Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

cyklotymik

Użytkownik
 • Content Count

  479
 • Joined

Community Reputation

355 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Hobby
  fotografia, audio, zegarki, sport

Recent Profile Visitors

508 profile views
 1. cyklotymik

  Perfumy

  Nie jest tak źle. Aktualne wypusty są bardzo dobre. Był okres 9 kilka lat wstecz ) kiedy był fatalny, ale od 2018 jest moc i benzyna A ja chcę zejść poniżej 10. Było ponad 300, a teraz chyba 50 nie mam.
 2. cyklotymik

  Perfumy

  Dzięki A dziś...
 3. Za 2000 z małym haczykiem kupisz nówkę. Możesz przetestować i zwrócić, w razie co. Kiedyś bardzo lubiłem mieszać starymi szkłami, ale to jednak bardzo leciwe konstrukcje i zdarza się, że wyłażą różne babole. W którymś z pleśniaków Pentaxa rozkleiła mi się soczewka przednia. Inny pleśniak zaraził mi pleśnią inne obiektywy. Szkoda kasy i nerwów, ale do tego doszedłem po jakimś czasie.
 4. Miałem i Kirona i Vivitara, tyle, że do Pentaxa. Świetne szkła, z naprawdę bardzo dobrą rozdzielczością. Słabo wypadają w kwestii aberracji, a do tego duże i ciężkie. Osobiście wybrałbym Laowa 65. Optycznie to poziom Laowa 100, która jest IMO lepszym obiektywem niż Kiron i Vivitar. O aberracjach możesz zapomnieć. Laowa ustępuje tylko Sigmie Art DG DN Macro 105 i Voigtlanderowi 110 APO Lanthar, i tylko w kwestii kontrastu.
 5. No to wszystko jasne. Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
 6. Dziękuję. Rozumiem. Czyli zasada, że prawo wstecz nie działa nie obowiązuje.
 7. Z Zoraki był ten problem, że przepis wszedł bodaj w 2014 roku, a sklepy sprzedawały ten model jeszcze w 2017. Ludzie oczywiście nie wiedzieli, że na tę zabawkę trzeba mieć pozwolenie. Sklepy też nie raczyły poinformować.
 8. Czołem. Tak się zastanawiam... Czy gdy kupie, powiedzmy dziś, broń, która nie wymaga pozwoleń, a od nowego roku zmieni sie prawo i trzeba będzie posiadać takowe na tę broń, to co wtedy ? Zostaję na starych zasadach czy staram się o zezwolenie ?
 9. cyklotymik

  Buty

  Dziękuję Ci bardzo, Filip.
 10. cyklotymik

  Buty

  Wiecie może czym różnią się buty Yanko od TLB ? To, że ceną wiem, ale poza tym...
 11. cyklotymik

  Perfumy

  Coś mnie wzięło ostatnio na Amouage. Dziś Opus VI. IMO zapach doskonały...
 12. cyklotymik

  Perfumy

  Dziś, słonecznie...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.