Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wieloryb

Kto poleci Kancelarie w sprawie kredytu we franku?

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby kogoś interesowały terminy rozpoznawania spraw, to we czwartek odbyło się ogłoszenie wyroku w sądzie apelacyjnym. Powództwo trony pozwanej (czyli banku) zostało oddalone w całości. Wyrok jest prawomocny. Tzn. sąd drugiej instancji przyznał nam rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zami napisał(-a):

Gdyby kogoś interesowały terminy rozpoznawania spraw, to we czwartek odbyło się ogłoszenie wyroku w sądzie apelacyjnym. Powództwo trony pozwanej (czyli banku) zostało oddalone w całości. Wyrok jest prawomocny. Tzn. sąd drugiej instancji przyznał nam rację.

Gratuluję.

Udało Ci się załatwić dwie instancje w rok - super wynik. 👍

Dopisz za jakiś czas, czy rozliczenie z Votum wyszło po Twojej myśli a na pw mógłbyś opisać dokładne kwoty, bo mnie ciekawi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co dostałem od Votun propozycję:

"Jako Grupa Kapitałowa Votum zdecydowaliśmy o objęciu wszystkich naszych Klientów pełnym pakietem ochrony i dostosowaniu gwarancji umownych do poziomu standardów stosowanych w obecnych wzorcach umownych, bez zmiany dotychczasowych warunków cenowych. W tym zakresie przygotowaliśmy dla Państwa Porozumienie do zawartej umowy. Oprócz zapewnienia reprezentacji w przypadku roszczeń banku, na mocy zawartego Porozumienia, Grupa Kapitałowa Votum gwarantuje również reprezentację w ewentualnym postępowaniu kasacyjnym przed Sądem Najwyższym, a dodatkowo w przypadku uzyskania wyroku stwierdzającego nieważność umowy kredytowej/pożyczki podjęcie czynności zmierzających do wykreślenia hipoteki z księgi wieczystej oraz danych z Biura Informacji Kredytowej."

 

Czyli przewidują dalsze uniki banku i oferują dalszą reprezentację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, zami napisał(-a):

Póki co dostałem od Votum propozycję

Ciekawe jak to się zakończy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wychodzą pisma do banku o zaprzestanie pobierania kwot związanych z wykonywaniem umowy o kredyt, wykreślenie hipotek, BIKu itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałeś nadpłaty kredytu juz? Bo w tej sytuacji od razu trzeba do sądu o to wystąpić i decyzja o zawieszeniu i zabezpieczeniu roszczeń jest błyskawiczna - u mnie to rwało kilka dni.

Natomiast na rozprawę a właściwie jej termin czekam już ładnych kilku miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam nadpłatę. Pisma idą od razu, chłopaki nie ziewają. Dzisiaj wyjdzie pismo o naliczanie dokładnych kwot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj bank przelał mi znaczną większość kwoty stanowiącej roszczenie, czyli znak, że nie będą już występowali o kasację. Nie mam jeszcze żadnych pism odnośnie naliczenia zaległości banku względem mnie, tak, że ostateczne rozliczenia dopiero nastąpią. Ważne, że sądowy bieg sprawy się zakończył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i super ja czekam na termin, bo pozew już złożony, a po wpłynięciu pozwu bank nagle chciał się dogadać😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy - czują zbliżające się koszty. Mnie kancelaria przestrzegała, że będą próbowali jeszcze coś ugrać. Ze 4 czy 5 lat temu, miałem sporą gotówkę i chciałem spłacić wszystko na raz, to bank się nie zgodził, zaproponowali mi lokatę z tej kwoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zami napisał(-a):

Wczoraj bank przelał mi znaczną większość kwoty stanowiącej roszczenie, czyli znak, że nie będą już występowali o kasację. Nie mam jeszcze żadnych pism odnośnie naliczenia zaległości banku względem mnie, tak, że ostateczne rozliczenia dopiero nastąpią. Ważne, że sądowy bieg sprawy się zakończył.

Wow, super!💪 A który to, przypomnij?

 

53 minuty temu, satanic napisał(-a):

No i super ja czekam na termin, bo pozew już złożony, a po wpłynięciu pozwu bank nagle chciał się dogadać😅

Ile czekasz? Wawa czy właściwy dla Ciebie? Który to się chciał dogadać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio dowiedziałem, się, że bank był zabezpieczony na wypadek nadmiernego spadku kursu walut, tzn nawet jeśli waluta poleciałaby w kursie znacznie poniżej wartości przy wypłacie kredytu (np wspomniany frank spadłby do 50gr/chf ) to pożyczkobiorca i tak musiałby spłacić cały kapitał który otrzymał z banku przy kursie 2,5zł/chf  ..

UNWW było również zabezpieczeniem się banku cudzym kosztem na wypadek braku spłaty drobnej wartości kredytu .  - to tak jakbyś poszedł do sąsiada żeby on płacił Twoje AC za auto które posiadasz.. 

Gdzie my  żyjemy... 

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Valygaar napisał(-a):

Wow, super!💪 A który to, przypomnij?

