Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Rysiu1959

Bulova vs reszta świata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Chodzi o pojedynek dokładności chodu zegarków kwarcowych.!!!

Uważam ze zegarki Bulova pomimo tego ze nie są najdroższe ale za to są najdokładniejsze.

Dlaczego tak sadze???

Proste.

Normalny kwarc we wszystkich markach na świecie normalna frekwencja drgania kwarca jest 32 768 Hz  ............... ale nie w Bulova (chodzi o niektóre dokładne modele jak Precision , Curv, i wiele innych.

Drganie kwarcu Bulova wynosi 262 kilo herce !!!

Oznacza to ze obojętnie jaki zegarek kwarcowy nie kontrolowany falami i obojętnie bulova-bulova-96a205-curv-chronograph-herren-uhr-4.jpg.7b4accd0ff403e1f55ddcf5192dee5d4.jpgz jakiej pulki cenowej jest mniej dokładny od Bulova.

Mój syn posiada Bulova właśnie z tym kwarcem i po roku czasu zegarek spóźnił sie 2 sekundy !!!  Jeszcze raz dwie sekundy !!!

Czy jest ktoś kto temu zaprzeczy???

Zapraszam wszystkie kwarce na świecie do pojedynku obojętnie w jakiej klasie cenowej - pojedynku z dokładnością chodu.

Nie porównuję tutaj wykończenia , wykonania , jakości i czy zegarek sie podoba czy nie bo to wszystko jest płynne . Chodzi o porównanie dokładności chodu !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Rysiu1959 napisał(-a):

 

Mój syn posiada Bulova właśnie z tym kwarcem i po roku czasu zegarek spóźnił sie 2 sekundy !!!  Jeszcze raz dwie sekundy !!!

Czy jest ktoś kto temu zaprzeczy???

 

Mocne wejście.

Wydaje mi się, ze w imieniu kolegów mogę Cię zapewnić, że z oczywistych powodów nikt nie zaprzeczy Twoim twierdzeniom, ze zegarek Twojego syna spóźnia się o dwie sekundy po pół roku. Choć fajniej by było, żeby spieszył o te 2s, ale to tak tylko bardzo nawiasem mówiąc. Pozdrawiam 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Rysiu1959 napisał(-a):

Zapraszam wszystkie kwarce na świecie do pojedynku obojętnie w jakiej klasie cenowej - pojedynku z dokładnością chodu

Dokładność chodu w zegarkach kwarcowych to nie tylko kwestia częstotliwości drgania (choć jest dość ważna). Producenci często podają odchyłki, które mieszczą się w jeszcze węższych ramach i widać tak jest tutaj bo seria precisionist ma według producenta odchyłki do 10s/rok. 

Co do tego czy są zegarki bardziej precyzyjne bez fal radiowych to oczywiście, że są. Przykładem niech będzie Citizen 0100, którego kwarc drga z częstotliwością 8,388,608 Hz i daje to 1s na rok.

 

Poza tym jest sporo zegarków mających odchyłki do 10s na rok jak Bulova, ale osiągają to również poprzez termokompensację (np. Seiko SACM171) co daje gwarancję, że zegarek będzie działał równo w bardzo różnych temperaturach - tego akurat Bulova nie gwarantuje i gdyby Twój syn nosił zegarek na dużych mrozach i w upałach po 50 stopni to najprawdopodobniej dokładność by nieco spadła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem się powstrzymać 😆

 

F2A8860B-FE79-4AA6-85A2-BA457B354085.jpeg.bf0d1f7c018d8c0b21b6af92b525e627.jpeg


PS. Bulova niech cieszy i śmiga jak najdokładniej - a ja polecam poczytać o HAQ (High Accuracy Quartz).

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i masz racje , ale mój syn żyje w Europie i sie nie spotkał z wielkimi mrozami ani z wielkim upałem chociaż ostatnio w Niemczech byłego lata mieliśmy kilka dni 36 stopni.

Co do Citizen 0100 ok zgadzam sie , w dokładnością chodu te zegarki mogą startować ze sobą w zawodach , ale ( to nie jest oczywiście argument w tym topiku) wydać 15.000 Euro na Citizen lub 250 Euro na Bulove to tez w końcu jest różnica.

