Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Michal1999

Identyfikacja zegaru Gustav Becker

Rekomendowane odpowiedzi

Droga społeczności,

 

Jeżeli byłyby ktoś tak uprzejmy, to bardzo proszę o identyfikacją zegara ze zdjęć z poniższego linku.

 

https://seed-wishbone-5a5.notion.site/Identyfikacja-zegara-59c44296408c446494826369f4895d02 

 

Dziękuję i pozdrawiam,

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie otwieram linków prowadzących chwg...


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jarozlaw

Clickbait, hihi 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Czy ja również mógł bym się podpiąć pod temat i poprosić o pomoc? Trochę czasu już poświęciłem ma poszukiwania mojego Beckera jednak znalazłem tylko informacje o latach produkcji. Według numeru zegar z moim numerem został wyprodukowany w latach 1885-1890. Szukam jeszcze jakiegoś zdjęcia jak powinna wyglądać góra tego zegara. Wiem że można coś dopasować jednak jestem ciekaw jak wyglądał oryginalnie. Czy ktoś posiada może zdjęcie z jakiegoś oryginalnego katalogu? Czy mogę prosić o udostępnienie takiego zdjęcia?

IMG_20221008_180509.jpg

IMG_20221008_175631.jpg

IMG_20221008_180515.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Miirek napisał(-a):

Dzień dobry. Czy ja również mógł bym się podpiąć pod temat i poprosić o pomoc? Trochę czasu już poświęciłem ma poszukiwania mojego Beckera jednak znalazłem tylko informacje o latach produkcji. Według numeru zegar z moim numerem został wyprodukowany w latach 1885-1890. Szukam jeszcze jakiegoś zdjęcia jak powinna wyglądać góra tego zegara. Wiem że można coś dopasować jednak jestem ciekaw jak wyglądał oryginalnie. Czy ktoś posiada może zdjęcie z jakiegoś oryginalnego katalogu? Czy mogę prosić o udostępnienie takiego zdjęcia?

IMG_20221008_180509.jpg

IMG_20221008_175631.jpg

IMG_20221008_180515.jpg

Przydałoby się zdjęcie od góry, by zobaczyć, jak była mocowana - osadzona korona. Myślę, że ktoś z forumowiczów, może mieć podobny, albo znajdzie taki w katalogach, ale takie zdjęcie byłoby pomocne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, PM1122 napisał(-a):

Przydałoby się zdjęcie od góry, by zobaczyć, jak była mocowana - osadzona korona. Myślę, że ktoś z forumowiczów, może mieć podobny, albo znajdzie taki w katalogach, ale takie zdjęcie byłoby pomocne 

 

Hmm. Katalog z roku 1889. Może i ktoś ma.


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pogrzebać. Tutaj trzy linkowce z tego okresu z podobnie zaprojektowaną górą.

 

741lot815.thumb.jpg.4f0071fdcef926a73a9376d343667565.jpg

antique_2weight_wall_clock_gustav_becker_1481193788_34c90c4c.jpg.f2c2de74ab8a59be1a0c382e5c160198.jpg

indekxs.jpg.241ad06356d7fa488bc374221f1acaea.jpg

Edytowane przez Anansi

Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, to pierwsze i ostatnie zdjęcie, najbardziej pasuje. 

Przeglądałem katalog z 1912 r., ale nie znalazłem podobnego zegara. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Anansi napisał(-a):

Trzeba pogrzebać. Tutaj trzy linkowce z tego okresu z podobnie zaprojektowaną górą.

 

741lot815.thumb.jpg.4f0071fdcef926a73a9376d343667565.jpg

antique_2weight_wall_clock_gustav_becker_1481193788_34c90c4c.jpg.f2c2de74ab8a59be1a0c382e5c160198.jpg

indekxs.jpg.241ad06356d7fa488bc374221f1acaea.jpg

Faktycznie ten z trzeciego zdjęcia by pasował. Zastanawiam się czy jest możliwe żeby mechanizmy linkowe i mechanizmy sprężynowe były montowane w takich samych skrzyniach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie....., linkowe i sprężynowe różnią się wielokością. Choćby wielkość tarczy - więc szersze drzwi.   Wagi - więc długość skrzyni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.