Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cyklotymik

Allegro -weryfikacja danych

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to są procedury banku zabezpieczające. Jak idzie jakiś przelew taki specyficzny, niestandardowy dla danego konta. A nie z ustawy antyfraud.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zablokowali -  gościu od którego kupowałem nie chciał mi aktu podpisać ale w końcu uległ jak mu pokazałem w telefonie że tylko czekam na potwierdzenie konsultanta. było to dokładnie 8 dyszek. 

 

A co tam, powiem wam.... sprzedającym był mój wujek (brat mamy) a wiadomo w rodzinie jak się interesy robi i jakie jest zaufanie jeden do drugiego - szybciej z obcym 😜

 

Pomogli mi w transakcji i to bardzo nasi forumowicze

rafalmosty i szyszkop

Dzięki chłopy jeszcze raz !!! 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Paweł Bury. napisał(-a):

Robiłem niedawno przelew za kupno mieszkania, ten sam bank pkobp. Po kliknięciu i podaniu kodu wszystko zaakceptowało ale pojawił się napis że przelew będzie zweryfikowany przez konsultanta telefonicznie. Odbiorca sprawdził i przelewu nie dostał (choć to ten sam bank) u mnie zeszły z konta ale wisiały w okienku oczekujący przelew. 

 

Powyżej bodaj 20tys. zł. dzwonią aby potwierdzić.

 

W Santander jak chciałem dokonać przelewu internetowego, za kupno mieszkania to usłyszałem że przez internet to max 150tys. zł.

Tak więc musiałem udać się do banku.

Na tę okoliczność wysłałem dwa przelewy natychmiastowe - pierwszy za parę złotych, aby sprzedający potwierdzili że otrzymali i drugi na kwotę właściwą.
Przelewy zlecone do 14-tej były po 10minutach na koncie w innym banku.

Koszt przelewu natychmiastowego to stała opłata 35zł. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysokość przelewów zależy od limitów na koncie i zwyczajów przelewowych klienta. Banki monitorują przelewy i jak im jakiś jest zbyt wysoki w stosunku do zwykle robionych to weryfikują albo w ogóle nie dopuszczają przez internet tylko oddział. Jak by nie było dobrze że ktoś czasami za nas myśli i pilnuje nas przed oszustami. Mój znajomy robił kiedyś w ING przelew raty leasingu 1100 zł. Na jego oczach przelew zmienił się na 11 tys. i dane jakiegoś Jurija. Musiał mieć coś w komputerze chyba zainstalowane bo potem nagrywał zlecenie przelewu i widziałem ten film. Normalnie w trakcie akceptowania przelewu ale przed smsem samo się zmieniło. Konto kwota i adresat. SMS przyszedł na nowe. I jego błąd że nie przeczytał smsa tylko potwierdził. No i 11 tys. poszło. Ten pierwszy przelew. Reklamacja nie uznana. Moim zdaniem słusznie. Inna sprawa że przelewy internetowe bank weryfikuje tylko po numerze konta. Więc jak przelewasz na jakieś konto to bank nie sprawdza czy dane odbiorcy to dane posiadacza rachunku. No i lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie zablokowali -  gościu od którego kupowałem nie chciał mi aktu podpisać ale w końcu uległ jak mu pokazałem w telefonie że tylko czekam na potwierdzenie konsultanta. było to dokładnie 8 dyszek. 
 
A co tam, powiem wam.... sprzedającym był mój wujek (brat mamy) a wiadomo w rodzinie jak się interesy robi i jakie jest zaufanie jeden do drugiego - szybciej z obcym 
 
Pomogli mi w transakcji i to bardzo nasi forumowicze
rafalmosty i szyszkop
Dzięki chłopy jeszcze raz !!! 
 
 
 

Do usług ale bez „s” to był psikuta, szyszkops jest z „s”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.