Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

Szpindlakfan

Użytkownik
 • Content Count

  509
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

535 Mistrz

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Pszczyna

Recent Profile Visitors

947 profile views
 1. Nie znam przykładów, tak tylko gdybam. Gdy się przyjrzeć zdjęciom to wyraźnie widać łączenie dwóch połówek form, gdyby ten kluczyk był stary to ten element byłby wyrzeźbiony. Z jakiego metalu jest wykonany? Czy ta zdobna część może być plastikowa?
 2. Ciekawa historia, tylko jak można powiązać ją z tym zegarkiem?
 3. Wydaje mi się, że ten kluczyk to odlew ciśnieniowy, więc jest dość współczesny, pochodzenia chińskiego?
 4. Myślałem, że nie zrobiłem zdjęć całego zegarka...
 5. Czy macie jakieś informacje o E. Andersie albo jakieś przypuszczenia gdzie ten zegarek mógł zostać wykonany?
 6. Właśnie odkryłem jakąś dziwną wersję wychwytu Virgule, czy ktoś z Was spotkał coś takiego w literaturze?
 7. NIEEEEEEEEEEEEE, chcesz zabić jeden z ciekawszych wątków na forum, pomyślałeś o tym?
 8. Jednak trzeba wziąć poprawkę na to, że chodźby gumy z czasem ulegają starzeniu, jednak w starych zegarach materiały były trwalsze.
 9. Chodzi, choć raz na parę godzin zdarzy mu się stanąć, wygląda na to że w jednym miejscu jak mijają się wskazówki są jakieś zwiększone opory, jak go przestawić kluczykiem parę minut do przodu to znowu działa. Tak na marginesie Jekaterynosław to teraz Dnipro, ciekawa jest też pisownia w której obok siebie występują dzisiejsze dwie litery "J" czyli ukraińskie "ї" i rosyjskie "й"
 10. Rosyjskie zegarmistrzostwo to nie tylko bliżej nam współczesne wyroby radzieckiego przemysłu, choć są bardzo rzadkie to da się znaleźć i takie perełki:
 11. Федоръ Ковальскїй Екатерїнославъ ciekawy rosyjski/ukraiński cylinderek
 12. Skoro został poruszony temat starych kieszonek zza wschodniej granicy to dorzucam kolejny, ciekawy cylinderek sygnowany Федоръ Ковальскїй Екатерїнославъ (Fiodor Kowalski Jekaterynosław - dzisiejsze Dnipro)
 13. Całym sie pochwal, a nie że pokazujesz nam tylko fragmenciki Czy jesteś pewien, że to jest "f", kiedyś tak dziwacznie zapisywali "s" W swojej księdze znalazłem D.F. Mussarda z St. Petersburga, lata aktywności ok 1820 Cokolwiek więcej znaleźć będzie trudno, chyba że w jakichś ruskich opracowaniach.
 14. A jakby przyspawać do niego kawał żelastwa, tak żeby zrobić dobrą dźwignię? Rozgrzanie korka przy spawaniu też powinno popuścić gwint.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.