Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

Taraj

Stowarzyszenie
 • Content Count

  410
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Taraj last won the day on November 29 2013

Taraj had the most liked content!

Community Reputation

200 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Kraków

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dzięki za info, dzwoniłem do nich, wymieniają baterie w Oceanusach. Bardzo rzeczowi i konkretni.
 2. Witajcie , używam od 2010r na co dzień Oceanusa OCW-T100, Niestety zaczyna szwankować bateria. Latami nie musiałem się martwić o poziom naładowania. Zwykłe użytkowanie czyli krótki lub długi rękaw wystarczało. W tej chwili co kilka dni muszę go wystawiać na słońce. chciałbym wymienić baterię . Czy jest to do wykonania w Polsce czy też trzeba szukać serwisu za granicą. Czy Zibi wykonuje taką usługę.
 3. Witajcie, potrzebuję porady. Dostałem od znajomej coś co u niej wisiało na ścianie "chyba stary barometr"😁 . To coś podczas remontu spadło stłukło przednią szybę i wymaga naprawy. Po rozebraniu werku z tyłu tarczy okazało się , że tam kiedyś był jakiś mechanizm . To "coś" wygląda mi na stary (zapewne szklany) barometr cieczowy Torricellego z przekładnią. Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym? Wskazówka jest bardzo starannie wyważona.
 4. Może taka z Timepolu . www.timepol.pl
 5. Jak raz myślę, że masz rację co do datowania tego roczniaka🙂. Chodzi mi bardziej o zasadę, jeżeli coś zostało opatentowane w danym roku to nie jest to warunek wystarczający/ostateczny dla stwierdzenia iż zegar nie może być starszy bo...patent etc.
 6. Nie żebym się czepiał, ale czy fakt , że Huber opatentował zebniki latarkowe w 1912 jest warunkiem ostatecznym w celu stwierdzenia , iż zegar jest co najmniej z roku 1912 albo młodszy? Tak dla ciekawości roczniak A.D Crane z 1848.
 7. Jeżeli przez 15-20 min chodzi to zapewne jest wypoziomowany i wahadło nie trze o obudowę. Nie próbuj testować samodzielnie jak nie masz doświadczenia . Lepiej daj do fachowca ale takiego który ma pojęcie o Atmosach.
 8. Old time napisał : "Odzyskały właściwy wygląd po kąpieli w kwasie i polerowaniu."
 9. Wydaje mi się, że był to włos 0,097mm. Jakoś nigdy się specjalnie nad tym nie doktoryzowałem. Byleby był w okolicy zalecanej grubości (najlepiej grubszy). Jeżeli jest potrzeba to doszlifowuję go i sprawdzam (tudzież koryguję długością). Robię to tak często aż trafię w wymiar.
 10. Dołączam zdjęcia swojego roczniaka SN 40 xxx . Ten z licytacji to był oryginał. Cieka po ile poszedł poza aukcją skoro został z niej wycofany. Co do "dziwnej" patyny to mój również ma nietypowy kolor. Moim zdaniem jest to cienka powłoka złota galwanicznego, która zaszła miedzianą patyną. (Tak jest gdy się złoci mosiądz bez warstwy zaporowej.)
 11. W celach porównawczych te dwa werki S&J ? oraz metron. To są dw różne mechanizmy. Może znawcy tematu powiedzą czy to S&J.
 12. Zdjęcie , porównanie dwóch skrzyń . "JS" oraz Metron W rzeczy samej z tarczą jest coś nie tak niby mechanizm starszy ale tarcza dziwnie "nowa". Czy wiadomo kiedy wprowadzono znak Metron w okręgu a kiedy znak graficzny koło z turbiną? takie coś znalazłem w necie Js ,
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.