Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

Taraj

Stowarzyszenie
  • Content Count

    418
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    2

Other groups

Miłośnicy zegarów

Taraj last won the day on November 29 2013

Taraj had the most liked content!

Community Reputation

204 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Kraków

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

  1. Po przejrzeniu instrukcji z netu oraz tej oryginalnej dołączonej do zegarka wersja EN jak i opracowanie PL przez dystrybutora ZIBI (są bardzo podobne ale nie takie same, minimalnie się różnią) uważam , że zegarek działa prawidłowo. Temat DST jest opisywany dosyć zawile i trzeba się "wczytywać". Tym niemniej nie wyobrażam sobie by za każdym razem gdy zegarek automatycznie zsynchronizuje się trzeba było ponownie ustawiać DST. Czyli, wieczorem miałem dobrze ustawiony czas a rano wstaję patrzę na zegarek i jest 6.00. Nie wiem czy spokojnie mogę zbierać się do pracy czy też jest 7.00 i jestem spóźniony. Czyli zegarek po synchronizacji automatycznej potwierdza daną strefę czasową i zachowuje ustawioną godzinę. Dla mnie taka sytuacja jest OK i mi odpowiada.
  2. Być może , jeżeli znajdujesz się w strefi czasowej z "gwiazdką" to masz automatyczne DST (Kraków strefa +1 Paryż/Berlin) dla 3x62 w przypadku automatycznej synchronizacji . Czy tak jest powiem Tobie w listopadzie , będę w strefie czasowej gdzie nie ma "gwiazdki" a mają czas letni. Na pewno będąc w strefie z * Paryż/Berlin (a tam jest Kraków) i robiąc synchronizację ręcznie, DST musisz korygować ręcznie.
  3. Tę tabelę już widziałem , Krakowa tam nie ma ale faktem jest , że automatyczne DST zadziałało. Czy widziałeś małą gwiazdkę na dole tabelki? Jest tam informacja , że dane w tabeli są aktualne na October 2022 a teraz mamy September 2024, może coś się zmieniło?
  4. https://www.watchuseek.com/threads/ot-new-astrons.5492992/ Patrząc na daty postów , wydaje mi się , że w tym wątku temat DST dotyczący kalibru 3x62 jest poruszany w momencie gdy ten model dopiero wchodzi na rynek. Jak dobrze zrozumiałem ludzie mają doświadczenie z 5x32 (ma automatyczne DST) ale co do znajomości 3x62 to tylko na podstawie anonsów . Wygląda na to , że (patrząc na mojego Astrona) 3x62 w przypadku automatycznej synchronizacji utrzymuje DST a w przypadku ręcznego wymuszenia synchronizacji trzeba zrobić ręcznie poprawkę na DST.
  5. Witam serdecznie. Mam pytanie do osób mających doświadczenie z Astronem SSJ015 kaliber 3x62 czy potwierdzają moje spostrzeżenia? Mam takiego Astrona Chodzi mi o synchronizację GPS ręczną oraz automatyczną. Sytuacja wygląda następująco : mam prawidłowo ustawiony czas z uwzględnieniem czasu letniego DST. -Po nocy zegarek prawidłowo pokazuje czas z uwzględnieniem DST a wskazówka sekundowa pokazuje N czyli synchronizacji jeszcze nie było. W ciągu dnia zegarek synchronizuje się z GPS automatycznie (po sprawdzeniu wskazówka sekundowa wskazuje Y czyli synchronizacja przebiegła OK) ale nie muszę poprawiać DST , czas letni jest zachowany. Wygląda na to , że podczas automatycznej synchronizacji zegarek zapamiętuje ostatnie ustawienie wskazówki godzinowej i nie ma potrzeby ustawiania DST. - po synchronizacji wymuszonej ręcznie wskazówka godzinowa ustawia się prawidłowo na czas strefy czasowej natomiast poprawkę na czas letni DST ( przesunięcie o 1 godz do przodu) muszę już zrobić ręcznie. (Wskazówka sekundowa wskazuje Y czy synchronizacja przebiegła OK).
  6. Witajcie, niedawno stałem się posiadaczem nowego Balla - Ball Engineer III Endurance 1917 GMT, kupiony w salonie. Byłem pod dużym wrażeniem zegarka, długo przymierzałem się do zakupu Balla i w końcu decyzja zapadła. Kupiłem, dostałem eleganckie pudełko+ certyfikaty itd, generalnie były ochy , achy i cmokanie z zachwytu. Na drugi dzień jak emocje pozakupowe opadły to stwierdziłem , że wszystko fajnie tylko wskazówka godzinowa nie współpracuje z minutową i nie wpada w indeksy. Nie zauważyłem tego podczas zakupu (zapewne bym nie kupił). Za dwa dni zegarek wylądował w salonie gdzie był kupiony. Sprzedawca potwierdził wadę ( nie był w stanie skorygować wskazówek samodzielnie) i zegarek pojechał do serwisu jako reklamacja. Po dwóch tygodniach wrócił z naprawy i jest prawie dobrze. I moje pytanie do użytkowników Balla jak u Was z wchodzeniem w indeksy wskazówki minutowej i godzinowej? Czy jest idealne? Może się czepiam i wszystko jest OK a ten typ tak ma.
  7. Słyszałem dzisiaj Twoją wypowiedź w radiu TOK FM, 👍 Naprawę wykonał -zegarmistrz wieżowy- Pan Krzysztof Kurek, GRATULACJE !!!
  8. Czy srebrzoną tarczę odnawiałeś sam? Wygląda bardzo dobrze.
  9. Dzięki za info, dzwoniłem do nich, wymieniają baterie w Oceanusach. Bardzo rzeczowi i konkretni.
  10. Witajcie , używam od 2010r na co dzień Oceanusa OCW-T100, Niestety zaczyna szwankować bateria. Latami nie musiałem się martwić o poziom naładowania. Zwykłe użytkowanie czyli krótki lub długi rękaw wystarczało. W tej chwili co kilka dni muszę go wystawiać na słońce. chciałbym wymienić baterię . Czy jest to do wykonania w Polsce czy też trzeba szukać serwisu za granicą. Czy Zibi wykonuje taką usługę.
  11. Witajcie, potrzebuję porady. Dostałem od znajomej coś co u niej wisiało na ścianie "chyba stary barometr"😁 . To coś podczas remontu spadło stłukło przednią szybę i wymaga naprawy. Po rozebraniu werku z tyłu tarczy okazało się , że tam kiedyś był jakiś mechanizm . To "coś" wygląda mi na stary (zapewne szklany) barometr cieczowy Torricellego z przekładnią. Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym? Wskazówka jest bardzo starannie wyważona.
  12. Może taka z Timepolu . www.timepol.pl
  13. Jak raz myślę, że masz rację co do datowania tego roczniaka🙂. Chodzi mi bardziej o zasadę, jeżeli coś zostało opatentowane w danym roku to nie jest to warunek wystarczający/ostateczny dla stwierdzenia iż zegar nie może być starszy bo...patent etc.
  14. Nie żebym się czepiał, ale czy fakt , że Huber opatentował zebniki latarkowe w 1912 jest warunkiem ostatecznym w celu stwierdzenia , iż zegar jest co najmniej z roku 1912 albo młodszy? Tak dla ciekawości roczniak A.D Crane z 1848.
  15. Jeżeli przez 15-20 min chodzi to zapewne jest wypoziomowany i wahadło nie trze o obudowę. Nie próbuj testować samodzielnie jak nie masz doświadczenia . Lepiej daj do fachowca ale takiego który ma pojęcie o Atmosach.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.