. 

Problem jest taki, że ten model ma 38 mm i boję się, czy nie będzie za mały. Planuje zakup przez chrono24, więc nie ma zwrotów..w sklepie za drogi:/ Chłopak ma 188 cm wzrostu, 75kg.. Jest szczupły ale nie chudy, ma duże dłonie. Nie mam możliwości zmierzenia mu nadgarstka (kwarantanna). 

Może jeszcze jakieś propozycje, podpowiedzi? inne zegarki? Będę bardzo wdzięczna za pomoc, dopiero zaczęłam interesować się tematem zegarków.

 

 

 


955086042_Zrzutekranu2020-11-25o11_50_06.thumb.png.c132e9982df225356dbd61a39565b045.pngProblem jest taki,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anioł nie kobieta! 😉 Wybór modelu doskonały! Jest to jeden z najtańszych zegarków, które mogą nosić miano ikony. Dlatego rozmiar 38 mm może wydawać się mały w porównaniu do obecnej mody i półek sklepowych, ale jest to wpisane w ten projekt. Mniejszy rozmiar jest też wpisany w bardziej "eleganckie" projekty dla mężczyzn (36-40 mm). Większe są natomiast zegarki sportowe (40-47mm). Kwestia jakie podejście ma do tego noszący. Woli klasykę, czy nowoczesne standardy, jak się ubiera na codzień itd. Zwróć uwagę, że w tym modelu jest szkło plastikowe/hesalitowe a nie szafirowe. Będzie się rysowało na codzień, jeśli chłopak jest estetą, może mu to przeszkadzać. Nowe oryginalne kosztuje ok. 200 zł. Nie jest to kwestia oszczędności producenta. Szkła te dają różne wrażenia w odbiorze tarczy. Hesalit ją ociepla, a szafir czyni chłodną. Czy luby nosi zegarki mechaniczne? Pytam ponieważ nie każdy zdaje sobie sprawę, że zegarek mechaniczny jest bardziej wymagający (trzeba go nosić po min. 8-10 h dziennie, żeby się nie zatrzymał, jest mniej dokładny, wymaga droższych serwisów tzn. ok. 200-300 zł co 3-5 lat). Absolutnie nie zniechęcam do zegarka automatycznego, ale warto wiedzieć takie rzeczy przed zakupem, aby się nie okazało, że prezent zamiast cieszyć będzie irytował i wyląduje w szafie lub na Allegro.

 

Kolejna z ikon, która jest większa i będzie miała szafirowe szkło to Stowa Flieger (ma 40mm i bardziej masywną kopertę):

https://www.stowa.de/en/Flieger+Classic+40.htm

 

oraz mniej kultowa, ale równie fajna Antea:

https://www.stowa.de/en/Antea/

 

Fajną ofertę ma również Hamilton ze swoim retro-amerykańcami:

https://www.hamiltonwatch.com/en-int/h38455751-american-classic-intra-matic-auto.html

 

Z bardziej niszowych marek warto też zwrócić uwagę na Baltica Aquascaphe:

https://baltic-watches.com/en/products/aquascaphe-black-cream

 

i HMS (ten też ma hesalitowe szkło)

https://baltic-watches.com/en/products/hms-002-black

 

a z Polskich firm np. na Balticusa Volans :

http://balticus-watches.com/kolekcja/volans/

 

Mam nadzieję, że coś wpadnie Ci w oko. 🙂

 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też zależy czy chłopak interesuje się zagarkami czy nie i z tego też może wynikać jego podejście do rozmiaru zegarka. Z tego co podałaś to moim zdaniem jest chudy 😛 no ale może mieć kościec gruby 😛. Mimo wszystko, żeby nie padło podejrzenie z jego strony, że zakupiłaś mu „damski” zegarek to celowałbym w „bezpieczne” 40mm. Zaproponowany przez memento mori Stowa to bardzo fajna propozycja. Bardzo uniwersalny, prosty i jak na co dzień w sam raz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę wtrącić swoje 3 grosze - dokonałaś bardzo dobrego wyboru. Jest to zegarek, który naprawdę podoba się każdemu, kobietom i mężczyznom. Jest kilka ciekawych wersji, jeszcze wersja bez numeracji godzinowej, za to z datą.

