Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wechman

Co to za werk Atlantic

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam szybkie pytanie bo Google coś nie potrafi odpowiedzieć. Cóż to za werk? Pod balansem grawer 5300N. Pacjent Atlantic wordmaster oryginal 21 kamieni.

Pozdrowienia!ca6cefc58e02d85bb1b42fcb70707388.jpg

34aaea3db19b552dae92550910f623ab.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unitas 6300N


instagr.am/klxn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! A może ma ktoś do sprzedania wałek naciągowy, najlepiej z koronka do tego mechanizmu?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tez planuje, dzięki za informacje , ogarnę temat . Pozdrowienia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam jeszcze jedno pytanie:

Jak naoliwić zaznaczone kamienie w tym mechanizmie? Pacjent jeszcze nie ruszany, pytam zawczasu.

424feddc44a7b7c131ed3cc14ac2d6e3.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oliwiakiem odpowiedniej wielkości i olejem zegarmistrzowskim.

 Jeżeli on był "nigdy nie ruszany, to jednak bym rozebrał cały mechanizm, potem go dobrze wymył ( usunął brud i stary zaschnięty olej) Następnie składał i smarował odpowiednie miejsca.

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie No wiadomo, będzie rozebrany, wymyty i naoliwiony. Tylko chodzi o to ze te kamienie nie maja od góry jakby „dziurek” w które aplikuje się oliwę. w innych mechanizmach, które robiłem w takim przypadku były kamienie nakrywkowe utrzymywane na miejscu przez dodatkowa blaszkę i śrubkę. Tutaj tego nie ma… smarować od 2 strony czy da się jakoś łatwo te kamienie wyciągnąć?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież jak go rozbierzesz i umyjesz to smarujesz od "wewnątrz"

(słabo widać na kompie... niestety..) to "nakrywki?


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak to wyglada, rak jakby były osadzone w jakichś tulejkach wciskanych w mostek. Od góry się nie naoliwi bez ściągnięcia czegoś. Nasmarowalbym od dołu, ale lesli to nakrywki to żeby to dobrze przeczyścić należałoby prwnie wszystko rozebrać, umyć i dopiero naoliwić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak... pisałem o tym wcześniej :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne, ale jeśli są to nakrywki to znaczy ze pomiędzy kamieniami jest stary olej i wypadałoby kamień wyciągnąć i umyć, a tutaj nie widze prostego dostępu. Normalnie kamienie maja dziurkę w środku i sprawa jest prosta. Tutaj jej nie ma, nie ma tez sprężynki ani blaszki przytrzymujące nakrywke. Sorki jeśli coś złe rozumiem ale wciąż jestem początkującym hobbysta :) zobaczymy jak to będzie wyglądało jak go rozbiorę:) dzięki za pomoc w każdym razie, doceniam:)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem mostek i tak to wyglada od góry.7d8437f81acac6e4edc48c622d6fe3cf.jpg&key=7519b24cc60a31f08bd309609577fdfe0ecb1ef85f0b1b04b4db68cdf79090cc


I od dolu a68d807415f259b623f94de1492dea4d.jpg&key=fcfd95e798fdbcd0ac3aa9dd3845c70d3e33777820704929bf4b0437fe8a27b6

Po prostu smarować od dołu? Czy można to jakos rozebrac?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz.. jestem druciarzem a nie zegarmistrzem. Dlatego po umyciu i wysuszeniu smarowałbym od dołu.

Do wyciągnięcia kamyków należy mieć specjalne narzędzia, a ja ich nie mam.

Ponadto jeżeli to zrobisz niedbale to uszkodzisz kamyk, lub osadzisz go potem niecentrycznie/nie w płaszczyźnie itp...

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, obawiam się ze nie ogarnę wyciągnięcia tego jakimiś domowymi narzędziami. Szkoda ze nie ma nakrywek jak w innych egzemplarzach. No nic, co się uda wyczyścić bedzie wyczyszczone, bedzie musial się tym pacjent zadowolic :) dzięki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje kolejnej rady condo Atlantica. Mechanizm wyczyszczony złożony nasmarowaniu chodzi całkiem ładnie, choć nie sprawdzałem jak dokładnie, ale do rzeczy: przed założeniem tarczy i wskazówek mechanizm działa bez problemu kilka godzin po kilku przekreceniach walka. Kiedy wszystko jest zmontowane - zatrzymuje się po kilku minutach. Zauważyłem ze mechanizm ustawiania godziny działa dosyć ciężko. Winny jest cwiertnik, bez niego wszystko chodzi leciutko.
Sam cwietnik wskakuje i wyskakuje bez problemów, z wyraźnym kliknięciem lecz bez wielkiej siły.
Przypuszczam, ze prawdopodobnie krzywe jest koło na którym montuje się cwiertnik a on sam ociera o płytę.
Jak sobie poradzić z tym tematem? Proszę o jakieś sugestie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej oś minutowa...skoro bez ćwiertnika chodzi.

 Gdyby koło było krzywe to zatrzymywałby się co chwilę...

Zdemontuj koło minutowe z osią i sprawdź.. np w "Osemce"


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zdementowalem, co to znaczy w ósemce?:)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

image.jpeg.3d755d13d41bf6f2aa722ba7d35477c1.jpegÓsemka zegarmistrzowska z pokrętłem mosiężna - 9232363497 - oficjalne  archiwum Allegro

coś takiego..


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups… No to się muszę dokształcić, wyglada jak jakiś przyrząd ginekologiczny, a tak na poważnie to niestety nie dysponuje niczym podobnym:)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.05.2022 o 22:37, mkl1 napisał(-a):

Raczej oś minutowa...skoro bez ćwiertnika chodzi.

 Gdyby koło było krzywe to zatrzymywałby się co chwilę...

Zdemontuj koło minutowe z osią i sprawdź.. np w "Osemce"


Przepraszam za tak późna odpowiedz ale dziękuje koledze za pomoc, co prawda bez „ósemki” ale delikatnie, metoda „siłową” udało się wyprostować. Diagnoza trafna, zegarek działa i nawet bardzo poprawnie trzyma czas. A tu zdjęcie pacjenta po ogarnięciu. Pozdrowienia

83F204DE-8B3A-4AAA-9BEC-A139623B0D2F.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.