Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
eisbar03

Wybór nowego zegarka 25-30 k Breitling / Zenith /Omega

Rekomendowane odpowiedzi

i nagle w całych tych poszukiwaniach pojawia się takie coś 🙂

nie mogę przejść obojętnie obok tego Nomos Club Campus 38

 

 

IMG_2387.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nomos to fajny kierunek, ale chyba trochę ponad zakładany budżet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dodam jeszcze, że ja jako edc zasadniczo wolę automat i jak mam wybór, to biorę z datą. Ale to szukanie dziury w całym, bo ten nomos jest ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, eisbar03 napisał:

Jestem już bliski podjęcia decyzji 🙂  

Dwaj zawodnicy pozostają na placu boju:

Ball Fireman Victory oraz Enterprise

Najchętniej wziąłbym. z jasną białą tarczą bo nigdy jeszcze nie miałem zegarka z jasna tarczą - przy okazji wymiany bransolety na pasek nawet w ostateczności obskoczy rolę eleganta.

Przy białej tarczy nie rzuca się tak w oczy okienko daty, które jest jasne jak ma to miejsce przy ciemnych tarczach.

Wczoraj mierzyłem z ciemną tarczą Victory i leżał super wygodnie.

No i jeszcze czy wybrać wersję Enterprise z lupką czy bez 🙂  chyba bardziej gada do mnie wersja z lupką.

Niestety Enterprise nie miałem okazji zobaczyć na żywo, wiem tylko że gabarytowo to jest praktycznie to samo co Victory.

Zdecydowany jestem na Balla 🙂  ale nie wiem którego wziąć heh.

 

IMG_2367.jpg

IMG_2368.jpg

IMG_2369.jpg

IMG_2370.jpg

Data w tych modelach to jakiś żart. W tej pozycji od biedy ujdzie schowana między gęstą od elementów tarczą chrono a jeśli to 3 wskazówkowiec to powinni w tej asymetrycznej pozycji zadbać o minimum porządku ( jakiegoś symetrycznego odniesienia) na wzór Pasha de Cartier. Gorzej jest tylko gdy data na „3” nie balansuje wielkich indeksów 6,9,12 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, desmo napisał:

Data w tych modelach to jakiś żart. W tej pozycji od biedy ujdzie schowana między gęstą od elementów tarczą chrono a jeśli to 3 wskazówkowiec to powinni w tej asymetrycznej pozycji zadbać o minimum porządku ( jakiegoś symetrycznego odniesienia) na wzór Pasha de Cartier. Gorzej jest tylko gdy data na „3” nie balansuje wielkich indeksów 6,9,12 😉 

a Twoim zdaniem, który producent daje taką jakość jak Ball i podobną stylistykę w zakładanym budżecie ?

szukałem szukałem i nic ciekawszego nie znalazłem 🙂

W każdym produkcie możemy doszukać się jakichś niedoskonałości i niedociągnięć.

Przywołujesz Cartiera, który słynie z wzornictwa nie tylko w świecie zegarków, a w dodatku kosztuje 5 x Ball :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, eisbar03 napisał:

a Twoim zdaniem, który producent daje taką jakość jak Ball i podobną stylistykę w zakładanym budżecie ?

szukałem szukałem i nic ciekawszego nie znalazłem 🙂

W każdym produkcie możemy doszukać się jakichś niedoskonałości i niedociągnięć.

Przywołujesz Cartiera, który słynie z wzornictwa nie tylko w świecie zegarków, a w dodatku kosztuje 5 x Ball :P

 

Gdybyś się trzymał swoich początkowych założeń to miałbyś Cartiera. Nie kwestionuję jakości Balla ale przy takiej stylistyce ma to drugorzędne znaczenie. Ta data dla mnie psuje wszystko, zresztą podobnie jak w  Hydroconqueście. Nie mam dobrego przeglądu obecnej oferty w tym przedziale ale pamiętam że takie klasyczne zegarki na które mogłem patrzeć bez krwawienia oczu miało sporo producentów - Longines, Oris, Eterna, FC, Baume Mercier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Data na 4:30 też mi nie leży. Na szczęście w Enterprise jest na 3:00 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, szuwi napisał:

Lupka jest fajna, choć kiedyś chciałem kupić DJ i ją zdjąć 🙂 Na szczęście dorosłem 🙂

 

20210131_112459.jpg

To teraz się tak mówi jak się wzrok psuje? 😜


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@desmo gdybym się trzymał swoich pierwotnych założeń to i tak Cartiera bym nie miał, gdyż ponieważ Cartier ten wspomniany jak i inne mi się najzwyczajniej na świecie nie podobają 🙂

Nie odbieram im wszak tego, że są to zegarki ładne, jednak nie w moim stylu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, evilym napisał:

To teraz się tak mówi jak się wzrok psuje? 😜

Ciiii... 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ballów Enterprise z lupką już ni ma u dystrybutora, tak więc problem sam się rozwiązał 🙂

Victory średnio mi się widzi z tą datą ( jakby jej nie było brałbym bez zastanowienia się ) , tak więc zostaje Nomos Club Campus 38 albo coś innego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukiwania trwają... a w międzyczasie takie coś wpadło w moje ręce 🙂

 

 

IMG_2415.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna DeSka, Certina to zawsze dobry wybor :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Patrząc na tytuł wątku i jego rozwój jestem ....zaskoczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@desmo czym jesteś zaskoczony ? rozwojem wydarzeń zakupowych ?

