Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mieczus

Lobbini mikrorotor problem z wahnikiem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Mam problem z zegarkiem Lobbini mikrorotor. Mega mi się podoba - zegarek idealny, ale... słabo się nakręca. Inne zegarki po kilku machnięciach i założeniu na rękę działają jak trzeba. W Lobbini zegarek potrafi zatrzymać się w trakcie dnia co jest niezwykle irytujące. 

Zauważyłem, że w Lobbini jakoś tak ospale kręci się wahnik. Nie jest tak luźny, jak w innych moich zegarkach, tylko trzeba nim dobrze potrząsnąć, aby zakręcił. Nie jest to zegarek do gry w tenisa ;) a niestety nawet w trakcie prowadzenia samochodu potrafi się zatrzymać, mimo że kierownicę czasem się kręci. 

Ktoś się może spotkał z czymś takim i chciałby się podzielić radą? 

Z góry dziękuję za pomoc. 

Paweł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby, to tylko to.

1. Czy ktoś spotkał się z podobna sytuacją w tym modelu? 

2. Czy ktoś zna godnego zaufania zegarmistrza, który mógłby się tym zająć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.09.2021 o 20:40, mieczus napisał(-a):

Oby, to tylko to.

1. Czy ktoś spotkał się z podobna sytuacją w tym modelu? 

2. Czy ktoś zna godnego zaufania zegarmistrza, który mógłby się tym zająć? 

No i jak rozwiązałeś problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem u zegarmistrza, który bez rozbierania dodał "tu i tam" po kropelce oleju i ruszył, ale po kilku dniach znów to samo. Zauważył też, że gdzieś tam jest pęknięte łożysko, ale nie wie, czy znajdzie zamiennik. 

Szkoda by było, bo zegarek mega mi się podoba. 

 

Masz podobny problem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mieczus napisał(-a):

Byłem u zegarmistrza, który bez rozbierania dodał "tu i tam" po kropelce oleju i ruszył, ale po kilku dniach znów to samo. Zauważył też, że gdzieś tam jest pęknięte łożysko, ale nie wie, czy znajdzie zamiennik. 

Szkoda by było, bo zegarek mega mi się podoba. 

 

Masz podobny problem? 

Od jakiegoś czasu planuję go kupić i stąd pytanie. Czyli ostatecznie nadal Twój nie działa? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, mieczus napisał(-a):

Niestety nie. Żal ściska, bo oko cieszy. 

Nie próbowałeś rozmawiać ze sprzedawcą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie - i tak bałbym się go wysyłać z powrotem. 

Kupując go brałem pod uwagę to ryzyko, więc jak znajdę jakiegoś magika, który będzie umiał go postawić na nogi, to będę zadowolony :). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, mieczus napisał(-a):

Nie - i tak bałbym się go wysyłać z powrotem. 

Kupując go brałem pod uwagę to ryzyko, więc jak znajdę jakiegoś magika, który będzie umiał go postawić na nogi, to będę zadowolony :). 

Myślałem raczej by opisać sytuację i poprosić o dosłanie uszkodzonej części, w końcu to dla nich też mniej kłopotliwe i tańsze rozwiązanie. Gdybyś miał część, to i naprawa byłaby na miejscu prostsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, mieczus napisał(-a):

Masz rację - spróbuję. 

Powodzenia i cierpliwości w rozmowach ze sprzedawcą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.01.2022 o 22:43, mieczus napisał(-a):

Masz rację - spróbuję. 

No i jak negocjacje ze sprzedawcą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety bezowocne. Sprzedawca proponuje, aby wysłać do niego zegarek i on naprawi w ramach gwarancji. Tego boję się zrobić. 

 

Szukam zegarmistrza, który podejmie się dobrania zamiennika i naprawy. A do tego czasu ten śliczny zegarek będzie odpoczywał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, mieczus napisał(-a):

Niestety bezowocne. Sprzedawca proponuje, aby wysłać do niego zegarek i on naprawi w ramach gwarancji. Tego boję się zrobić. 

