Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Mam troche  dziwne  pytanien  techniczne,mianowicie  czy  i  jak  moge  polaczyc  sprezynke  stalowa  na stale  z  tulejka  metalowa  lub mosiezna,spawanie,lutowanie .Srednica  zewn tulejki  odpowiada  srednicy  zewn  sprezynki

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

jeden obraz wyrazi więcej niż 1000 słów..

tak z opisu, to możesz nawet plasteliną to połączyć..

jakie zastosowanie, przybliżone wymiary, materiał (bo inaczej stal-stal, inaczej stal-mosiądz )

może wystarczy lut twardy a może wystarczy przynitować a może połączyć na wcisk.. 

Posted (edited)

image.png.cfbab9ac45f63fec9f7974a5073a15f0.pngChodzilo  mi  o  cos  takiego tylko  ma  byc  sprezynka  stozkowa  i  tulejka  z  gwintem wewnetrznym stozkowym drobnozwojowym ,korpus  stal  nierdzewna ,sprezyna stal  nierdzewna ,srednica  min  sprezyny  2mm ,srednica  max  sprezyny  8,5  mm ,dlugosc  korpusu-tulejki  15-20 -25mm,srednica  drutu do ustalenia,wazne aby  srednica  tulejki  byla  rowna srednicy  max  sprezynki>Moze  umie  to  ktos  z  was  w  autocadzie  narysowac...

image.png.91bb5cc7dfd57e0f62a131c8acd2eb87.png

Edited by janekp

Janku! Lutowanie lutem twardym odpada gdyż wymagana wtedy jest wysoka temperatura i w niej sprężynka straci swe właściwości . Można spróbować lutować lutem miękkim takim jaki używają elektronicy, (temp. topnienia ~180 stopni). Problemem jest tutaj wstępne pobielenie elementów w miejscu łączenia, bo stal nierdzewna niechętnie się lutuje lutami cynowymi. Pomocnym tutaj może być lutówka ZnCl+ HCl (kwas solny z rozpuszczonym kawałkiem cynku rozcieńczone wodą) Niezłe są gotowe topniki z zawartością chlorowodorku aniliny. Inną ,zupełnie bezpieczną metodą łączenia będzie zgrzanie elementów na zgrzewarce elektrycznej. Dorobić trzeba tylko w tym przypadku subtelną elektrodę. Jeszcze inną , szlachetną metodą ,dostępną w Polsce, jest przyspawanie wiązką elektronów w próżni. Tylko to trochę kosztuje. A jak już będziesz miał konkrety to zadzwoń.

Pozdrawiam

Posted (edited)
8 godzin temu, namor napisał(-a):

Niezłe są gotowe topniki z zawartością chlorowodorku aniliny. 

Z domowych sposobów polecam do lutowania ASPIRYNĘ 🤖

Edited by Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

tak jak napisałem.

jedno zdjęcie więcej tłumaczy. 

Moim zdaniem należałoby na jednym z ostatnich zwojów przygotować odpowiednie miejsce i tulejkę zagnieść właśnie w tym miejscu blokując sprężynę.

41 minut temu, zadra napisał(-a):

tak jak napisałem.

jedno zdjęcie więcej tłumaczy. 

Moim zdaniem należałoby na jednym z ostatnich zwojów przygotować odpowiednie miejsce i tulejkę zagnieść właśnie w tym miejscu blokując sprężynę.

Chyb a tak  wlasnie  wyglada proces produkcji  tego elementu,troszke mi  sie  juz  wyjasnilo,naprawde  bardzo mi  pomoglisdcie.

Na zdjęciach przykładowych jest punktowo blokowana sprężyna w tulejce

I  właśnie  o  takie  odpowiedzi  mi  chodziło,bardzo  mi  pomogliście.Punktowo  blokowana  lub zagniatana  sprezynka .