Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
konrado77

Citizen BN0211-50E zaczął się mocno spóźniać

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim.

Jeśli zły dział to proszę moderatora o przeniesienie.

Do rzeczy.

14 sierpnia, czyli trochę ponad dwa miesiące temu kupiłem ten zegarek jako nowy w znanym sklepie internetowym z zegarkami. 

Cały czas wszystko było w porządku, zegarek chodził punktualnie. Zakładałem go dopiero po powrocie z pracy.

Odkładany był w jasne miejsce w celu doładowania, ale nigdy nie był wystawiany na bezpośrednie słońce.

Zegarek nigdy mi nie upadł.

Otóż kilka dni temu momentalnie zaczął się spóźniać. W ciągu dwóch godzin od założenie gdy godzina była prawidłowa potrafił zgubić piętnaście minut.

Wczoraj natomiast zatrzymał się całkowicie. Gdy poświeciłem w niego trochę latarką zaczął chodzić normalnie, dodam że zegarek nigdy nie sygnalizował słabo naładowanego akumulatora przeskokami sekundnika co dwie sekundy.

Dziś na cztery godziny noszenia zgubił 40 minut.

Krótka decyzja, telefon do sklepu i pakowanie zegarka.

I tu moje pytanie, czy mogę z tytułu rękojmi domagać się wymiany tego wadliwego egzemplarza na nowy?

Czy taka opcja raczej odpada, i zegarek sklep prześle dalej do serwisu w celu naprawy?

Pozdrawiam

Edytowane przez konrado77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej obstawiałbym nie doładowany akumulator. Pisałeś, że był odkładany w jasne miejsca ale nie bezpośrednio na oddziaływanie słońca, a one tego potrzebują do życia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystaw na parapet na cały dzień lub dwa. Przy tej pogodzie to nawet dwa. I zobaczysz co się będzie działo. Też mi się wydaje że aku jest nie doładowane. Na jesieni często tak bywa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak jak już pisałem, sekundnik nie przeskakiwał co dwie sekundy co sygnalizowało by rozładowany akumulator.

to mi nie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, konrado77 napisał(-a):

Ale tak jak już pisałem, sekundnik nie przeskakiwał co dwie sekundy co sygnalizowało by rozładowany akumulator.

to mi nie pasuje.

...po prostu przestało mu się spieszyć gdziekolwiek w tym zwariowanym świecie :) Wyślij go do miejsca zakupu - albo niech go zmotywują do normalnego zachowania albo wymienią na egzemplarz dla którego jeszcze zależy na pokazywaniu dokładnego czasu !!!  Oczywiście po kąpielach słonecznych - jak radzą Koledzy !!! (wyślij go na tydzień na Majorke w ramach wakacji niech zazna prawdziwego słońca i wypocznie - oczywiście zabierz się wraz z nim jako opiekun )

 

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Koledzy, idę za Waszymi radami.

Zegarek wystawiony do kąpieli słonecznych, nie na Majorce ale w domu na parapecie 😄 mam nadzieję że mu pomoże. Jeśli nie, zwrot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, konrado77 napisał(-a):

Dzięki Koledzy, idę za Waszymi radami.

Zegarek wystawiony do kąpieli słonecznych, nie na Majorce ale w domu na parapecie 😄 mam nadzieję że mu pomoże. Jeśli nie, zwrot

👍 w międzyczasie aby zabić czas oczekiwania na rezultat  ... 🍻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwacje z dziś. Praktycznie cały dzień na słońcu, wskazanie czasu idealne. Ok. 16 założony na rękę i po godzinie 2 minuty w plecy 😬

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, konrado77 napisał(-a):

Obserwacje z dziś. Praktycznie cały dzień na słońcu, wskazanie czasu idealne. Ok. 16 założony na rękę i po godzinie 2 minuty w plecy 😬

po dniu powinien trzymać  bez problemu z 24 godziny - możne bateria jest uszkodzona - ten wskaźnik EOL nie zawsze możne dokładnie działać - próbuj jeszcze z dwa dni jak nie to do sklepu :) niech Ci dadzą nowy !!! - ogólnie to nie ma problemu jak jest gwarancja !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, unadarek napisał(-a):

po dniu powinien trzymać  bez problemu z 24 godziny - możne bateria jest uszkodzona - ten wskaźnik EOL nie zawsze możne dokładnie działać - próbuj jeszcze z dwa dni jak nie to do sklepu :) niech Ci dadzą nowy !!! - ogólnie to nie ma problemu jak jest gwarancja !!!

