Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
dipsy007

Protrek PRG-270, czy Garmin Instinct ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Przymierzam się do zakupu któregoś z w/w zegarków. Zależy mi na barometrze i alarmie burzowym. Jestem fanem G-shocka, mam ich kilkanaście i w sumie zawsze na ręce gości u mnie właśnie G-shock. Miałem GW-9400, ma barometr, ale chciałem wypróbować coś innego.

Cenowo-zarówno Protrek, jak i Garmin do kupienia nowe w sklepie za 699 zł.

Może jest ktoś z klubowiczów, który miał oba wzory i może zabrać głos.

Pozdrawiam i czekam na dyskusję, za i przeciw.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tego Protreka, fajny zegarek na wycieczki, ale porównywanie go z Garminem to chyba pomyłka. Jak porównywanie gruszek z jabłkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, interesuje mnie barometr i alarm burzowy. Nie interesują mnie funkcje Smart i gps. Dlatego, dla mnie, to podobne zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest alarm burzowy? Bo nie przypominam sobie nic takiego z modelu 270.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałeś Rangemana, to "coś innego" w PRG-270 to będzie zasadniczo tylko design. Tam jest ten sam sensor (chyba nawet tej samej generacji), co w GW-9400. Miałem obydwa te zegarki i czujniki działają tam dokładnie tak samo. W zeszłym roku kupiłem Garmina (tylko model Fenix, a nie Instinct) i on wyleczył mnie ze wszystkich G-Shocków* i Protreków. Nie wiem jakie są różnice w czujnikach między Fenixem, a Instinctem - nigdy się w to nie wgryzałem, ale alarm burzowy moim zdaniem jest skuteczniejszy w Garminie, niż we wspomnianych modelach Casio. Jest konfigurowalny - można sobie ustawić przy jakiej wartości zmiany ciśnienia ma się aktywować alarm, i jest mniej fałszywych alarmów. Sam barometr w obydwu markach pokazuje poprawne wartości - porównywałem ze stacją pogodową na lotnisku, na którym bywam.

 

* W zasadzie to z G-Shocków wyleczyło mnie samo Casio, wyrzucając z oferty praktycznie wszystkie, zwykłe, proste cyfrowe zegarki z pozytywnym wyświetlaczem. 


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dla tego pozytywowego wyświetlacza wybrałem albo Protreka, albo Garmina. Jutro podjadę do sklepu przymierzyć Garmina i zdecydować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Protreka PRG-270 nie miałem, ale miałem Rangemana i obsługa czujników to poprzednia epoka w porównaniu do Garmina - do tego funkcje smart w Garminie działają bdb po połączeniu z telefonem, mój głos na Instincta - nawet pierwszej generacji bez solara jak mój

Choć w sumie Rangeman z przyjemniejszych materiałów wykończony, ale za duży - tu Instinct wygrywa

rangeman.png

garmin.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie, mierzyłem Garmina Instincta.
Na plus- fajny silikonowy pasek, na minus- jednak brak autonomiczności zegarka.
Nie zagadał do mnie.
Teraz w całym temacie namieszał mi, jako fanowi G-shocka, GBD-H2000-2 oraz nadchodzący GW-9500.
Na chwilę obecną czekam do poniedziałku, wtedy Mudman ma pojawić się w sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, miałem 17 G-Shockow podczas swojej zegarkowej przygody, Rangemana czy GBD-100 i prawie protreka czyli SGW-100 i użytkowo Instinct je kasuje wszystkie, jedyny G-Shock jaki miałem (GBD-100) z funkcjami smart software'owo był mocno niedorobiony. Lubiłem go, ale wymiana na Instincta to był dobry ruch. Myślę, że jak ma tylko wskazywać czas to protreka, jak potrzebujesz dodatkowych funkcji to tylko Garmin. Casio jeżeli chodzi o budowę zegarka są fajne i bardzo dobrze zrobione. Instinct się wydaje z początku bardzo plasticzany, aczkolwiek jest też twardy i wytrzymały.

 

Ale obejrzyj jeszcze te modele które Cię zainteresowały w sklepie, może dla Ciebie się sprawdza i zrobią dobre wrażenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany.W jednym z marketów elektronicznych dostałem dobrą cenę na Instincta i kupiłem.
Od teraz będę testował- to mój pierwszy Garmin, po przerobieniu w ciągu ponad 17 lat kilkudziesięciu G-shocków. Za jakiś miesiąc napiszę w tym wątku o swoich wrażeniach.
Dziękuję wszystkim za pomoc, bo Wasze słowa też były mi pomocne.

a27d401cffa99cbae1acfbf6da20b432.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie minął jeszcze cały miesiąc, ale mogę już coś napisać.
W cenie Garmina Instincta nie kupimy żadnego Casio G-shocka z takimi możliwościami co Garmin. Jako stary G-shockowiec piszę to naprawdę z bólem serca.
Barometr działa dobrze, podając ciśnienie takie jak np. na pobliskim lotnisku w Pyrzowicach. Alarm burzowy także działa.
Do tego waga, naprawdę nie czuć go na ręce.
Pasek miękki, silikonowy. Dokupiłem już na znanym portalu azjatyckim kilka pasków w innych kolorach w cenie niższej niż 10 zł.
Bałem się ładowania zegarka, zawsze uważałem, że zegarek powinien być autonomiczny i żyć swoim życiem. Po 3 tygodniach używania, a wiecie jak używa się nowy zegarek, ciągle coś testując, zmieniając itp. bateria zeszła do 1 kreski i zdecydowałem się go naładować.
To tyle z mojej strony.
Jestem zadowolony z zakupu Garmina. Dziękuję zarazem klubowiczom, którzy mnie do tego nakłonili swoimi wpisami.
Pozdrawiam. Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.