Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Hecke

Użytkownik
 • Content Count

  640
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1,720 Guru zegarmistrzostwa

About Hecke

 • Rank
  Przyjaciel Klubu

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

514 profile views
 1. Hmm! Ta minuta ma znaczenie?😉
 2. Dobry wieczór, mikro zespół z Wrocławia również dziękuje za miło spędzony czas. Zakład zegarmistrzowski, Cech i jego muzeum zegarów i zegarków oraz wisienka na torcie - zegar Zamku Królewskiego. Czego można chcieć więcej na weekendowe spędzanie czasu. Restauracja w budynku Cechu na stałe wpisuje się na moją listę. Dziękujemy i pozdrawiamy wszystkich uczestników.
 3. Ja czekam na przesyłkę z namiotem. Zobaczymy jaki będzie efekt. Faktem jest, że strasznie walczę ze światłem. Zabiera to sporo czasu. Mam jeszcze pytanie co do ustawienia wskazówek. Które jest właściwe na za dziesięć druga, czy dziesięć po drugiej, a może jeszcze inaczej?
 4. Dziękuję. Jak nastała niezręczna cisza w temacie, to stwierdziłem, że zapytałem o coś oczywistego i sprawdziłem. Faktycznie jest sporo na ten temat i już mam ogarnięty temat.
 5. Jak najbardziej uwagi są wskazane. Dzięki. Pytanie jak taki namiot skonstruować bez konieczności ponoszenia większych kosztów? Każdy z nas będzie robił zdjęcia swojej kolekcji. Nie będą robione w jednym miejscu. Na ten moment policzyłem, że mam do wykonania sesje zdjęciowe z 35 budzikami. Nie liczyłem tych do naprawy, tylko kompletne i sprawne budziki.
 6. Jeszcze w Moser brak nakrywki na kole wychwytu -tak to wygląda jak się przypatrzeć.
 7. To tylko moja ocena nie jako eksperta ale mam wrażenie, że w obu przypadkach mechanizmy nie są z tych kopert. W przypadku Borela to nie kojarzę takiej sygnatury. Widziałem kilka mechanizmów Borela i raczej byłī inne sygnatury. Dodatkowo jak widać w obu przypadkach brak jest nóżek od tarcz co może wskazywać na to, że to składaki. Co do Mosera to chyba tam wszystko jest nie tak: wskazówki, tarcza, koperta i mechanizm. Na kopercie oznaczenie 20 kamieni. Liczę te w mechanizmie i tyle mi nie wychodzi. Wskazówki jakieś toporne a i tarcza bez mocowania do mechanizmu. Dodatkowo w przypadku Borela dobranie kotwicy będzie wyzwaniem.
 8. Zgodnie z obietnicą. Odnośnie zdjęć do katalogu, to taka propozycja.
 9. "Racja jest jak d*pa każdy ma swoją". Nic się nie zmieniło od okresu międzywojennego.
 10. Tak to była Brzózka a w Republice Łotwy Jantar.
 11. Wydaje się to mało prawdopodobne znając podejście władz radzieckich do takich republik jak Litwa, Łotwa i Estonia. Mogły się tam znaleźć wersje eksportowe ale raczej nie jako na rynek docelowy. Może mieli coś na kształt naszego Pewexu (Przedsiębiorstwa Eksportu Wewnętrznego).
 12. Za jakich czasów? W okresie ZSRR to były republiki radzieckie, także raczej byłaby cyrylica i nie eksport. Tym samym musiałby to by okres po 1990.
 13. Niestety nie wiem na jaki rynek. Przybył do mnie z Bułgarii od znajomego.
 14. Zastanawiałem się nad podziałem pracy i jak możemy rozpocząć przygotowania do stworzenia albumu/katalogu i mam następującą propozycję. Każdy z nas ma budziki z różnych okresów i różne modele. W związku z tym na początku trudno będzie rozdzielić pracę z podziałem na dany typ, czy okres. Na początku proponuję aby każdy ze "zbieraczy" lub jak kto woli kolekcjonerów tych budzików zainteresowany wzięciem udziału w projekcie zrobił roboczą wersję katalogu posiadanych budzików według jednego schematu ze zdjęciami na takim samym tle. Materiał na tło do ustalenia. Co do zdjęć to proponuje zdjęcia budzika: przód, tył, mechanizm cały, mechanizm - miejsce gdzie jest oznaczenie daty produkcji, numery - jeśli są. Tu możemy poprosić o radę kolegę z warsztatów fotograficznych. Po tym etapie, jak zbierzemy zdjęcia to uporządkujemy daty produkcji, typy: obudów, wskazówek, tarcz, tylnych dekli, nóżek, podstawek, dzwonków, itd. Czas zacząć projekt "Winter is coming".
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.