Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gamemaster

Tworzywa w G-Shock i Pro Trek

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wszystkim,

 

Czy prawdą jest, że obudowy Pro Treków są robione z bardziej miękkich tworzyw niż w Shockach? Pytam, bo znalazłem taką opinie w kontekście schodzących kolorow czy łatwego rysowania się bezeli w Pro Trekach. Kusi mnie kilka modeli, jak PRW 3000 czy 3510, ale oglądając używki w oczy rzuca się ich kiepski stan, czego nie można powiedzieć o uzywnych GW 9400. Akurat interesują mnie modele z potrójnym sensorem, MB6 i solarem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Myślę że różnice w stanie pasków i bezeli g-shock'ów i Pro Trek'ów wynikają z tego że w g-shock'ach są one wymienne a w Pro Trek'ach nie  - polimer stosowany w obu tych liniach Casio jest równie kiepskiej jakości, łatwo się wybłyszcza, i rysuje, a wszelkie jasne kolory ulegają łatwemu przebarwieniu - obecnie G-schock czy Pro Trek to już nie jest to samo co 10 czy 20 lat temu - to bardziej linie "lansiarskie" i kolekcjonerskie niż użytkowe choć odnoszę wrażenie że Pro Trek jednak mniej poszedł w "lans" ale to pewnie dlatego że jest mniej popularny. 

Edytowane przez Daito
literówka

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Daito napisał(-a):

Myślę że różnice w stanie pasków i bezeli g-shock'ów i Pro Trek'ów wynikają z tego że w g-shock'ach są one wymienne a w Pro Trek'ach nie  - polimer stosowany w obu tych liniach Casio jest równie kiepskiej jakości, łatwo się wybłyszcza, i rysuje, a wszelkie jasne kolory ulegają łatwemu przebarwieniu - obecnie G-schock czy Pro Trek to już nie jest to samo co 10 czy 20 lat temu - to bardziej linie "lansiarskie" i kolekcjonerskie niż użytkowe choć odnoszę wrażenie że Pro Trek jednak mniej poszedł w "lans" ale to pewnie dlatego że jest mniej popularny. 

Ciekawe spostrzeżenie. W Pro Trekch jest sporo znaków na bezelach i widziałem, że brzydko się ścierają. A szczególnie źle to wygląda na rantach i wypukłościach. Szkoda, bo to fajne zegarki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Protreki to koperty najczęściej wykonane z malowanego plastiku. Dosyć stara technika i o kiepskiej trwałości bo farba najzwyczajniej wyciera się. Gdy nowy ta malowanka skutecznie naśladuje tytan i z metalowym bezelem czy bransoletą wieku nabierze się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam prw 30, zegarek bardzo wygodny. Pasek zdecydowanie bardziej miękki niż w przypadku gshocków, lepiej się układa. Metalowy bezel, ale brak jakichkolwiek rys. Kolor ze znaczników nie schodzi. Nie widzę minusów tego zegarka. Nie ma nic innego o tylu funkcjonalnościach i w takim rozmiarze, szczególnie w gshockach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.05.2022 o 15:41, XoneX napisał(-a):

mam prw 30, zegarek bardzo wygodny. Pasek zdecydowanie bardziej miękki niż w przypadku gshocków, lepiej się układa. Metalowy bezel, ale brak jakichkolwiek rys. Kolor ze znaczników nie schodzi. Nie widzę minusów tego zegarka. Nie ma nic innego o tylu funkcjonalnościach i w takim rozmiarze, szczególnie w gshockach. 

Ile czasu już go masz? Użytkujesz go na codzień czy sporadcznie? Bezel jest srebrny czy jakimś kolorze? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezel srebrny, to praktycznie mój edc, gdy nie muszę zakładać innego zegarka na bardziej oficjalne okazje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.