Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krak 444

Orient M-force pilna prośba o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich 

Od lat czytam to forum jako gość ,jestem miłośnikiem zegarków .Sytuacja mnie zmusiła aby zasięgnąć porady w sprawie zegarka Orient M-force SEL03001BO.Kupiłem go dokładnie 23 miesiące temu ,nosiłem okazjonalnie tzn.może ze 20 razy był na ręce .Wczoraj po całodziennym noszeniu zauważyłem że nie działa pomimo pełnego naładowania na wskażniku rezerwy sekundnik stoi ,po wstrząśnięciu zegarkiem przeskoczy kilka razy i dalej stoi. Boję się że na gwarancji mnie zbędą (zostało 3 tygodnie gwarancji) w związku z tym mam pytanie czy odsyłeć do sklepu czy do Polijota odrazu ? czy odpuścić i zanieść do dobrego zegarmistrza w Krakowie? A jakbym się zdecydował na reklamacje to z gwarancji czy rękojmi?

Jest jeszcze kwestia długości gwarancji ..w karcie mam 24 miesiące ,na stronie sprzedawcy jest 3 lata ,a na stronie Poliot w warunkach gwarancj jest 1 rok..jak to w końcu jest?

Proszę o jakieś info znawców tematu bo zostało mi mało czasu a boję się że sklep zrobi mnie w balona i nie uzna gwarancji( znany sklep z Wawy na ,,Z,,)

Z góry dziękuje  Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odsyłaj, nie czekaj. Jeżeli odmówią, protestuj.


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek próbuj naprawy gwarancyjnej, jak odmówią to skarga di Rzecznika Praw Konsumentów, jak uznają że z Twojej winy itd a Ty stwierdzisz że masz ich dość to zanieś do Leszka Szumlasa z Krakowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wam za info.Pomimo że mam tych mechaników z Japoni kilka ,to żaden nigdy się nie zepsuł (Seiko po ponad 10 ciu latach bez serwisu śmigają)to skuszony coraz lepszymi recenzjami Orientów kupiłem tego M-forca i zonk.Nie za bardzo się znam na zegarkach mechanicznych i nie mam pojęcia co się z nim stało ,gdy nim potrząsne to sekundnik ruszy ,czasem na 5 a czasem na 30 sekund po czym staje,gdybym miał cień pewności że to jakaś błacha usterka to odpuścił bym to wysyłanie do Warszawy i naprawił na swój kosz ,ale to musiałbym się coś na tym znać.

Co do kwesti długości gwarancji to ponawiam pytanie czy to 1,2czy 3 lata?

59 minut temu, Anansi napisał(-a):

Odsyłaj, nie czekaj. Jeżeli odmówią, protestuj.

Ale do slepu czy prosto na serwis mam odesłać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odsyłaj do Poljota bez sensu chyba się bawić. Jak zegarek kupiony w Pl to nie ma problemu. 

Gwarancja to pewnie zależy od sklepu. Może być i 3 lata. Teraz jak sprawdzam to np zegarek. Net daje na 3lata 

Może jak kupowałeś dostałeś na 2 lata. W Pl chyba rzadko kiedy dają na rok. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ,tak też zrobię tylko wcześniej tam zadzwonię w poniedziałek. Sklep na ,,Z,, już mi odpisał że jeśli uszkodzenie machaniczne to nie uznają bla bla itd .czyli już domyślam się na co się szykować ...będzie spychologia. Tylko jak można uszkodzić mechanicznie M-forca który praktycznie nie wychodził z pudełka ,nawet jednej ryski na nim nie ma ,nie mówiąc aby był w wodzie czy upadł na podłogę? Napiszę jak się sytuacja rozwinie.

ps.miałem fart że jest jeszcze ostatni miesiąc na gwarancji,coś mnie podkusiło aby ściągnąć żółwia i ponosić Orienta🙂

Edytowane przez Krak 444

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zgłupiałem ......zegarek zaczął działać ,wczoraj czyszcząc akwarium położyłem niechcący na zegarku czyścik do szyb taki z mocnym magnesem po czym zauważyłem że ruszył ,od wczoraj zrobił 4 sekundy do tyłu ,tak że wygląda że mu przeszło .Ale nie wiem jak to wytłumaczyć?czy był jakiś wiór w kopercie po fabryce i wpadł gdzieś w koło zębate a magnes go wyciągnął czy co? nie mam pojęcia,nieumiem tego wytłumaczyć .Tak że reklamować zegarka który działa raczej nie ma sensu.

Co do gwarancji to Poliot odpisał że jeśli Orient był kupiony u autoryzowanego sprzedawcy to jest 3 lata gwarancji ,więc wychodzi że mam jeszcze rok .

Ponoszę zegarek i zobaczę czy sytuacja się powtórzy ,dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.