Dzięki

tak jak piszesz, dam mu jeszcze z dwa dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się moimi obserwacjami.

Przypadek raczej dziwny, ale do rzeczy.

Zegarek trzymany trzy dni na parapecie. Dziś i wczoraj słońce świeciło ładnie więc powinien się w miarę naładować.

Przez te trzy dni nie spóźnił się ani sekundy dodam że zegarka nie zakładałem na rękę.

Dziś po całodniowym leżakowaniu w słońcu założyłem zegarek i UWAGA.. po ok. trzech godzinach noszenia zegarek się zatrzymał, normalnie " Z Archiwum X"

Wygląda mi to na jakąś wadę mechanizmu.

W każdym bądź razie pakuję zegarek i odsyłam sprzedawcy, niech wymieniają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, konrado77 napisał(-a):

Podzielę się moimi obserwacjami.

Przypadek raczej dziwny, ale do rzeczy.

Zegarek trzymany trzy dni na parapecie. Dziś i wczoraj słońce świeciło ładnie więc powinien się w miarę naładować.

Przez te trzy dni nie spóźnił się ani sekundy dodam że zegarka nie zakładałem na rękę.

Dziś po całodniowym leżakowaniu w słońcu założyłem zegarek i UWAGA.. po ok. trzech godzinach noszenia zegarek się zatrzymał, normalnie " Z Archiwum X"

Wygląda mi to na jakąś wadę mechanizmu.

W każdym bądź razie pakuję zegarek i odsyłam sprzedawcy, niech wymieniają.

odeślij po co się męczyć - jest gwarancja wiec spokój !  wygląda na coś z z mechanizmem - z X Files sprawy się rozwiązuje z tą zagadka może być ciężko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Historii z reklamacją ciąg dalszy.

Zegarek odesłałem do Zegarowni gdzie go kupiłem. Dziś przyszedł taki oto sms. 

Przyznam że ręce mi trochę opadły.

CO teraz powinienem zrobić , bo przyznam że pierwszy raz reklamuję zegarek i za bardzo nie wiem co teraz powinienem zrobić.

 

IMG_0412.PNG

IMG_0413.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, konrado77 napisał(-a):

Witam. Historii z reklamacją ciąg dalszy.

Zegarek odesłałem do Zegarowni gdzie go kupiłem. Dziś przyszedł taki oto sms. 

Przyznam że ręce mi trochę opadły.

CO teraz powinienem zrobić , bo przyznam że pierwszy raz reklamuję zegarek i za bardzo nie wiem co teraz powinienem zrobić.

 

IMG_0412.PNG

IMG_0413.PNG

takie rzeczy ciężko udowodnić - nie tylko tak bywa z zegarkami - fotograficznie musisz jakoś udowodnić, zrobić zdjęcia z datą i godzina na dwóch zegarkach jednocześnie - może tak uwierzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc zegarek wrócił z serwisu. W protokole stwierdzono zgłoszenie reklamacyjne jako NIEUZASADNIONE.

Zegarek ustawiłem ze wzorcem atomowym i na rękę założony o godzinie 15:00 ,jest teraz godzina 16:51 i zegarek spóźnia się już 2 min. 55 sek.

Skoro w serwisie kręcił się w rotomacie i wszystko było ok. u mnie leży nieużywany i jest ok. to jedyne co mi przychodzi na myśl to wpływ temperatury...

 

Zadzwoniłem do Zegarowni, po rozmowie z panią, ta doradziła mi aby powołać się na opinię niezależnego rzeczoznawcy. No w tym momencie to już nie wiem o co jej chodziło.

Sam zegarek nie jest również wystawiony na działanie jakiegoś pola magnetycznego jak zasugerowała.

 

Proszę Was o doradzenie co dalej robić w takiej sytuacji, bo sam zegarek oczywiście wysyłam z powrotem do sklepu.

Edytowane przez konrado77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, może czegoś nie złapałem ale to jest Ecodrive ? 

 

To co ma tu rotomat do roboty ???? 

 

Czy ten serwis nie wali w.... ? 

