Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy raz takiego widzę. W Terwilliger ani Pasmoor nie znalazłem.  Z postury jak Vosseler (oczywiście nie werk), z korony jak stary JUF, tylna płyta 60 x 74 mm, mimośród na przedniej płycie. A wahadło zupełnie odjechane. Kto to?

20210817_150601.jpg

20210817_150634.jpg

20210817_150727.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz szczescie do tych wynalazkow- w mojej opini to kolejny skladak.

Werk najbardziej  przypomina KOME - nakrecanie po prawej stronie i charakterystyczne wyciecie w gornej czesci tylnej plyty.

Wymiary plyty za male ale moze ktos je zeszlifowal albo nie ma w ksiazce plyt o tych wymiarach.

Koma miala plyty w kilku rozniarach.

Korona od JUF po modyfikacji - konce zeszlifowane na okraglo.

Whadlo to czyjas fantazja tak jak na zdjeciu ponizej.

Mocowanie osi kotwicy w szubienicy i lozysko w przedniej plycie tez przemawia za KOMA.

Podkresle jeszcze raz- to tylko moja opinia.

 

Jeszcze dodaje zdjecie szubienicy Komy- ta po lewej chyba jest identyczna

229557739_845619826075963_8147476602931647953_n.jpg

100_7628.JPG

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szubienica w nim jest beznadziejna, bo górny bloczek jest zupełnie bez ruchu, co bardzo utrudnia regulację chodu/odpadu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez nie lubie takiego rozwiazania,

Mam to szczescie ze nie zbieram mlodszych roczniakow a w tych starszych jest to bardzo rzadko spotykane.

Ruchomy gorny bloczek bardzo ulatwia zycie😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też sądzę, że to Koma. Ale na 100% werk nie jest składany lub przerabiany (np podcinane płyty), lecz w całości oryginalny. Korona też nie ma żadnych śladów przeróbek lub ingerencji.

Natomiast wahadło przypomina te od Vosselera (lecz nie dokładnie) i też absolutnie nie wygląda na "samoróbkę".

Może to był jakiś model/prototyp, który nie wszedł do produkcji?  To moja teoria.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierścień tarczy wygląda jak beckerowski 490/491 bez indeksów 24 godzinnych..

 

post-59167-0-08114600-1359313927.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, erzlot napisał(-a):

Też sądzę, że to Koma. Ale na 100% werk nie jest składany lub przerabiany (np podcinane płyty), lecz w całości oryginalny. Korona też nie ma żadnych śladów przeróbek lub ingerencji.

Natomiast wahadło przypomina te od Vosselera (lecz nie dokładnie) i też absolutnie nie wygląda na "samoróbkę".

Może to był jakiś model/prototyp, który nie wszedł do produkcji?  To moja teoria.

 

 

Dorabiasz historie do czegos co ktos sobie zrobil w garazu 😆. Jakie slady chcesz widziec na koronie- po papierze sciernym uzytym 50 lat temu.

Jesli wahadlo robil ktos kto mial tokarke i umiejetnosci to jakie slady chcesz widziec.Bartek toczyl dla mnie kiedys sterczynki do wahadla i zrobil to perfekcyjnie-dostaly patyny i gwarantuje ci ze nie poznalbys ze sa robione 2  lata temu.

Tez mysle ze werk jest oryginalny i tak jak wczesniej napisalem  -Koma miala rozne rozmiary plyt i nie wszystkie sa w ksiazkach.Duzo rzeczy nie ma w ksiazkach i duzo informacji jest niewlasciwych.

Drewniana podstawa tez przemawia za tym ze zegar robil ktos kto mial dostep do tokarki.

Pokazalem wyzej ze ludzie sa w stanie zrobic/przerobic wszystko. Widzialem tez miniature Kienzle Kalendarza zrobiona z miniatury Komy i miniature szkieletora GB - byly to samorobki. Sa chyba pokazane na forum amerykanskim.

O tych miniaturach tez ktos napisze za 50 moze 100 lat ze to mogl byc prototyp.

Kolo zebate przy zapadce jest bardzo male nieproporcjonalne do reszty w tym zegarze pokazanym przez Ciebie.

Oczywiscie to tylko moja opinia o tym zegarze.

Z roczniakami roznie moze byc😃.

 

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie bardzo że Koledzy roczniakowcy nic nie pisza- Dziadek , Mariusz,Fibo co sie dzieje z wami 😁😁, znaczki teraz zbieracie 😁

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korona od JUF po modyfikacji - konce zeszlifowane na okraglo.

 

To już upadło- patrz foto z katalogu Koma-identyczna korona

111a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Punkt dla ciebie-szukaj dalej.

Tak jak pisze - wszystko w roczniakach jest możliwe. Jeśli pokażesz w katalogu taki zegar lub brata bliźniaka to będzie dowód że oryginał.

