Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Szpindlakfan

Użytkownik
 • Content Count

  344
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

128 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Pszczyna

Recent Profile Visitors

351 profile views
 1. Mało brakowało, a bym to cudeńko przeoczył niestety nie na chodzie, a na pewno jest wart uruchomienia... 🙏
 2. Wszystko co można o takich zegarkach napisać to w większości domysły, niestety twórca nie chciał się pochwalić swoim dziełem i nie pozostawił sygnatury. Jest to zegarek najprawdopodobniej wykonany we Francji na przełomie wieków XVIII i XIX. Poza pięknym stanem zachowania i ślicznie zdobionym mechanizmem wyróżnia się również nietypowym wychwytem. Jest ucieleśnieniem tego co tak bardzo uwielbiam w zegarkach z tego okresu, łączy kunszt wykonania z różnorodnością rozwiązań technicznych
 3. Jest to wszystko mega podejrzane i dla mnie sprawa jest prosta, jeśli cena będzie okazyjna i masz ochotę na ryzyko to możesz licytować, on i tak z twoimi pieniędzmi nigdzie nie ucieknie, co najwyżej stracisz czas na użeranie się z nim i ebay-em.
 4. To prawda, nie wykonuje się testów na covid osobom zaszczepionym, czemu? Pewnie dlatego, żeby statystyki nie psuły rządowej narracji Pandemię można zakończyć bardzo szybko, wystarczy jedna decyzja polityczna.
 5. Jeśli to przekręt to sprzedawca i tak nic na tym nie zyska, bo ebay zablokuje mu pieniądze do czasu, aż potwierdzisz, że wszystko jest ok. Stricte pieniędzy za przedmiot nie stracisz, gdyż obejmuje cię ochrona kupujących, tym bardziej, że sprzedawca ma nowe konto (ebay jest wtedy bardziej restrykcyjny), ale pewnie będziesz miał problemy z odzyskaniem należności celnych.
 6. Podobno przywieziony z Niemiec, ale skróty A i R przy regulacji chyba bardziej wskazywałyby na Francję lub Szwajcarię?
 7. Jakie są wasze doświadczenia z wyceną sprowadzanego samochodu do akcyzy? Czy urząd skarbowy kwestionuje wyceny rzeczoznawców i jakiego rzeczoznawcę możecie polecić z woj. śląskiego? (takiego co by nie zawyżał wartości auta )
 8. Udało mi się pozyskać do zbioru ładną kieszonkę z bardzo nietypową wariancją wychwytu cylindrowego. Czy macie jakieś przypuszczenia co do dokładniejszego miejsca i okresu wykonania?
 9. Samochody używane mocno podrożały, mam nadzieję, że jeszcze zdążę korzystnie opylić swojego grata
 10. Jeśli zakup zegarków chcesz traktować jako inwestycję to pomyśl o starszych zegarkach. Mam wrażenie, że tzw. oignony (wczesne szpindlaki) sporo podrożały na przestrzeni ostatniego roku. A co do zegarków z domów aukcyjnych (także tych skandynawskich) nie patrz na ceny młotkowe, bo za tyle te zegarki sprzedasz, ale na pewno ich za tyle nie kupisz - do ceny należy doliczyć około 25% opłaty aukcyjnej Generalnie trudno zarabiać na zegarkach jeśli się uwzględni prowizje pośredników (tak domów aukcyjnych jak i portali internetowych) Takie zakupy jedynie mogą mieć sens w dłużej perspektywie czasu i to tylko przy założeniu, że znacznie urośnie rynek azjatycki.
 11. Gdzie to taka stylowa graciarnia, w Polsce? 😍 Pytam jako totalny laik, ale czy górna część skrzyni (obudowa mechanizmu) nie jest wtórna? Wygląda strasznie topornie w stosunku do reszty, deski z których została wykonana też nie wyglądają mi na 300 lat...
 12. Mam nadzieję, że nie zapłaciłeś za to małej fortuny. Takie przypadki powinno zgłaszać się na policję- to najzwyklejsze w świecie oszustwo!
 13. Skoro te szczepienia takie skuteczne to dlaczego tyle zachorowań w wyszczepionym Izraelu, Wielkiej Brytanii czy Singapurze? Wmawiano nam, że zaszczepienie będzie nas chronić przed tą "straszną" chorobą i co, teraz będą podawać trzecią i kolejne dawki, a i tak nie dają żadnej gwarancji, że nie zachorujemy. Ta cała nagonka na szczepienia zaprzecza już wszelkiej logice. Pfizer tylko w pierwszym półroczu tego roku, na samej tylko szczepionce przeciwko covid zarobił 10 mld USD, tylko sobie wyobraźcie jak dobrze koncerny musiały posmarować, żeby rządy poszczególnych państw dalej brnęły w to szaleństwo.
 14. Fajne nietypowe zdobienia, tak zgaduję, że to może być wyrób szwedzki...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.