Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ArekO

Orient FAG00003B0 Envoy - słyszalna część z wnętrza zegarka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie (najlepiej do posiadaczy wymienionego w tytule zegarka) odnośnie zegarka orient FAG00003B0 Envoy . Podczas poruszania nim słyszalny jest dźwięk z wnętrza. Tak jakby jakaś część latała "luzem". Chciałem się zapytać czy jest to zjawisko normalne i w przypadku zegarków automatycznych tak jest czy może trafił mi się wadliwy egzemplarz i powinienem złożyć reklamację? Nagranie  - starałem się nagrań ten dźwięk (trzeba pogłośnić bo jest dość cicho).

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, ArekO napisał:

Witam,

Mam pytanie (najlepiej do posiadaczy wymienionego w tytule zegarka) odnośnie zegarka orient FAG00003B0 Envoy . Podczas poruszania nim słyszalny jest dźwięk z wnętrza. Tak jakby jakaś część latała "luzem". Chciałem się zapytać czy jest to zjawisko normalne i w przypadku zegarków automatycznych tak jest czy może trafił mi się wadliwy egzemplarz i powinienem złożyć reklamację? Nagranie  - starałem się nagrań ten dźwięk (trzeba pogłośnić bo jest dość cicho).

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

 

Na filmie słychać bardzo słabo, a nawet wcale. Ale podejrzewam, że wahnik słychać. Orienty mają taki chrobotliwy dźwięk pracującego wahnika. Ale najlepiej podejdź do jakiegoś zegarmistrza, niech to zweryfikuje. Posłucha i będzie wiedzieć bez otwierania dekla.

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej na pewno to kwestia wahnika. Ja ma Orienta Bambino FAC00009N0 i wydaje bardzo podobny dźwięk. Co ciekawe im sprężyna jest bardziej naciągnięta tym słabiej go słychać. Ale jak chcesz mieć 200% pewność to tak jak radził mkoch odwiedź zegarmistrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nagrania wynika, że na sto procent wahnik (rotor). Niemal każdy zegarek automatyczny potrząsany przy głowie będzie hałasował w ten właśnie sposób. Ale jeśli założysz go na rękę to nie będziesz tego słyszał. 

Edytowane przez Euryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.