Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
graver

Pochwalę się pracą

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakiś czas temu nabyłem zegarek Election w srebrnej kopercie próby 900, mechanizm jest sygnowany a tarcza już nie, dziwne? Bo wygląda na oryginalną ale bez kołków, natomiast zablokowana jest w ten sposób, że wywinięta jest brzegami na mechanizm na wcisk, zegarek sympatyczny dość płaski 10,5mm ze szkłem, średnicy 45mm niestety dekle gołe więc postanowiłem wygrawerować orzełka wz 19 i ułana na koniu z sygnałówką, nawiązywać ma to do kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości. W internecie znalazłem taki sam zegarek jednak z logo na tarczy, zadałem na forum pytanie odnośnie jaki to kaliber mechanizmu niestety bez odzewu. Firma istniała od 1848 do 1980  tak naprawdę Election istniała jeszcze do lat 60. Moim zdaniem zegarek pochodzi z lat 20-30 tych. fotki niżej

IMG_20230704_082903 (3).jpg

IMG_20230522_190712 (2).jpg

IMG_20230624_063930 (2).jpg

IMG_20230624_063958_1 (2).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, graver napisał(-a):

Witam, jakiś czas temu nabyłem zegarek Election w srebrnej kopercie próby 900, mechanizm jest sygnowany a tarcza już nie, dziwne? Bo wygląda na oryginalną ale bez kołków, natomiast zablokowana jest w ten sposób, że wywinięta jest brzegami na mechanizm na wcisk, zegarek sympatyczny dość płaski 10,5mm ze szkłem, średnicy 45mm niestety dekle gołe więc postanowiłem wygrawerować orzełka wz 19 i ułana na koniu z sygnałówką, nawiązywać ma to do kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości. W internecie znalazłem taki sam zegarek jednak z logo na tarczy, zadałem na forum pytanie odnośnie jaki to kaliber mechanizmu niestety bez odzewu. Firma istniała od 1848 do 1980  tak naprawdę Election istniała jeszcze do lat 60. Moim zdaniem zegarek pochodzi z lat 20-30 tych. fotki niżej

IMG_20230704_082903 (3).jpg

IMG_20230522_190712 (2).jpg

IMG_20230624_063930 (2).jpg

IMG_20230624_063958_1 (2).jpg

Ładna praca. Teraz to już zegarek patryiotyczny.  

Edytowane przez Hecke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tego  zegarka na takie "ulepszenia" moim zdaniem. 

Jestem podobnego zdania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne zdanie na ten temat. Gdyby to był jakiś wyjątkowo rzadki zegarek to też byłbym przeciwny jakiejkolwiek ingerencji, ale w tym przypadku piękne grawerunki tylko podniosły atrakcyjność tego zegarka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.