Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

cyklotymik

Użytkownik
 • Content Count

  478
 • Joined

Community Reputation

345 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Hobby
  fotografia, audio, zegarki, sport

Recent Profile Visitors

451 profile views
 1. cyklotymik

  Hi-Fi stereo

  Widzę, że prace idą ostro Super !
 2. cyklotymik

  Hi-Fi stereo

  Egzo18, Konkret 👍 Masz rację, Sierżancie, zbyt ogólnie podszedłem do tematu. Są marki chińskie produkujące wzmacniacze lampowe nic nie warte. Z drugiej strony, osoba zainteresowana chińską myślą techniczną, przed zakupem co nieco poczyta o produkcie będącym w kręgu jego zainteresowań, choćby po to, aby nie dać nabić się w butelkę. Ja swoje doświadczenia z chińska lampą opieram na trzech firmach - Yaqin, Line Magnetic i Muzishare. Produkty tych firm, w wersjach produkcyjnych, są świetną alternatywą, dla droższych produktów firm - nazwijmy je renomowanymi. Oczywiście zdarzają sie niedoróbki i trzeba mieć tę świadomość, że można trafić na egzemplarz wymagający poprawienia tego i owego, ale wśród wymieniony przeze mnie firm, to nieczęsta przypadłość. Skupiając sie tylko na właściwościach sonicznych, konstrukcje te, w swoim przedziale cenowym, są naprawdę bardzo dobre. Po, tak popularnym dziś, tuningu, są wręcz rewelacyjne.
 3. cyklotymik

  Hi-Fi stereo

  Daj koniecznie znać, jak zakończysz prace. Jestem ciekaw efektu. Wśród konstrukcji lampowych, których słuchałem, 300B jest królową. Średnica i góra jest wręcz wyśmienita, bas tez nie należy do słabych. Powodzenia życzę
 4. cyklotymik

  Hi-Fi stereo

  Własny projekt czy coś z dostępnych ?
 5. cyklotymik

  Hi-Fi stereo

  Lampa jest cool Uklad SE na 300 b badz 2A3 to istna bajka. Szkoda, że dojrzewania do niej zajęło mi kilkanaście lat. Dziś na tranzystora nawet nie spojrzę.
 6. cyklotymik

  Hi-Fi stereo

  Absolutnie się nie zgodzę. Kto wymyślił te proporcje i na jakiej podstawie ? Kolumna za 20k może zagrać gorzej ze wzmacniaczem za 6k od tej za 8k. Każdy system wymaga dopasowania, nie ma złotego środka czy proporcji. Pierwszy z brzegu przykład. Levinson No 333 i No 39 zagrał o niebo lepiej z Miniutopiami za 30k niż z Sonusami za blisko 50k. To samo po zmianie końcówki na Gryphona Antileona. Dla mnie te proporcje są tyle warte co kable sieciowe po kilka czy kilkanaście tysięcy. To kolejny bełkot sprzedawców, którzy chcą nabić klienta w butelkę i wmówić mu, ze jego wzmacniacz za 20k super zagra, ale tylko z kolumną za 60k.
 7. cyklotymik

  Perfumy

  Myślę, że pomimo wszystko warto ☺
 8. cyklotymik

  Hi-Fi stereo

  Pewnie, proporcje nie mają znaczenia, chodzi o dopasowanie. Jedno co ma bezwzględne znaczenie to adaptacja pomieszczeni. Mając akustyke do du.., to i za 1000000 zeta system nie zagra. Az zdziwić się można jak małe różnice występują między bardzo drogimi klockami, a tymi sporo tanszymi. System za 5-10k może tak zagrać, że nie jeden z tu obecnych zdziwiłby się okrutnie. No ale to w pomieszczeniu specjalne zaadaptowanym do odsluchu, a nie każdy może sobie na takie pozwolic.
 9. cyklotymik

  Perfumy

  Wiesz co, zaskakująco dobrze. Jest troszkę irysa i słodyczy, generalnie podobny jest do DHI u ma niezłe parametry. 150 ml kupiłem z 69 zeta, naprawdę warto. Pewnie jeszcze jedną kupię. Hmm. Coś ma, ale bardzo minimalnie. Na mojej skórze słaby z niego zastępca, idzie w stronę DHI.
 10. cyklotymik

  Perfumy

  Dziś rossmanowy DHI...
 11. cyklotymik

  Hi-Fi stereo

  Jeszcze kwestia, z czego ten wąż będzie wykonany
 12. cyklotymik

  Hi-Fi stereo

  Z tymi kablami to sobie z ludzi jaja robią. Jakieś 5, może trochę więcej lat temu, w sklepie kumpla porównywaliśmy interkonekty, z przedziału od 50 do 4k złotych. Oczywiście ślepy odsłuch. Suma summarum, kabel DIY, za około 300 zł "zagrał", nie gorzej do tego najdroższego. Ta sama historia była ze wzmacniaczami lampowymi. Konstrukcja spod szyldu Line Magnetic - nie pamiętam symbolu - SE na lampach 300b, za około 16k pochłaniała brzmieniowo, droższe i dużo droższe konstrukcje, począwszy od Lebenów, a skończywszy na zintegrowanym Ayonie i BATcie, na diabłach, który zrobił na wszystkich ogólnie najlepsze wrażenie, ale nie na tyle, żeby zapłacić 3 razy więcej. Chińczycy robią bardzo dobry sprzęt w umiarkowanych pieniądzach, tylko ortodoksyjni audiofile starają się tego nie dostrzegać i są wierni markom, które nadrabiają tyko logiem.
 13. Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczestników ! Wszystkie zdjęcia naprawdę bardzo fajne i apetyczne. Najbardziej moją uwagę przykuło zdjęcie @Masu i @Gio . Postanowiłem, że w tej edycji oddam głos tylko na jedną pracę, ale nie udało się Chcąc ograniczyć się do minimum nie mogłem nie wyróżnić zdjęcia @Gio , pomimo wcześniejszej deklaracji Gdybym miał zagłosować na jeszcze jedną fotkę, byłoby to zdjęcie Kolegi @PistolPete , Tak tez wyobrażałem sobie wygląd podium po zakończonym głosowaniu. Jak widać gusta są bardzo różne. @lysolek007 Twoja fotka jest naprawdę świetna. Jest bardzo pomysłowa, kolorowa i merytoryczna, ale w odróżnieniu do powyższych brakuje mi w niej tego "czegoś". To absolutnie nie oznacza, że jest zła. Założyłem sobie oddanie minimalnej ilości głosów, i tak uczyniłem Tak czy siak, gratuluję zwycięstwa.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.