Szanowni,
22-23 kwietnia zbliża się już dużymi krokami, a w ten weekend przyspieszy jeszcze o godzinę.
Plan Warsztatów nieco się zmienił ale mimo tego atrakcji nie zabraknie.
Co nas czeka?
Mamy niecałe dwa dni na poznawanie tajemnic Wrocławia. Ze swojej strony postaram się zdradzić Wam kilka z nich.
Zaczniemy w sobotę 22 kwietnia około godziny 14:00 od wycieczki na Wieżę Matematyczną Uniwersytetu Wrocławskiego gdzie będzie na nas czekała kolekcja zegarów słonecznych. Miejsce jest nieprzypadkowe ponieważ kiedyś mieściło się tutaj obserwatorium astronomiczne.
Po odwiedzinach Uniwersytetu Wrocławskiego, krótki spacer do Rynku, a po drodze będzie okazja do posilenia się przed właściwym punktem naszego spotkania.
Około godziny 17:00 zostaną przed nami otwarte drzwi Wrocławskiego Magistratu i na sali, w której odbywają się posiedzenia komisji Rady Miejskiej Wrocławia odbędzie się nasza budzikowa komisja.
Aby moja prezentacja nie miała charakteru przemówienia Fidela Castro, a ja żebym nie musiał liczyć ilości ziewnięć, które będą dawały mi do zrozumienia, że jestem kiepskim mówcą, podczas prezentacji będzie okazja do rozłożenia budzików Slava na części i bez żadnych konsekwencji pozostawiania ich w takim stanie. Dla ambitnych będzie konkurs. Jaki? To będzie niespodzianka. Zdradzę tylko nazwę „Budziki Slava jak Kałasznikow”.
Tłem dla Waszych zajęć destrukcyjnych i konkursu, będzie moja prezentacja zbioru budzików Poltik oraz tak jak obiecywałem na wątku „Polskie budziki”, przekażę pierwsze efekty prac nad katalogiem dotyczącym polskich budzików a raczej opracowaniem, którego zaczyn już powstał.
Warsztatowe zmagania zakończymy około godziny 19-20. Po tym czasie w sobotę już tylko wieczorne spotkania i dyskusje.
W niedzielę 23 kwietnia, nie będzie trzeba zrywać się wcześnie rano. Spotykamy się o 11:30 przed wejściem do Muzeum Miejskiego w Ratuszu.
Od zegara na wieży Ratusza będzie dzieliło nas sporo schodów i wąskie korytarze oraz pomieszczenia pachnące historią.
Z uwagi na ograniczoną przestrzeń będziemy musieli podzielić się na dwie grupy. Laureaci konkursu i osoby aktywne podczas warsztatów, będą w grupie, która będzie miała okazję zobaczenia jak pracuje zegar w samo południe a zwycięzcy konkursu wejdą z hejnalistą na najwyższy punkt wieży aby posłuchać wykonania hejnału Wrocławia na żywo.
Dodatkowym smaczkiem dla uczestników i wielbicieli malarstwa będzie okazja zwiedzenia wystawy prac Joan Miró i Salvadora Dalí, które czasowo goszczą we Wrocławiu
A co trzeba poświęcić dla tych chwil?
Trochę wolnego czasu, garść monet na bilety wstępu oraz nieco godności podczas wspinaczki na wieżę.
Gorąco zapraszam do udziału w warsztatach i cieszę się na kolejne spotkanie.
Jako przedsmak spotkania kilka zdjęć z mojego rekonesansu.
Pozdrawiam
Piotr
Widok z wieży Ratusza.
Zegar
Sala Komisji Rady Miasta.
Do zobaczenia.