Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Rhotax

Naprawa szlufki paska "silikonowego"?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy komuś kiedyś udało się naprawić coś takiego:

DSC00981.thumb.jpg.a31856a9ba4ab66dd9061940b6585f59.jpg

 

Zasadniczo chodzi o to jakim klejem (i czy w ogóle) to 'chyci'.

To od paska w zegarku serii Casio Tough Solar i czasami w specyfikacji piszą, że to pasek z żywicy

https://www.skywatches.com.sg/reviews/brands/casio-watches/men/aq-s810wc-4av-casio-mens-tough-solar-sports-watch-aq-s810wc.htm

a czasami piszą, że to..."plastik" (polyutherane ?)

https://www.qoo10.sg/item/CASIO-AQ-S810W-TOUGH-SOLAR-ANALOGUE-DIGITAL-100M-MEN-WATCH-NEW/415488240?__langcd=en&__currency=USD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Rhotax napisał(-a):

Czy komuś kiedyś udało się naprawić coś takiego:

DSC00981.thumb.jpg.a31856a9ba4ab66dd9061940b6585f59.jpg

 

Zasadniczo chodzi o to jakim klejem (i czy w ogóle) to 'chyci'.

To od paska w zegarku serii Casio Tough Solar i czasami w specyfikacji piszą, że to pasek z żywicy

https://www.skywatches.com.sg/reviews/brands/casio-watches/men/aq-s810wc-4av-casio-mens-tough-solar-sports-watch-aq-s810wc.htm

a czasami piszą, że to..."plastik" (polyutherane ?)

https://www.qoo10.sg/item/CASIO-AQ-S810W-TOUGH-SOLAR-ANALOGUE-DIGITAL-100M-MEN-WATCH-NEW/415488240?__langcd=en&__currency=USD

pewnie taniej będzie kupić nowy pasek niż kupić klej potrafiący to skleić,   powierzchnia klejenia bardzo mała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"pewnie taniej będzie kupić nowy pasek niż kupić klej potrafiący to skleić,   powierzchnia klejenia bardzo mała."

Hmmm... no nie wiem, minimalna cena, za taki pasek, jaką znajduję to 40 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Rhotax napisał(-a):

"pewnie taniej będzie kupić nowy pasek niż kupić klej potrafiący to skleić,   powierzchnia klejenia bardzo mała."

Hmmm... no nie wiem, minimalna cena, za taki pasek, jaką znajduję to 40 zł.

dobre kleje więcej kosztują - rozejrzyj się w marce Loctite  - ale malutka buteleczka tego kleju będzie z 30-50zł  - tymi klejem jest szansa skleić  tylko znaleźć odpowiedni skoro się upierasz na sklejanie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko wracamy do pierwotnego pytania, bo tych Loctite, też jest pełno typów.

A w przypadku tego paska chodzi o klej, który ma w opisie "do plastyku" (pytam w kontekście, że ten pasek czasem jest opisany jako RESIN, a czasem jako POLYUTHERANE).

To są kleje Loctite do plastyku cyjanoakrylowe - za 8 zł.

 

Więc pewnie chodzi o jakieś bardziej szczegółowe parametry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Rhotax napisał(-a):

Tak, tylko wracamy do pierwotnego pytania, bo tych Loctite, też jest pełno typów.

A w przypadku tego paska chodzi o klej, który ma w opisie "do plastyku" (pytam w kontekście, że ten pasek czasem jest opisany jako RESIN, a czasem jako POLYUTHERANE).

To są kleje Loctite do plastyku cyjanoakrylowe - za 8 zł.

 

Więc pewnie chodzi o jakieś bardziej szczegółowe parametry?

Loctite ma numery klei  i tabele klejów - ich kleje używa się w przemyśle   -- ja ich klejem skleiłem lampie w samochodzie to trzyma lepiej niż oryginał ale taka mała tubeczka jak kropelka kosztował  25zł ale pancerne - nie wiem musisz poszperać w Internecie - ale jak pasek kosztuje 40zł to nie wiem czy to ma sens ale jak wolisz - takie cos ciężko się skleja powierzchnia klejenia  mała i narażone to jest na rozciąganie wiec klej musi zespolić się z materiałem klejonym (rozpuścić częściowo do połączenia) 

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup samą szlufke jak pasek ok na allegro cóż znajdziesz jak nie czerwoną to czarna też pewnie ujdzie. Spróbuj jakiejś kropelki i tyle 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przez ten tydzień roboczy, na razie trzyma się na Kropelce w żelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Rhotax napisał(-a):

No to przez ten tydzień roboczy, na razie trzyma się na Kropelce w żelu.

..co kropelka sklei tego ...żaden tytan nie odklei !!!   kup nowy pasek :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Rhotax napisał(-a):

Jeszcze nie 😋

hipotetycznie : idziesz z rodzina a tu...nagle szlufka strzela w oko przechodnia bo kropelka musiała w tym momencie puścić :)  i wtedy wstyd (oby tylko wstyd- bo to może być człowiek  z  2 metry w dresach więc od razu moze być ciężka mu wytłumaczyć sytuacje z kropelką  )  .... wiec nie ma co żałować 40zł aby czuć się bezpiecznie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup że se czarną metalową szlufkę a nie zdziwiać z klejeniem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E, dobra, to ten CASIO pasek jest po prostu zrobiony tandetnie i się skończył jego okres przydatności, dzisiaj sam pasek mi pekł :/

 

To tak trochę wrócę do pierwszego pytania.

Z jakiego materiału powinien być ten pasek, aby był "najlepszy", bo w jednym miejscu znajduję w opisie, że pasek to "tworzywo sztuczne", a w innym sklepie, że pasek to "lakierowana guma"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Rhotax napisał(-a):

E, dobra, to ten CASIO pasek jest po prostu zrobiony tandetnie i się skończył jego okres przydatności, dzisiaj sam pasek mi pekł 😕

 

To tak trochę wrócę do pierwszego pytania.

Z jakiego materiału powinien być ten pasek, aby był "najlepszy", bo w jednym miejscu znajduję w opisie, że pasek to "tworzywo sztuczne", a w innym sklepie, że pasek to "lakierowana guma"?

Przecie to jedneb ch... Nie ma dwóch rodzajów cserwonego paska do tego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. To jak mam rozumieć różne opisy materiału? Któryś się pomylił i walnął nazwę materiału "na oko" i nie widzi różnicy między gumą, a plastikiem?

2. Już kiedyś miałem niby dwa te same zegarki (ten sam model) i jeden miał pasek twardy, sztywny (jakby plastikowy), mniej przysysający się do ręki. Drugi bardziej elastyczny, cieńszy i zasysający się do ręki, czyli jakby gumowy. Ale fakt, jeden był wersją czerwoną, a drugi czarną. Ciekawe czy w opisach miały wpisany inny typ materiału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Feymozim
      Naprawa zegarka Borealis Cascais 30ATM na mechanizmie Miyota 9015   Fotki poniżej

    • Przez Francua
    • Przez Siewca
      Szukam kompletu wskazówek pasujących do Miyota 2115 (Hand size 70/120/17) może ma ktoś na zbyciu lub wie gdzie takie dostać (bez zakupów hurtowych).
      Potrzebuje je do zegarka Casio.
      Pozdrawiam
       
    • Przez Kacperer0
      Witam,
      Wie ktoś może co to za model?
      Jakiś czas temu znalazłem zegarek w szafce. Leżał tam kilka (jak nie kilkanaście) lat, dostałem go od taty na któreś urodziny. Pamiętam że był orginalny bo sam go w sklepie wybierałem.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.