Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Shadowsniper

Przystawka balansowa kwadransiarz

Recommended Posts

Szanowni Panowie.

Po raz kolejny zwracam się do was z prośbą o pomoc w naprawie tym razem starego hermle. Dostałem do naprawy kwadransiak, dość popularny, jednakże z dziwnym, poziomym, leżącym balansem. Poniżej wysyłam kilka zdjęć. I tutaj mam do szanownych Panów pytanie, czy mają panowie całą przystawkę lub chociaż koło wychwytowe? Chętnie również link do jakiejś aukcji, będę ogromnie zobowiązany.

20210329_184718.jpg

20210329_184755.jpg

20210329_184718.jpg

20210329_184659.jpg

20210329_184624.jpg

20210329_184457.jpg

20210329_184438.jpg

Ale tę przystawkę można naprawić... nawiercić czop i po kłopocie...

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Bardzo dziękuję za odpowiedź i trochę nadziei...

Ponieważ dzieli mnie kanion od mistrzów zegarmistrzostwa, gdyż jestem tylko weekendowym dłubaczem, czy mógłbyś proszę mi taki czop dorobić? 

Płacę ile zechcesz, to przysługa dla kolegi, pamiątka, którą mi dał do naprawy. Po oględzinach, okazało się że gdy brud odpuścił, tryb jest luźny. Ja nie potrafię, nie mam sprzętu ani umiejętności.

załatwione...

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Gotowe... ;)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By strajker
      Witam

Poszukuję zegarmistrza który:
      - wstawi ukruszony czop do osi koła wychwytowego rosyjskiego chronometru okrętowego (lub kogoś kto posiada kompletne koło z osią)
      - dorobi/naprawi koło zębate od naciągu sprężyny ośmiodniowego zegara lotniczego Revue Thommen - średnica ok. 10mm - wyłamana znaczna część zębów.

Zdjęcia elementów poniżej, oczywiście mogę je dostarczyć na wzór a jeśli byłaby taka możliwość zegary dostarczę w całości do przeglądu i regulacji.

• By Rockabilly92
      Witam, dzisiaj rodzice zakupili zegar kominkowy Dugena z mechanizmem FSH 130-020.
      Wszystko działa przez chwilę, następnie cały mechanizm stoi. Jak wprowadzi się w ruch tą pewną część (nie wiem ja to się fachowo nazywa) wachadełko?(zdjecie 4) to działa na moment.
      Pod pewnym kątem, jak się ustawi zegar też nie działa.
      Czym to może być spowodowane? Warto naprawiać?
      Pozdrawiam

• By kfadrat_
      Czy ktoś jest w stanie powiedzieć coś więcej na podstawie fotek o tym zegarku?
      Że to Vogt i rok produkcji 1910-16 doszedłem już sam.
      Że ma zerwany włos też wiem.
      Wszelkie uwagi i informacje mile widziane.

Edit 11.01To może choć jakaś litościwa dusza podpowie jaki byłby koszt doprowadzenia do stanu używalności?
    • By LukasB
      Witam,

Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość i sens naprawiać wyłamane pręty od gongu. Kupiłem zegar i prawdopodobnie w transporcie uległy uszkodzeniu. 

• By Witek
      Rozważam zakup wahadłowego zegara ściennego Hermle model Kingsland. Jest to dość drogi zegar więc jestem ostrożny z ewentualnym zakupem. Z opisu zegar wygląda fantastycznie. Jest to 31-dniowy regulator. W opisie znalazłem informację, że użyto w nim kulkowych łożysk. Chciałbym prosić o poradę w sprawie konserwacji takich łożysk w "dalekiej" przyszłości. Czy jest realne ryzyko, że takie łożyska będą stanowić problem? Jaki to może być typ łożysk? W dziale sprzedaży Hermle mówią, że to są łożyska zamknięte, ale trudno mi od nich wydobyć więcej szczegółów. Jak z oliwieniem takich łożysk, a może w zegarach stosuje się jakieś suche, być może "bezobsługowe" łożyska, które cechuje wyjątkowo długa żywotność? Byłbym wdzięczny za wszelkie komentarze na ten temat. Czy jest jakieś niebezpieczeństwo, że taki zegar dokładnie chodzi, póki chodzi, a w jakiejś przyszłości, powiedzmy za 20-30 lat, należy się liczyć z poważnymi kłopotami? Oczywiście myślę tu raczej o swoich dzieciach, o "przyszłych pokoleniach" :-). 

Tu jest link do opisu tego zegara:

http://www.classic-clocks.co.uk/hermle_details.asp?clockID=70961-740761&Requestor=hermle_gallery

Dziękuję za wszelkie komentarze.

Witek
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.