Powiedz mi czy śrubki mocujące koronę są pod sterczynkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze koledzy z USA zasluzyli na wiecej zdjec- nawet dostali zdjecie rozkreconego wahadla

20210821_102346.jpg

Koledzy z USA  tez zwrocili uwade na podstawe (robiona na zamowienie czyli nieoryginalna) i tarcze -ich zdaniem z lat 30 XX wieku czyli nieorginalna.

Napisali tez ze jest to Koma i ma kilka niestandardowych czesci 😀- co to znaczy dla nich to nie wiem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem zdjęcie, bo się pytali.

Sterczyny są chyba nasadzane tzn bez gwintu, cała korona trzyma się na 2 śrubach górnych słupków.

Klosz ma fi 10 cm, wysokość 25 cm (podobny do Vosselerów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli korona nie jest mocowana do plyty?

Jesli tak to nie moze byc od JUF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak oglądam ten temat ( i wcześniejsze z podobnymi) i nie mogę się oprzeć.

11501-Ferrero-Kinder-Schokoladen-ueberraschungsei-ue-Ei-72-Stueck_1.thumb.jpg.d265481e7e6e35a5aa342399b9e2b45e.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wziąłeś JUFa?  Na 100% imo to jest werk Koma - pozostaje sprawa wahadła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego jufa- nic nie pisalem o werku jufa tylko o koronie. Napisalem na poczatku ze to werk Komy.

Ty zasugerowales ze korona wyglada jak w starym JUF ,myslalem ze jest gruba, mocowana do plyty i dlatego napisalem ze jest zaokraglona-nieoryginalna.

Gdybys dodal zdjecia takie jak na NAWCC to sprawa korony nie istnialaby,widac mocowanie korony i grubosc.

To moj ostatni wpis i nic tu o werku nie ma tylko o koronie

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Czyli korona nie jest mocowana do plyty?

Jesli tak to nie moze byc od JUF

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Nie tylko sprawa wahadla jest niejasna, podstawa jest nieoryginalna i tarcza jest niepewna jak zauwazyl Kol . Tarant i Koledzy z USA

Dla mnie to skladak i samorobka tak jak skladakiem jest ten Badisch z tarcza GB.

 

Tyle lat jestes na forum wiec powinienes wiedziec jak zrobic zdjecia proszac o identyfikacje zegara- tak zeby uniknac nieporozumien.

 

20210821_102228.jpg

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze zdjecia korony Juf zeby czytajacy wiedzial o czymm pisze- jest gruba i mocowana dp plyty

100_7633.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.08.2021 o 18:43, old time napisał(-a):

Dziwi mnie bardzo że Koledzy roczniakowcy nic nie pisza- Dziadek , Mariusz,Fibo co sie dzieje z wami 😁😁, znaczki teraz zbieracie 😁

 

No ja mam kłopot z takimi cudami, bo dla mnie to ulep jest i już. Czasem się znajduje ktoś, kto chce coś od siebie światu pozostawić, czy zarobić i zaczyna umajać istniejące przedmioty według własnych upodobań, lub dostępności części w szufladach. Tylko jak to widzę, to po prostu mi żal bólu głowy i czasu na dociekanie co, z czego i w jakim detalicznym celu. Może się również zdarzyć, że zniechęcony pierwszym wrażeniem rzeczywiście spuszczam w niebyt jakieś prototypy i cudowne unikaty fabryczne, ale niezbyt często drążę, jeśli przeczucie mówi- NIE! Zajmuję się wąskimi kawałkami zegarowej produkcji, nie mam jakoś zadatków na zainteresowanie wszystkim, co tyka. 

Zresztą wiesz jak jest: napiszesz "moim zdaniem to fantazyjny składak" i błyskiem dostaniesz pytanie: "a dlaczego tak uważasz, hę?". Więc trzeba ważąc słowa natychmiast studiować tydzień literaturę, dołączać zdjęcia, wykonać robotę Sherlocka, a jeszcze w tematach zupełnie mnie nie interesujących (roczniaki późne i powojenne). 

Piotr wkleił tarczę końcowego Junghansobeckera, jestem przekonany, że takie tarcze widywałem również w młodych zegarach okołodrugowojennych, czy po, ale nie zapamiętałem firmy. Zainteresowała mnie na moment tylko przeniesiona estetyka Beckera.

edit: no takie robił Kundo, wyszukałem mozolnie :-). Nawet font chyba identyczny.

A koronę znalazłem w nocy (to samo zdjęcie, co już zostało wklejone wcześniej), gdzieś się w sieci natknąłem. Wahadło jest IMO partyzantką, skojarzyło mi się z przetoczonymi bębnami do sprężyn, zebranymi do kupy, tylko nie widziałem nigdzie śladów po hakach. Zapał się skończył, brak zainteresowania. 

