Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

KLXN

Użytkownik
 • Content Count

  260
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

493 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Kraków

Recent Profile Visitors

633 profile views
 1. Tłumaczenie z translatora: "Pokój westfalski do dziś ma zasięg międzynarodowy. Po raz pierwszy państwa negocjowały ze sobą na równych warunkach, niezależnie od swojej faktycznej władzy. Pokój westfalski stał się wzorem dla wielu późniejszych konferencji pokojowych. Dziś uważa się go za ważny wkład w europejski porządek pokojowy i współistnienie między wyznaniami. Edycja, ograniczona do łącznie 375 sztuk, składa się z czterech modeli zegarków z rodziny zegarków Ludwig firmy NOMOS Glashütte: Istnieją cztery rozmiary dla kobiet i mężczyzn. Trzy z zegarków mają mechanizmy nakręcane ręcznie, jeden tyka z mechanizmem automatycznym. Wszystkie są kalibrami fabrycznymi, produkowanymi w Glashütte, zaprojektowanymi i wyprodukowanymi lokalnie w mieście zegarków przez NOMOS Glashütte. Wskazówki tych zegarków są również bardzo piękne: tak zwane wskazówki feuille, które inaczej nie są dostępne w NOMOS Glashütte, podkreślają tradycyjną wartość w połączeniu z czerwonymi diamentami zegarka kieszonkowego jako indeksami godzinowymi i tarczą z białej emalii. Na koronie zegarków wygrawerowany jest gołąbek pokoju z gałązką laurową, symbol pokoju westfalskiego. Grawer edycji limitowanej „One of 375” zdobi dolną ramkę. Pomimo swojej wyszukanej specjalizacji, cztery limitowane modele rocznicowe kosztują nie więcej niż technicznie identyczne modele seryjne firmy NOMOS Glashütte. Wynoszą one od 1720 do 2660 euro i są u nas dostępne przez krótki czas od 24 października, w rocznicę traktatu pokojowego. Chętnie przyjmujemy zamówienia w przedsprzedaży już od dzisiaj."
 2. @Pionier co prawda podałeś referencje jasnej wersji, ale zaliczam bo rzeczywiście jest to Seiko Discus Burger @eye_lip według Ciebie nadaje się on na zegarek na dłużej niż kilkudniową ciekawostkę? Co jakiś czas nachodziła mnie ochota go nabyć, ale potem dochodziłem do wniosku, że pewnie szybko by wylądował w pudełku
 3. @TomASH nie przejmuj się, rzeczywiście uszy podobne. Dla mnie istotną wskazówką Filipa była "charakterystyczność" indeksów, bo rzeczywiście byłem pewny że gdzieś je już widziałem w męskim modelu. No to nowa zagadka:
 4. Dokładam zdjęcie do mojej odpowiedzi (trochę inna referencja bo indeksy czarne, ale reszta chyba się zgadza).
 5. @AK&AK zgadza się, a dokładniej to wersja Perpetual Calendar
 6. No to nowa zagadka (wybaczcie jeżeli ten zegarek już był, nie jestem pewien):
 7. Zgadza się. Kolega @alleck zadaje następną zagadkę
 8. @TimeWaitsForNoOne Fajna zagadka. Na początku nie pamiętałem konkretnego modelu, ale od razu mi się Bremont skojarzył No to nowa zagadka:
 9. Bremont MBIII GMT 10th Anniversary
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.