Ale z tym modelem masz racje napisałem ze w pojedynek mogą startować wszyscy (oprócz fal radiowych) i nie należy tutaj brać cenowej wagi przeciwnika. Dlatego przyznaje racje tobie znaleźliśmy jeden zegarek za 15.000 Euro.

I jak podaje Bulova spóźnienie na miesiąc powinno maksymalnie wynosić +- 0,5 sekundy czyli na rok jest teoretyczna możliwość odchyłki 6 sekund-a wiec przyznaje racje znalazł sie zegarek który chce konkurować w walce , zaskoczyłeś mnie , cieszę sie ze znalazłeś

jegomościa chylę czoła.

Edytowane przez Carrot
Ortografia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, cordi7 napisał(-a):

Nie mogłem się powstrzymać 😆

 

F2A8860B-FE79-4AA6-85A2-BA457B354085.jpeg.bf0d1f7c018d8c0b21b6af92b525e627.jpeg


PS. Bulova niech cieszy i śmiga jak najdokładniej - a ja polecam poczytać o HAQ (High Accuracy Quartz).

Czy możesz dokładniej proszę???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dwie Firmy ( Citizen i Bulova ) współpracują razem cos na wzór Tissot , Mido, Certina gdzie wszyscy mieszczą sie w jednym domu ale maja swoich dyrektorów i swoja politykę.

Wiec jak znalazł sie rywal dla Bulova w postaci Citizena to walka z dokładnością odbywa sie w rodzinie.

Poprzez ten Topik chciał bym aby inni fani Szwajcarów i Niemców zobaczyli po odpowiedziach o jakich odchyłkach piszemy 😉

I wcale nie Patek , i wcale nie Czapek i wcale nie A.Lange & Sohne a właśnie w kraju kwitnącej wiśni jest cel aby uczyć sie dokładności.

( A tak nawiasem o Czapek firmie dowiedziałem sie nie dawno - wstyd wiem ale uczę sie jak prawie każdy do końca życia.😊 i nie wiedziałem ze Czapek był Polakiem tez !!! )

Pozwolę sobie wstawić stronkę firmy Czapek tak z ciekawości dla innych fanów zegarków

 

 https://czapek.com/

 

Czapek nie należy do topika ale jest fajna historia i walczy w lidze ceny z Patkiem i A.Lange & Söhne.

 

 

Edytowane przez Rysiu1959

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Rysiu1959 napisał(-a):

I jak podaje Bulova spóźnienie na miesiąc powinno maksymalnie wynosić +- 0,5 sekundy czyli na rok jest teoretyczna możliwość odchyłki 6 sekund-a wiec przyznaje racje znalazł sie zegarek który chce konkurować w walce , zaskoczyłeś mnie , cieszę sie ze znalazłeś

jegomościa hyle czoła.

Akurat odchyłka roczna to nie jest odchyłka miesięczna x12, choć kiedyś sam tak myślałem.

Co do zegarków tańszych to tak jak pisałem w cenie powiedzmy 1000zł można kupić Seiko Dolce SACM171 z kalibrem 8J robiącym 10s na rok, a pewnie w praktyce też nieco mniej. Potem już jest sporo modeli Credorów, które też dadzą taki wynik.

Napisałem to raczej nie tyle żeby się sprzeczać, co pokazać, że jest czasami coś lepszego, o czym możemy po prostu nie wiedzieć :) 

Pozdrawiam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Masu napisał(-a):

Akurat odchyłka roczna to nie jest odchyłka miesięczna x12, choć kiedyś sam tak myślałem.

Co do zegarków tańszych to tak jak pisałem w cenie powiedzmy 1000zł można kupić Seiko Dolce SACM171 z kalibrem 8J robiącym 10s na rok, a pewnie w praktyce też nieco mniej. Potem już jest sporo modeli Credorów, które też dadzą taki wynik.

Napisałem to raczej nie tyle żeby się sprzeczać, co pokazać, że jest czasami coś lepszego, o czym możemy po prostu nie wiedzieć :) 

Pozdrawiam.

 

Masz racje dziękuję !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.11.2021 o 18:22, Rysiu1959 napisał(-a):

Te dwie Firmy ( Citizen i Bulova ) współpracują razem cos na wzór Tissot , Mido, Certina

 

Aż tak współpracują, że Citizen jest właścicielem Bulowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.