Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Szpindlakfan

Użytkownik
 • Content Count

  415
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

279 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Pszczyna

Recent Profile Visitors

503 profile views
 1. To NIE są prawdziwe Breguety, teraz możecie mnie hejtować ...
 2. Odnośnie wilczych zębów mam do Ciebie pytanie Krzysztofie, z tego co rozumiem, cała idea wilczych zębów polega na tym, że są odporniejsze na wyłamanie, gdyż ich podstawa jest szersza niż w standardowym profilu zęba. Czy rzeczywiście wyłamywanie się zębów było tak problematyczne, czy bardziej był to chwyt marketingowy?
 3. Tego fetyszu złota chyba nie zrozumiem nigdy.. No właśnie jak go datować Mistrzu? Tak zgaduję, że druga połowa XIX wieku, ale na pewno dopowiesz coś więcej
 4. Ależ perełkę udało mi się zanabyć Zegarek wykonany przez polskiego zegarmistrza Józefa Weissa ze Lwowa i jakby tego było mało, to mechanizm posiada dość rzadko stosowany wychwyt dupleks i to w jego najrzadszej wersji z podwójnym kołem wychwytowym.
 5. Jest taka opcja i wiem, że na początku były z tym problemy (vat był naliczany podwójnie i przez ebay i przy odprawie), teraz powinno być lepiej, ale niech się wypowie ktoś kto ma aktualne doświadczenie z tą procedurą. Ja z USA jak do tej pory kupiłem tylko ten jeden zegarek, który był przyczynkiem do założenia tego wątku
 6. Jest to zegarek wyprodukowany w Szwajcarii na rynek Japoński, na zamówienie domu handlowego Mitsukoshi w Osace. Co ciekawe firma ta istnieje do dziś i specjalizuje się w handlu towarami luksusowymi. Wewnętrzna tarcza służy do odmierzania tradycyjnego czasu japońskiego. Polegał on na tym, że dzień i noc zawsze podzielone były na sześć równych godzin, których długość była zmienna w zależności od pory roku. Na tej wewnętrznej tarczy znajduje się 12 kostek z chińskimi znakami zodiaku, które to odpowiadają konkretnej godzinie (doba miała ich 12, po sześć dziennych i nocnych). Dzięki temu, że owe kostki były przesuwne, można było dostosować ich położenie do aktualnej pory roku. Długo szukałem informacji o tym zegarku i nic konkretnego nie udało mi się znaleźć, więc prawdopodobnie były wyprodukowane w krótkiej serii, albo z powodu tego, iż okazały się komercyjnym niewypałem, albo zamówiono je na krótko przed rokiem 1873, w którym to Japonia porzuciła swój czas tradycyjny na rzecz znacznie prostszego i precyzyjniejszego systemu zachodniego.
 7. Oczywiście zakup zegarka jest legalny Poczta polska nie odprawia takich przedmiotów, najprawdopodobniej będziesz musiał skorzystać z usług jakiejś agencji celnej (koszt ok. 250 zł) Dodatkowo do kwoty za zegarek (cena przedmiotu + koszt wysyłki) zostanie doliczone 23% VAT-u. Jeśli udowodnisz, że sprowadzany przedmiot ma ponad 100 lat, wtedy przysługuje niższa 8% stawka VAT-u.
 8. Jedyne co możesz zrobić to skorzystać z usług innej agencji celnej, ja znalazłem taką za 200 zł.
 9. Stosunek jakość / cena to perła jest bezkonkurencyjna 👍
 10. Spójrzcie co trafiło na aukcję dr Crotta Według opisu, podobno jest to francuski zegarek marszowy. 55149-small.mp4
 11. Według mnie to osiedle jest za ładne na niego, przydałyby się jakieś fotki w jego naturalnym środowisku
 12. Przecież można kupić auto za gotówkę
 13. Wiem, że moja propozycja nie spełnia większości kryteriów, ale jeśli chcesz nabyć zegarek inwestycyjnie to wg mnie w miarę bezpieczną opcją będzie rozejrzenie się za czymś naprawdę rzadkim, za czymś czego cena jest mniej podatna na aktualną modę. W tym budżecie możesz polować na jakiegoś fajnego renesansowego szpindla Zegarki sprzed 400 lat to prawdziwe rzadkości, nie ma obawy, że pojawi się ich więcej na rynku, a wraz rozwojem gospodarczym świata (szczególnie Azji) popyt będzie tylko rósł.
 14. To tylko podobne nazwy A Polzin to dzisiejsze Połczyno
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.