Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Taraj

Stowarzyszenie
 • Content Count

  342
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Taraj last won the day on November 29 2013

Taraj had the most liked content!

Community Reputation

131 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Kraków

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jaki lakier używasz ? NC , acryl , szelak czy coś innego?
 2. Turcy zdobyli Kamieniec Podolski w 1672. Polski sejm nie uznał traktatu buczackiego. Wojna zaczęła się od nowa. Rok później Sobieski wtłuk Turkom pod Chocimiem w 1673 ale Kamieniec wrócił do Polski dopiero w 1699.
 3. Za to rachunki wyrównano pod Chocimiem.
 4. U mnie na dysku jest numer ale nie taki sam jak na werku. Wahadło ma wprawdzie inny numer ale zegar chodzi dobrze.
 5. Podoba mi się, ciekawe wahadło. Mniejsza średnica ale wysokie. Mam podobne w czterokolumnowym Jufie Czy wahadło jest przypisane do werku, ten sam SN?
 6. W Krakowie koło lotniska na stacji Orlen ON 5,89pln. Żadnej paniki czy kolejek . Przy bankomacie pusto. Na dystrybutorze info , że nalewać można tylko do zbiornika samochodu , max 50l.
 7. Taraj

  A taki z orczykiem ?

  Patrząc po napisie to germański, wersja amerykańska miała zapewne Time is money🙂
 8. Z tego co wiem ze starych poradników galwanicznych Pfanhausera to tarcze były srebrzone elektrolitycznie w cyjankowych kąpielach srebrzących. Nie znano dodatków wybłyszczających i stąd matowe powierzchnie. Zabezpieczano chromianką bądź szelakiem. Tobie świetnie wyszło.👍 Jaki lakier dawałeś.
 9. Zwykle robi się to w roztworach chromu Cr+6 tzw chromianowanie srebra. Np zanurza się detal w starej kąpieli chromującej zawierającej jony Cr+6 w środowisku kwasu siarkowego. Najprościej to potrzymać detal w roztworze łatwo dostępnego dwuchromianu potasu. Technologia obecnie mocno nie ekologiczna.
 10. Ile czasu minęło od posrebrzenia do momentu zrobienia zdjęcia? Czy powierzchnia srebra po zrobieniu została zabezpieczona? Pytam z ciekawości zawodowej jako galwanizer. Osobiście mam większe zaufanie jednak do powłok galwanicznych. Ich struktura jest zupełnie inna niż srebro uzyskane z redukcji chemicznej. Jest bardziej wrażliwe na wszelkie zanieczyszczenia a szczególnie w powietrzu. Ten proszek to: azotan srebra + chlorek sodu(sól kuchenna) + winian sodowo-potasowy. Skład prosty ale działa😁👍.
 11. Dobre😁, w zamrażarce zegara (oprócz Atmosa) jeszcze nie trzymałam. Zegar wprawdzie złożony ale rozłożę go i dam znać co wyszło. Puki co ma zdjęcia. Wydaje mi się, że w bębnie zęby są OK, ale ja mam skromne doświadczenie w tej kwestii.
 12. Wstawiając koło pośrednie musiały by być jakiekolwiek ślady po starych otworach , przynajmniej jeden. Na płycie niczego nie zauważyłem , może nie dość starannie patrzyłem.
 13. Nie będe tworzył nowego wątku dlatego podepnę się. Mam taki miesięczny. Brak sygnatury , jest nr 85967. Skrzynia nowa prawie kopia ala dachluhr. Zegar był kombinowany, ramię kotwicy lutowane, brakowało MPZ, musiałem dorobić. Otwór pod czop kotwicy zmniejszany , musiałem wstawić wężydło. Elementy mechanizmu znakowane kreska+ dwie kropki. Wskazówki chyba nie oryginalne, (minutowej jeszcze nie wyważałem). Nie wiem czy grawer to nie radosna twórczość. Kto go mógł zrobić tudzież kiedy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.