 

Szukam zegarmistrza, który podejmie się dobrania zamiennika i naprawy. A do tego czasu ten śliczny zegarek będzie odpoczywał. 

Jeżeli sklep działa dłużej, niż kilka, kilkanaście miesięcy, to chyba warto zaryzykować a naprawy takiego nietypowego mechanizmu możesz się nie doczekać w kraju. Nawet gdybyś musiał ponownie zapłacić VAT (to się zdarza), to i tak będzie to prawdopodobniej taniej, niż koszty graniczne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś czytałem o Balticu MR01 który ma ten sam mechanizm, ludzie którzy zalapali sie na pierwszą serię opisują podobne problemy ale Baltic ponoć szybko reaguje. 

 

W Twoim przypadku może warto popatrzeć na jakiś używany zegarek z tym mechanizmem żeby posłużył jako dawca? Pytanie tylko czy finansowo będzie to miało sens.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jan napisał(-a):

Dziś czytałem o Balticu MR01 który ma ten sam mechanizm, ludzie którzy zalapali sie na pierwszą serię opisują podobne problemy ale Baltic ponoć szybko reaguje. 

 

W Twoim przypadku może warto popatrzeć na jakiś używany zegarek z tym mechanizmem żeby posłużył jako dawca? Pytanie tylko czy finansowo będzie to miało sens.

Pomysł niestety chyba ekonomicznie nieuzasadniony, bo ten model Lobinni można było kupić już za około 700 zł, nijak to się ma do Baltica. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sugerowałem kupna używanego Baltica przeciez tylko np jakiegoś Lobinni. Tak jak piszesz cena zakupu byla niska więc używany bedzie jeszcze tańszy i teoretycznie coś takiego mogło by mieć sens.

 

 


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jan napisał(-a):

Nie sugerowałem kupna używanego Baltica przeciez tylko np jakiegoś Lobinni. Tak jak piszesz cena zakupu byla niska więc używany bedzie jeszcze tańszy i teoretycznie coś takiego mogło by mieć sens.

 

 

Problem z Lobinni jest taki, że jak ktoś go kupi, to rzadko ma ochotę sprzedać (ze względu na piękny mechanizm) i ogólnie mało ich chyba jest tu na Forum. Mimo stosunkowo niskiej ceny jak na taki zegarek, to jak na chińczyka jest to już przedział przynajmniej średnio-droższy i stąd jego mała popularność. Sam się do niego przymierzałem już kilkakrotnie i zawsze w ostatniej chwili jakiś inny model spychał go na dalsze miejsce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to mnie powstrzymuje, aktualnie cena tego który chcę kupić z vatem to ok 1200-1300 pln i w tej cenie można mieć już przyzwoite używane zegarki. Daj znać jak uda ci się rozwiązać problem.

Alibaba ma 10 szt mechanizmów za ok 83USD each. Możesz poszukać całego mechanizmu :)
 

Edytowane przez Grzeg0rz
dodanie informacji o werkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jeśli chodzi o diagnostykę niedziałającego automatu, fajnie jeśli zegarek ma możliwość nakręcenia koronką. Wtedy trzeba go nakręcić na maxa (nie ma oporu, więc po prostu kilkadziesiąt obrotów, żeby na pewno było na maksa) i zobaczyć ile pochodzi. Jeśli krótko - problem sprężyny lub gdzieś w samym mechanizmie zegarka (przekładnia chodu, wskazań, wychwyt itp). Jeśli długo - problem z automatem.

Jeśli szwankuje automat, trzeba by rozłożyć na części i poszukać, która jest wadliwa. Czasem nie jest to wcale oczywiste.

Jesli widać pęknięte lozysko - może przy składaniu czop wyskoczył z łożyska? Może to uszkodzone sprzegielko lub lozysko wahnika? Spekuluję…

W każdym razie po rozłożeniu automatu prawie na pewno uda się określić przyczynę problemu. Czy bez części zamiennych uda się naprawić to insza inszosc, wiec nie dziwi mnie niechęć zegarmistrzów. Pewnie boją się, że rozgrzebią i nic nie poradzą…


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.