Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

KLXN

Użytkownik
 • Content Count

  83
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

8 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Kraków

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. O ile mi wiadomo to oryginalnie nie było takiego koloru tarczy dostępnego, więc to trochę taki zabieg na robienie malowanki na to co akurat jest modne. Tak jak kilka lat temu była moda na czarne tarcze to przemalowywali na czarno zegarki które nie wychodziły w czarnej wersji. Ja bym się głupio czuł z Omegą od takiego "artysty".
 2. Może to moje zboczenie zawodowe, ale zawsze staram się myśleć dlaczego coś jest zrobione w konkretny sposób i jaki problem rozwiązuje. Dlatego ten katalog wydaje mi się absurdalny. Nie zdziwiłbym się jakby większość odwiedzających go uznała, że to takie "przyda się" na przyszłość, a w praktyce nigdy więcej do niego nie wróciła. Odpowiadając na Twoje pytanie - moim zdaniem są lepsze źródła, ale pod konkretne potrzeby. Czyli w zależności od tego czy zależy Ci na śledzeniu nowości wśród microbrandów, zabijaniu nudy przeglądając istniejące produkty microbrandów czy może szukając zegarka dopasowanego do swoich wytycznych - używasz ogólnie dostępnych, znanych narzędzi (grupy tematyczne w social mediach, fora, tagi, kickstarter, etc.). Jeżeli potrzebą jest sama chęć posiadania takiej listy to pewnie nie ma takich produktów i rzeczywiście jest to lepsze niż nic Nie odbieraj tego proszę jako krytyka dla krytyki, bo uważam że każda inicjatywa zegarkowa jest dobra na dłuższą metę. Po prostu w tym przypadku uważam że jeszcze ten pomysł musi wyewoluować żeby był realnie przydatny, stąd moje spostrzeżenia.
 3. Oczywiście możesz robić co chcesz, ale nie zmieni to faktu, że ten katalog nie jest przystosowany pod takie zastosowanie. Chyba nie zaprzeczysz, że lepiej by Ci się przeglądało gdyby firmy były zgrupowane w jakiś sposób np. według kraju, typu zegarków, daty powstania firmy, ilości sprzedawanych zegarków rocznie albo gdyby można było przeglądać firmy poprzez zdjęcia ich produktów. Nawet gorzej - nie ma możliwości posortowania po najnowszych wpisach, więc jak przejdziesz przez listę to będziesz zaczynał od nowa od litery "A", żeby szukać jakie nowe firmy zostały dodane do katalogu?
 4. Tylko do czego taka baza może sie przydać 🤔 Chyba nikt alfabetycznie nie będzie ich przeglądał, a znaleźć stronę konkretnego microbrandu zawsze bedzie szybciej w google. Co innego gdyby zamieszczali więcej mniej oczywistych informacji, np. takich którymi firmy się zazwyczaj nie chwalą na swojej stronie
 5. KLXN

