Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Karro

Odstający bezel (Casio g-shock dw-5610dn-9er) -

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry! Kilka dni temu kupiłam mój pierwszy zegarek Casio. Oryginalny, na gwarancji. Po wyjęciu z pudełka i dokładnym obejrzeniu, zauważyłam, że między kopertą a bezelem znajdują się mikro szczeliny - da się wsunąć róg kartki. Przy nacisku na bezel (w miejscu gdzie widnieją napisy "Protection" i "g-shock"), słychać cichutkie skrzypienie. Szczeliny znajdują się pod ww. napisami. 

 

Czy to jest szeroko pojęta norma i nie należy się przejmować? Czy raczej reklamować? Zdaję sobie sprawę, że bezel pracuje, po pewnym czasie rozciąga się. W tym przypadku mówimy jednak o nowym zegarku. 

 

Bardzo proszę o konsultację - szczerze pisząc głupio mi iść do zegarmistrza z takim "problemem" :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One tak mają. Nie ma sensu reklamować, nie należy się przejmować. To jest zdejmowalna półelastyczna osłona. Jeżeli zacznie Cię nużyć jej pstrokatość lub się zużyje, bez problemów sama ją sobie możesz wymienić na inną.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź! W pierwszej chwili było mi trochę przykro, że trafiłam na wadliwy egzemplarz. Teraz jestem spokojna. 

 

Kupno tego zegarka było formą żartu (kolory). Jednak zagłębiam się w temat i widzę, że pstrokatość mogę faktycznie w przyszłości zmodyfikować. Raz jeszcze dziękuję! 

Edytowane przez Karro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luźne bezele i skrzypienie to rzeczywiście norma. W kostce bym się tym kompletnie nie przejmował, ale muszę przyznać, że z tego powodu sprzedałem inny zegarek G-Shock, który przy wciskaniu prawego górnego przycisku wydawał za każdym razem skrzypiące dźwięki (nie był to przycisk, a właśnie gumowe elementy ocierające o siebie). O ile w zegarku za 500 PLN bym na to nie zwracał uwagi, to w zegarku za 3k mnie to już delikatnie mówiąc irytowało. Ciesz się zegarkiem, jak to mówią TTTM* ;)

 

 

 

*TTTM - ten typ tak ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, clusca napisał(-a):

Luźne bezele i skrzypienie to rzeczywiście norma. W kostce bym się tym kompletnie nie przejmował, ale muszę przyznać, że z tego powodu sprzedałem inny zegarek G-Shock, który przy wciskaniu prawego górnego przycisku wydawał za każdym razem skrzypiące dźwięki (nie był to przycisk, a właśnie gumowe elementy ocierające o siebie). O ile w zegarku za 500 PLN bym na to nie zwracał uwagi, to w zegarku za 3k mnie to już delikatnie mówiąc irytowało. Ciesz się zegarkiem, jak to mówią TTTM* ;)

 

 

 

*TTTM - ten typ tak ma

Bardzo dziękuję za podniesienie na duchu! Jak widać podeszłam do tematu dość naiwnie... G-shocka kupiłam na spontanie, bez zbędnych rozmyślań - urzekła mnie wizualna skromność wybranego modelu, stateczność, minimalizm 😉 Potem zaczęłam czytać i dałam się uwieść wizji niezniszczalności i solidności wykonania. Gdy zatem otworzyłam pudełko, autentycznie się zachwyciłam, po czym przyjrzałam bliżej szczegółom, to ostatecznie może nie tyle się zawiodłam, co uznałam, że chyba coś tu nie gra. Wspomniane szczeliny są mikroskopijne, odgłosy niezbyt "rzucają się w uszy", ale sam fakt, że są... Uznałam, że potrzebuję Waszych konsultacji, żeby mieć pewność, że wszystko gra i na luzie mogę cieszyć się moim kolorowym cudakiem 😉 Dodatkowym plusem jest dla mnie to, że po dobrych dziesięciu latach powróciłam na łono tego wspaniałego forum 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.