 

Mam w planie w maju ( dlaczego w maju a dlatego, że robię sobie prezent urodzinowy ) kupić zegarek, który zastąpi moją sprzedaną Omegę...wrzuciłem kilka propozycji, zapytałem o opinie, rady, jakieś Wasze propozycje i ok - już mam swoje 2 typy będzie to Omega albo Omega i tu temat można powiedzieć się kończy.

 

Jednak zostaje mi trochę kasy z budżetu jaki przewidziałem na majowy zakup więc postanowiłem dokupić sobie jeszcze jakieś zegarki do codziennego "ciuchania".

No i tak to się potoczyło.. najpierw Longines, później Cerina od kolegi i zapewne pojawi się coś jeszcze.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sie nazywa redukcja kolekcji 🤣

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cordi7 tak, zgadza się.

W ubiegłym roku sprzedałem wszystkie swoje zegarki, zostawiłem sobie jeden i powiedziałem, że kolejny kupię dopiero w maju i od niego zacznę budowanie nowej "kolekcji" 😄

No i tak to się potoczyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uznałem, pewnie błędnie że jesteś już na innym etapie ( tym z tytułu wątku) i patrząc na tempo w jakim mnożą się kolejne pozycje pomyślałem, że starczyło by na drugi zegar z podobnej  półki - może używany by domknąć budżet. Wielu kolegów pisze tu że zbyt skrajne wybory zegarkowe zwykle kończą się dominacją faworyta i zaleganiem pozostałych w pudełku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@desmo u mnie zawsze było tak, że faworyt był zawsze jeden - Omega SMP 300m, był ze mną przez 9 lat a do niego dołączały inne zegarki.

SMP zawsze był zegarkiem pierwszego wyboru, jednak postanowiłem sprzedać go by kupić nowszą referencję min 42 mm. I od tego pomysłu się zaczęła lawina zmian 🙂

 

W ubiegłym roku pozbyłem się Omegi, Taga Carrery, Hamiltona Jazzmastera, Balticusa, Deep Blue i zostawiłem sobie Orisa Big Crowne Propilota z myślą, że przebuduję swój zestaw 4 zegarkowy.

Oris miał być dopełniaczem ale i jego sprzedałem 5 dni temu 🙂

Niezmienny od lat jest Garmin Fenix do zadań specjalnych 🙂

 

Powód zmian, odświeżenie zestawu ( ten się już opatrzył )

 

Docelowy plan na 2021 jest taki:

1. Longines HC

2. Nomos Club Campus 38 albo Hamilton American Classic Intra - Matic -z tym zakupem najmniej się śpieszę 

3. Omega ( tu jeszcze trwają rozważania do maja mam czas, pewnie wygra Moon ale serce ciągnie do SMP i jeszcze rozważam AT 🙂 )

4. Stowa Flieger Klassik ( przymierzałem się wielokrotnie do Sinna 104 i 556 i jakoś mi nie leżą )

może pokuszę się o jakieś chrono - zawsze podobał mi się Hamilton Intra Matic Chrono

 

Więc pomyślałem na początku roku, ok najpierw EDC do 6 k  - kupiłem Longinesa

Certina czysty zbieg okoliczności - nie planowałem tego zakupu.

 

Drugie EDC o które zapytałem to w sumie taki wybieg i szukanie alternatywy dla Stowy - piloty podobają mi się na zdjęciach a na ręce już nie 🙂 stąd takie poszukiwania.

Dla mnie EDC to diver albo pilot.

Po głębszym zastanowieniu i przeglądu zegarków w budżecie do 6,6 k na EDC ( który nie będzie diverem ) zostaje Stowa.

 

Jeszcze nie dorosłem najwidoczniej ani do Rolexa ani do Tudora 🙂 pewnie kiedyś dorosnę i wówczas będę przebudowywał pod nie zestaw ale to pewnie za 9 lat jak stuknie mi pół wieku 🙂

4 zegarki to straszne ograniczenie 🙂  powinienem jak kolega  @cordi7 dawać każdemu zegarkowi dożywocie i zbierać, zbierać zbierać.

Prawdę powiedziawszy podoba mi się wiele zegarków i wszystkie chciałbym je mieć, ale pogodzenie kilku drogich hobby dużego chłopca jest kosztowne 🙂 ( samochody i motocykle to kolejne hobby, które wciągnęło mnie jak chodzenie po bagnach 🙂 )

 

 

Edytowane przez eisbar03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temu modelowi najładniej na gumie IMO :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się 🙂  guma mu pasuje, ale wiadomo lepiej kupić na branso, później bym jej już nie dokupił.

Bój toczyłem nad wyborem białej i czarnej chyba z tydzień, a później w sklepie do ostatniego momentu 😝

Wygrał biały, czarny już miałem.

Najchętniej kupiłbym black and white 🤪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.