Żeby była jasność- nie mówię, że jakieś zegary są lepsze lub gorsze, po prostu mnie mało interesują te nowsze, albo "uzdatniane".

kundo-kieninger-obergfell-german-400_360_ca3b0ba849a2bedbce1d8a52e7b801b3.jpg

 

A tak gwoli uzupełnienia wiedzy, Old time to wie, ale jakby ktoś nie zetknął się z taką koroną, to w epoce słoników, księgowi też ten model pocienili do blaszki i kazali zamocować do słupków. Mam kilka wczesnych  z grubymi i jeden taki o...

c106bb9e-a50a-4e47-bff7-ce2f20adbbf3.jpg

371064db-f286-4903-b783-720df6864749.jpg

0a784095-0f21-41ac-a161-f95baaaad4c9.jpg

Edytowane przez fibo
uzupełnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, fibo napisał(-a):

 

No ja mam kłopot z takimi cudami, bo dla mnie to ulep jest i już. Czasem się znajduje ktoś, kto chce coś od siebie światu pozostawić, czy zarobić i zaczyna umajać istniejące przedmioty według własnych upodobań, lub dostępności części w szufladach. Tylko jak to widzę, to po prostu mi żal bólu głowy i czasu na dociekanie co, z czego i w jakim detalicznym celu. Może się również zdarzyć, że zniechęcony pierwszym wrażeniem rzeczywiście spuszczam w niebyt jakieś prototypy i cudowne unikaty fabryczne, ale niezbyt często drążę, jeśli przeczucie mówi- NIE! Zajmuję się wąskimi kawałkami zegarowej produkcji, nie mam jakoś zadatków na zainteresowanie wszystkim, co tyka. 

Zresztą wiesz jak jest: napiszesz "moim zdaniem to fantazyjny składak" i błyskiem dostaniesz pytanie: "a dlaczego tak uważasz, hę?". Więc trzeba ważąc słowa natychmiast studiować tydzień literaturę, dołączać zdjęcia, wykonać robotę Sherlocka, a jeszcze w tematach zupełnie mnie nie interesujących (roczniaki późne i powojenne). 

Piotr wkleił tarczę końcowego Junghansobeckera, jestem przekonany, że takie tarcze widywałem również w młodych zegarach okołodrugowojennych, czy po, ale nie zapamiętałem firmy. Zainteresowała mnie na moment tylko przeniesiona estetyka Beckera.

edit: no takie robił Kundo, wyszukałem mozolnie :-). Nawet font chyba identyczny.

A koronę znalazłem w nocy (to samo zdjęcie, co już zostało wklejone wcześniej), gdzieś się w sieci natknąłem. Wahadło jest IMO partyzantką, skojarzyło mi się z przetoczonymi bębnami do sprężyn, zebranymi do kupy, tylko nie widziałem nigdzie śladów po hakach. Zapał się skończył, brak zainteresowania. 

Żeby była jasność- nie mówię, że jakieś zegary są lepsze lub gorsze, po prostu mnie mało interesują te nowsze, albo "uzdatniane".

kundo-kieninger-obergfell-german-400_360_ca3b0ba849a2bedbce1d8a52e7b801b3.jpg

Tez  tak pomyslalem o  wahadle-2 bebny bez zebow😃

Mnie tez te nowsze malo interesuja ale staram sie cos napisac- podzielic tym co wiem,to znaczy mysle ze wiem😃.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zobacz o slonikach z tą korona zapomniałem- mam na półce taki zegar😁.Za dużo tego towaru mam na półkach a nie wszystko pamiętam.

Dobrze że mi przypomniałaś -właśnie dlatego dobrze jak nad rozwiązaniem zagadki pochyla się więcej osób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie: 2 przetoczone bębny sprężyn - to by pasowało. Chyba zagadka rozwiązana, dziękuję.😲

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, erzlot napisał(-a):

Faktycznie: 2 przetoczone bębny sprężyn - to by pasowało. Chyba zagadka rozwiązana, dziękuję.😲

Zastanawia mnie jedna rzecz, nie chce byc nie miły ale gdzie Ty znajdujesz takie wynalazki ? 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego niemiły? To chyba wyraz uznania, że znajduję takie ciekawostki. Gdy podejmowałem decyzję o zakupie nie wiedziałem, że wahadło jest nieoryginalne tzn własnej roboty. Ale moim zdaniem wygląd całości jest bardzo efektowny, zegar jest ładny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się opiniami, Twoje pieniądze.... ma być po Twojemu i tyle👍.

Ma się Tobie podobać a nie innym.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos chyba wpadl na pomysl i produkuje te cacka.😄

Tu prototyp prototypu poniewaz to KIENZLE o 30 lat starsze od Komy pokazanej wyzej

A moze oryginal??

245909546_387544273094059_483693743556886420_n.jpg

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.