Rozmiar to 38mm, ale trzeba mieć na uwadze dwie rzeczy - po pierwsze tarcza wypełnia front praktycznie w całości, optycznie taki zegarek sprawia wrażenie większego. Druga kwestia jest taka, że moda się zmienia i nadchodzą czasy gdy do łask wracają męskie zegarki poniżej 40mm. Skoro już przy modzie jesteśmy - bauhausowy styl ma to do siebie, że z mody nigdy nie wychodzi. To kolejna zaleta tego modelu. Wszystko jest oczywiście kwestią gustu i nikt z nas tu nie może przewidzieć co się spodoba Twojemu chłopakowi, Niemniej nie powinien narzekać ;)

spacer.png


Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączę się do chóru i też pochwalę wybór. Ten zegarek to ikona wzornictwa i nienachalnej elegancji. I również rozwieję Twoje wątpliwości co do rozmiaru. Ten zegarek w rozmiarze 38mm będzie wyglądał dobrze nawet na dużym nadgarstku, a to głównie ze względu na wąską lunetę i relatywnie dużą tarczę. To daje wizualny efekt dużo większego zegarka. Ten wzór właśnie w większym rozmiarze mógłby zacząć wyglądać niedobrze. W ostatnich latach panowała faktycznie jakaś moda na przerośnięte zegarki (Diesel itp.), ale będzie chyba powoli odchodzić. Warto wiedzieć, że olbrzymia większość eleganckich, męskich zegarków z lat 50-tych i 60-tych ubiegłego wieku miała rozmiar 33mm-35mm, wiec 38mm przy nich to rozmiar XXL.

I przeglądnij trochę internet, bo wydawało mi się, że gdzieś widziałem Junghansy w obniżonych cenach. Z kodem JESIEN w https://www.zegarki.zgora.pl/ wychodzi już tylko lekko ponad 3.000 kPLN.

 

obraz.thumb.png.653e61d3a503a45eef423e02a2b92cff.pngobraz.thumb.png.935f4c7eb9c390b67239ac6630d36d90.png

 

Oba modele mają swoje odpowiedniki kwarcowe w dużo niższej cenie. Jeżeli Twój chłopak nie jest zegarkowym fanem i nie zależy mu na zegarku mechanicznym, to taka tańsza i wygodniejsza opcja może być korzystnym rozwiązaniem.

 

obraz.png.102c0dba3a4a0129b38040b69ea5901f.png

obraz.thumb.png.abf97f9bfc56004a9e57c5c845b93608.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest najlepsze forum świata!

Bardzo dziękuję za wszyskie wpisy. Utwierdziłam się w przekonaniu, że to odpowiedni wybór. Inne propozycje też ciekawe, choć moje serce skradł właśnie ten.

Perpetuum Mobile, faktycznie z kodem wychodzi bardza atrakcyjna cena, niestety własnie tam dzwoniłam i czeka się do 8 tygodni na ten model. Eh

Szukam dalej!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, MajaWil napisał:

niestety własnie tam dzwoniłam i czeka się do 8 tygodni na ten model.

 

To nie jest problem. Drukujesz tarczę zegarka na drukarce i podklejasz tekturką. Do tego dokładasz ładny parciany pasek typu Nato z Allegro. W dniu urodzin wręczasz mu taki prezent i jeżeli ma odrobinę poczucia humoru to jest OK. A prawdziwy zegarek dojeżdża trochę później, pewnie szybciej niż w 8 tygodni. Za to przynajmniej masz pewność, że to zegarek prosto od producenta, a nie egzemplarz z wystawy przetarty szmatką i przymierzony sto razy.

 

P.S. Niech koledzy, co czekają na Rolexa się wypowiedzą, co to jest 8 tygodni 😂

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.