 

W tym wątku w miarę wszystko opisałem.

Bank, jak u @satanic

5 godzin temu, zadra napisał(-a):

ostatnio dowiedziałem, się, że bank był zabezpieczony na wypadek nadmiernego spadku kursu walut, tzn nawet jeśli waluta poleciałaby w kursie znacznie poniżej wartości przy wypłacie kredytu (np wspomniany frank spadłby do 50gr/chf ) to pożyczkobiorca i tak musiałby spłacić cały kapitał który otrzymał z banku przy kursie 2,5zł/chf  ..

UNWW było również zabezpieczeniem się banku cudzym kosztem na wypadek braku spłaty drobnej wartości kredytu .  - to tak jakbyś poszedł do sąsiada żeby on płacił Twoje AC za auto które posiadasz.. 

Gdzie my  żyjemy... 

Ilość niedopuszczalnych zapisów była tak duża, że umowa została przez sąd unieważniona w całości. Teraz rozumiem, dlaczego bank miał takie ciśnienie na kredyt frankowy. Kilka lat temu, jak miałem spory zapas gotówki, to chciałem spłacić wszystko na raz i zamknąć sprawę. Nie zgodzili się, a w zamian zaproponowali mi założenie lokaty. No to interesu nie zrobili 🙄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bank przysłał mojemu prawnikowi nową propozycję ugody. Lepszą o powiedzmy 5% dla mnie. Czyli chcą zachować dla siebie 75% (prawdopodobnie) bezprawnie pobranych ode mnie pieniędzy, resztę wspaniałomyślnie chcą mi zwrócić i - uwaga - są otwarci na rozmowy 🤔

Wiem też od prawnika, że np. Santander przesyła niektórym swoim klientom ugody mniej więcej fifty-fifty. Obawiam się, że mojemu bankowi braknie w tym tempie czasu żeby dojść do jednej trzeciej... ;)

No to czekam dalej 😶

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Valygaar napisał(-a):

to czekam dalej

W związku z tym, że wg prawa Ty i bank jesteście "równi" to nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś w porozumieniu z Twoim prawnikiem wysłał do banku własną propozycję ugody.

Dla sądu będzie bardzo miło, gdy zobaczy, że rozmowy są dwustronne i jest chęć do gadania się nie tylko ze strony winnego..

Zaproponuj bankowi z 10tys ponad wartość kapitału- jeśli bank się zgodzi, to zyskasz kilka miesięcy/lat w ciągu których sprawa może się nie zakończyć..  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zadra napisał(-a):

W związku z tym, że wg prawa Ty i bank jesteście "równi" to nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś w porozumieniu z Twoim prawnikiem wysłał do banku własną propozycję ugody.

Dla sądu będzie bardzo miło, gdy zobaczy, że rozmowy są dwustronne i jest chęć do gadania się nie tylko ze strony winnego..

Zaproponuj bankowi z 10tys ponad wartość kapitału- jeśli bank się zgodzi, to zyskasz kilka miesięcy/lat w ciągu których sprawa może się nie zakończyć..  

Już o tym myślałem. Jesteś pewny, że to tak działa? Bo mi prawnik powiedział, że sąd działa w określonych ramach prawnych i tu nie ma miejsca na "gesty" wpływające na wynik. To ew. może odjąć sądowi roboty lub/i przyspieszyć sprawę, ale kosztem ustępstw dla banku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Valygaar napisał(-a):

esteś pewny, że to tak działa?

Nie, nie jestem ale chyba nic nie szkodzi wysłać od siebie propozycje ugodową?

I tak bardzo wątpliwe, że bank na nią pójdzie, ale jeśli by tak się stało, to zyskujesz dużo czasu i nerwów.. 

Tylko musisz sobie dobrze skalkulować,  bo przeci3s nikt Ci nie odda tego co bankowi już zaplaciłes i kosztów procesowych które już poniosles. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie - jeśli bank przegra to odda mi kupę kasy, nie licząc tego czego ode mnie już nie weźmie (mam zawieszenie spłat w związku z bardzo duża nadpłata).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na TVN7 leci film "Banksterzy"
Nie widziałem tego dzieła wcześniej. Abstrahując od pewnej reżyserskiej wizji i wymogów filmu, krew się w człowieku gotuje... 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Valygaar napisał(-a):

 

Ciekawe lub "ciekawe" - jak kto woli są wyroki,  (info - net)  nieliczne chyba, gdzie przy zastosowaniu rozliczenia wg. metody dwóch kondykcji,  bank zwrócił kredytobiorcy wszystko co otrzymał, tj. cały zwrot kredytu plus odsetki, opłaty, etc, natomiast żądanie wzajemne banku o zwrot pożyczonych pieniędzy zostało oddalone wobec przedawnienia, wg. wykładni składów sądu oczywiście co do początku biegu przedawnienia roszczenia banków.  

Rezultat - nie kredyt "za darmo" a mieszkanie "kupione przez bank w prezencie".

Wyroki w pierwszej instancji,  nie wiem, czy się utrzymały.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.