Edytowane przez Marak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak!! to Eco-drive. Nie wiem dlaczego rotomat, może chodziło im o symulacje ruchu ręki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, konrado77 napisał(-a):

Tak!! to Eco-drive. Nie wiem dlaczego rotomat, może chodziło im o symulacje ruchu ręki

..możne ktoś na Ciebie rzucił Urok i jak złożysz zegarek to się spóźnia a jak oddasz gdzieś to chodzi poprawnie, mleko w lodówce ci nie kiśnieje... ?  :)  Próbuj oddawać go do sklepu aż do skutku ... bo co można z zegarkiem na gwarancji zrobić... nie oddasz do zegarmistrza a i on nie wiadomo czy zlokalizuje co mu dolega :) to jest upierdliwa awaria ciężka do udowodnienia i zlokalizowania.  Tylko starać się go zamienić lub zwrócić. Pisz jak sytuacja się rozwija bo to możne na przyszłość komuś się przydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@unadarek, sprawdzałem przed chwilą, mleko nie skisło 😄

Po ponownym ustawieniu godziny, na razie chodzi punktualnie. Zobaczymy jak długo...

Oczywiście, będę relacjonował na bieżąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, konrado77 napisał(-a):

@unadarek, sprawdzałem przed chwilą, mleko nie skisło 😄

Po ponownym ustawieniu godziny, na razie chodzi punktualnie. Zobaczymy jak długo...

Oczywiście, będę relacjonował na bieżąco.

ufffff... z tym mlekiem - bo i choinka sztuczna  Ci w  Święta by się osypała :) - ogólnie masz dwa lata gwarancji - możne się rozrusza - możne delikatnie go puknij w obudowę aby złapał - kiedyś tak telewizor rosyjski Rubin naprawiałem - delikatnie pacnąłem w obudowę i zaczął działać :) - nie wiem - bo co tu można wymyślać - ale jak tak będzie dalej to staraj się jednak go zmienić/zwrócić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Po dalszych męczarniach udało mi się nagrać film, na którym widać w czym tkwi problem z zegarkiem.

Link do filmu jak i sam zegarek wysyłam po raz drugi do sklepu. 

Mam nadzieję że teraz mnie nie oleją, a filmik będzie wystarczającym dowodem na to że z zegarkiem ewidentnie jest coś nie tak.

https://www.youtube.com/watch?v=iHkz2g7ssH4

 

Wiem, fonia jest do bani, ale spieszyłem się aby uchwycić moment gdy zegarek się zatrzymał.

Edytowane przez konrado77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, konrado77 napisał(-a):

Witam ponownie. Po dalszych męczarniach udało mi się nagrać film, na którym widać w czym tkwi problem z zegarkiem.

Link do filmu jak i sam zegarek wysyłam po raz drugi do sklepu. 

Mam nadzieję że teraz mnie nie oleją, a filmik będzie wystarczającym dowodem na to że z zegarkiem ewidentnie jest coś nie tak.

https://www.youtube.com/watch?v=iHkz2g7ssH4

 

Wiem, fonia jest do bani, ale spieszyłem się aby uchwycić moment gdy zegarek się zatrzymał.

Super !!! o to chodzi  - teraz masz  dowód a dźwięk mało ważny - podłóż jakiś motyw dźwiękowy z horroru jakiegoś to możne nawet Oskara dostaniesz w dziedzinie filmu krótkometrażowego :)  Ale powiem szczerze to mnie zaskoczyłeś tym Promasterem awaryjnym - ale widzę trafiają się :) Zegareczek fajny -  próbuj wymienić na dobrą sztukę  !!!

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historii ciąg dalszy. Dziś dostałem taki e-mail z Zegarowni

Od razu zadzwoniłem do sklepu. Pani z którą rozmawiałem stwierdziła że filmik nie jest żadnym dowodem na to że z zegarkiem jest coś nie tak.

Jak to określiła, może zegarek był nie doładowany.

Na mój rozum, jeśli zegarek jest niedoładowany, to czy nie powinien się po prostu zatrzymać i dopiero po porządnej dawce światła ruszyć?

Na filmie przecież widać że zegarek zatrzymuje się by po chwili znów ruszyć i działać jak gdyby nigdy nic.

Powiem szczerze że powoli zaczynają mi się cisnąć niecenzuralne słowa na usta

 

Zastanawiam się jeszcze pod jakie źródło światła go wystawić aby być w 100% pewnym że zegarek jest naładowany. 

 

IMG_0452.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.