  Liczymy żółwie

  W końcu znalazłem pasek dla żółwia który mi pasuje wizualnie. Wcześniej kombinowałem z czarnymi, albo niebieskimi, ale to nie było to. Dopiero przy szarym pasek nie dominuje tarczy.
 6. Według mnie lepiej by było jakbyś spróbował je przymierzyć, żeby wyrobić sobie swoją opinie. Przy tak różnych zegarkach wszystko jest kwestią Twojego gustu i tego jak będą leżeć na Twojej ręce. Według mnie ciężko, żeby ktoś mógł zdecydować za Ciebie (albo nawet coś sensownie doradzić), bo wszystkie są świetne i mają swoich fanów.
 7. Tutaj możecie zobaczyć podobne zgłoszenie do kolegi @Butik: https://www.wykop.pl/artykul/6406617/sprzedaje-komode-botowi-z-olx/ Jak widać to są boty, więc nawet nie ma znaczenia co się im odpisze
 8. Ja bym Ci radził, żebyś po prostu przemyślał co wizualnie bardziej Ci się podoba i co bardziej się wpasuje w Twój styl. Ja od wielu lat niezmiennie uwielbiam swojego Nomosa (Tangente), a w tym roku do kolekcji dołączyła Serica (4512 Cali). Są to na tyle różne zegarki, że nigdy nawet nie próbowałem ich porównywać Kilka uwag ode mnie: - jeżeli chcesz wersje destro Serici to się nie bój tego wyboru, bo w każdej chwili dowolny zegarmistrz może "przekręcić" tarczę i wrócić do zwykłej wersji. Koperta jest w całości symetryczna. - Serica ma czarną lakierowaną tarczę, a Nomos galwanizowaną, jakby matową, zmieniającą kolor w zależności od światła. To tylko pogłębia różnicę w odbiorze tych zegarków. - też miałem obawy co do zakręcanej koronki w manualu (pewnie jak każdy), a się okazały niepotrzebne. Zakręcając koronkę nigdy nie miałem nieprzyjemnego uczucia nietrafienia w gwint. Nie wiem jak to zrobili, ale jest to o wiele lepiej zrobione niż np. w mojej Omedze Seamaster w której za każdym razem muszę uważać żeby dobrze trafić - jeżeli chodzi o samo nakręcanie to mi o wiele bardziej się podoba delikatny "szmer" przy nakręcaniu Nomosa niż "cykanie" przy nakręcaniu Serici, ale to jest szczegół, - bransoleta Bonclip to też całkiem nowe przeżycie i dużo zyskuje dopiero jak się jej spróbuje poużywać trochę
 9. Polecam zarówno wszelkie transakcje z Grześkiem jak i tą wersje Tangente (używam od lat). Jak by ktoś się zastanawiał to ten mechanizm ma funkcję semi-quickset, czyli inkrementacji daty poprzez cofanie wskazówki godzinowej przed 9 godzinę.
 10. Ja również byłem negatywnie nastawiony do tej bransolety na podstawie zdjeć i pierwszych odczuć. Jak przyszła moja California to wytrzymałem z tą bransoletą jeden dzień i rzuciłem się na paski które ten zegarek świetnie przyjmuje. Dopiero po jakichś dwóch tygodniach, jak już się trochę obyłem z zegarkiem spróbowałem znowu ją założyć i wtedy się przekonałem do niej. Teraz twierdzę, że zegarek jest z nią dużo ciekawszy, zarówno wizualnie jak i pod względem odczuć z noszenia. Szkoda to tracić "unormalniając" go paskami.
 11. Ja miałem podobne odczucia co Surovy odkrywając Seiko (w moim przypadku żółwia) po przejściu z droższych zegarków Omegi. Dla mnie całą przyjemnością tej sytuacji było używanie czegoś czym się nie przejmujesz, nie myślisz o tym, a jakościowo oferuje sporo za relatywnie niską cenę. Myślałem sobie wtedy - po co mi jakikolwiek inny/droższy zegarek. Aczkolwiek nieszczęśliwym zakończeniem tej historii jest to, że po jakimś czasie ta faza również przechodzi i choroba zegarkowa zmusza do następnych poszukiwań
 12. Dokładnie, to wersja dla google Nie wiedziałem o tych innych wersji, dzięki za informacje
 13. Co myślicie o tym (zdjęcie z neta)? Jest to BB58 w wersji specjalnej dla pewnej dużej, znanej firmy Nie spodziewałem się, że Tudor w obecnych czasach może się zgodzić na jakiekolwiek specjalne zamówienie.
 14. @ipod Nomos zmieniał to na przestrzeni lat. Są też starsze wersje bez żadnego napisu w tym miejscu. O ile mi wiadomo to samo Germany było produkowane między 2005, a 2008, ale możliwe że były jeszcze jakieś odstępstwa od tego.
 15. Ja od siebie mogę polecić Garrett Leight jeżeli chodzi o jakość wykonania (użytkuję od ponad roku i są ciągle jak nowe), a jako następne rozmyślam o Moscot (podoba mi się design). Co nie zmienia faktu, że użytkując okulary przez całe życie, dalej nie byłbym w stanie dobrać okularów "zdalnie" bez przymierzenia ich, więc raczej stawiam na to co jest dostępne do przymierzenia na miejscu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.