Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
damp

Omega Planet Ocean

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Oglądałem dziś taką Omegę.

Czy zegarek oryginalny. Wszystko niby jest pudełko karta itd. Jedna rzecz mnie martwi, że data nie trafia idealnie w okienko.

Czy to ewentualnie jest do skorygowania?

Stan nie jest zły choć bransoleta i koperta była chyba polerowana.

Zastanawiam się nad tym zegarkiem bo to nie 2 zł.

Proszę o pomoc.

 

 

omega1.jpg

 

Dołączam foro werku co dostałem na maila od sprzedawcy.

 

omega3.jpg

Edytowane przez damp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koło balansu wygląda ok wg mnie, nie widzę niczego niepokojącego.

Poza oknem datownika, co może wynikać z błędu paralaksy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

A można to skorygować? Czy to jakaś poważna naprawa?

Przeszukałem kilka ofert i znalazłem Omegi też z krzywym datownikiem :(

np tu:

https://www.chrono24.pl/omega/omega-seamaster-planet-ocean-co-axial-600m-stahl-automatik-45mm-papers--id26328360.htm

 

Edytowane przez damp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, damp napisał(-a):

A można to skorygować? Czy to jakaś poważna naprawa?

 

Oczywiście, że można. Ten błąd koryguje się patrząc na przedmiot pod innym kątem.😉

To nie wada zegarka ale wpływ na widzenie przedmiotu różnej perspektywy z której się patrzy na przedmiot.

Poproś o zdjęcie tarczy zrobione bezpośrednio z góry nad oknem datownika. Wtedy się zobaczy, czy coś jest krzywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie ja robiłem na moim nadgarstku jak oglądałem zegarek u sprzedawcy. Data jest jakby lekko przesunieta na dół w okienku. Martwi mnie to, bo to Omega. Nie wiem czy da się to wyregulować. Znalazłem też kilka ofert z taką "anomalią" - np link powyżej. Pytanie czy da się to poprawić, i co jest powodem. Wiem że zegarek nie jest nowy i może się czepiam ... ale jednak chyba tak być nie powinno...

Edytowane przez damp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Koledzy mający doświadczenie z Omegami pewnie pomogą. Może to taki urok tego modelu Omegi. Coś jak niecentrujący bezel u Seiko 😉

Doświadczenie uczy, że wysoka cena nie zawsze i niekoniecznie wiąże się z perfekcją w każdym aspekcie. Jakiś czas temu trafiła się na forum nowa, odebrana prosto z salonu Omega ze wskazówkami już lekko rdzewiejącymi na rantach.

Gwoli ścisłości, z tego co pamiętam to reklamacja poszła sprawnie i była zaakceptowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, damp napisał(-a):

To zdjęcie ja robiłem na moim nadgarstku jak oglądałem zegarek u sprzedawcy. Data jest jakby lekko przesunieta na dół w okienku. Martwi mnie to, bo to Omega. Nie wiem czy da się to wyregulować. Znalazłem też kilka ofert z taką "anomalią" - np link powyżej. Pytanie czy da się to poprawić, i co jest powodem. Wiem że zegarek nie jest nowy i może się czepiam ... ale jednak chyba tak być nie powinno...

 

 

A zmieniales date, godzine?

Na zdjeciu jest po 12, wiec moze jeszcze nie wycentrowal? Nie pamietam, jak data przeskakuje w 8500 🤔


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

28 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

 

A zmieniales date, godzine?

Na zdjeciu jest po 12, wiec moze jeszcze nie wycentrowal? Nie pamietam, jak data przeskakuje w 8500 🤔

Ustawiłem prawidłowo. Zegarek leżał w pudełku z datą 22. Na 100% to jest 13 godzina :(

Edytowane przez damp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, damp napisał(-a):

.

Ustawiłem prawidłowo. Zegarek leżał w pudełku z datą 22. Na 100% to jest 13 godzina :(

 

Zegarek z ktorego roku?


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Zegarek z ktorego roku?

z 2013.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, damp napisał(-a):

z 2013.

 

Jesli nie byl serwisowany to ma prawo byc cos nie tak 


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz może co może zawodzić?

1 minutę temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Jesli nie byl serwisowany to ma prawo byc cos nie tak 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, damp napisał(-a):

A wiesz może co może zawodzić?

 

Nie mam pojecia, trzeba by bylo zegarek rozebrac i sprawdzic. Zawsze warto doliczyc do zegarka cene serwisu, a ze, Omega podniosla ostatnio ceny...


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Nie mam pojecia, trzeba by bylo zegarek rozebrac i sprawdzic. Zawsze warto doliczyc do zegarka cene serwisu, a ze, Omega podniosla ostatnio ceny...

No właśnie dlatego się z Wami kontaktuję. Nie jest to jakieś tragiczne przesunięcie, ale jednak cyferka idealnie na środku nie jest. Dziękuję za rady bo to jakaś podstawa do negocjacji jest. 

Sprzedawca mówił że serwis ok 2000 zł. Znacie może aktualne ceny?

P.S. Ten zegarek na moją 18,5 cm łapkę, mimo iż 45,5 wydaje się wcale nie za duży...

Edytowane przez damp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, damp napisał(-a):

No właśnie dlatego sie z Wami kontaktuję. Nie jest to jakieś tragiczne przesunięcie, ale jednak cyferka idealnie na środu nie jest. Dziękuję za rady bo to jakaś podstawa do negocjacji jest. 

Sprzedawca mówił że serwis ok 2000 zł. Znacie może aktualne ceny?

P.S. Ten zegarek na moje 18,5 cm łapkę, mimo iż 45,5 wydaje się wcale niz za duży...

 

 

U mnie 550CHF, ale w PL chyba 3200zl. Spytaj kiedy byl na serwisie, czy byl polerowany (po tym zdjeciu ciezko mi stwierdzic). Czy ma pelna bransolete. Czy jest pelen set (wszystkie karty, czy jest card holder, pudelko wewnetrzne i zewnetrzne). To wszysto moze byc uzyte do negocjacji ceny.


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, damp napisał(-a):

A wiesz może co może zawodzić?

 

Ta Omega posiada wciąż czerwoną plombę co świadczy, że nie była jeszcze otwierana. Skoro jest z 2013r. to będzie wymagała już serwisu. Data, która nie trafia idealnie w okienko jest również jednym z sygnałów, że zegarek wymaga serwisu. Po wykonaniu serwisu problem powinien zniknąć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje :)

35 minut temu, Vincent Eastman napisał(-a):

Ta Omega posiada wciąż czerwoną plombę co świadczy, że nie była jeszcze otwierana. Skoro jest z 2013r. to będzie wymagała już serwisu. Data, która nie trafia idealnie w okienko jest również jednym z sygnałów, że zegarek wymaga serwisu. Po wykonaniu serwisu problem powinien zniknąć. 

 

3 godziny temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

 

U mnie 550CHF, ale w PL chyba 3200zl. Spytaj kiedy byl na serwisie, czy byl polerowany (po tym zdjeciu ciezko mi stwierdzic). Czy ma pelna bransolete. Czy jest pelen set (wszystkie karty, czy jest card holder, pudelko wewnetrzne i zewnetrzne). To wszysto moze byc uzyte do negocjacji ceny.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.