Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Hecke

Zegar z kukułką

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni, mam prośbę o identyfikację zegara z kukułką. 

Robiłem własne poszukiwania i to na co natrafiłem to, że takie zegary były produkowane przez Junghansa, podobne przez J.B. Becha i Herberta Herra. 

Ten nie ma sygnatur stąd mój problem z identyfikacją. Może, ktoś z Was miał już okazję widzieć taki mechanizm i go rozpoznaje.

Prośba o jakieś wskazówki. 

Przeglądałem katalogi Junghansa. Podobny zegar ale z dolną kukułką znalazłem w książce o Zegarach Ludowych, który jednak miał inny mechanizm.

 

image000000.jpg

image000000.jpg

Edytowane przez Hecke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, żadnych informacji nikt nie ma na temat tego zegara? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem tego kukuła z wielkim zainteresowaniem, bo pierwszy raz w życiu zobaczyłem na zdjęciach taki miks szwarcwaldzkiej kukułki z eklektyczną  (lekko secesyjną) obudową, elegancką tarczą za szybką, zaś w środku z werkiem z regulatorem balansowym.

 

A czy takie robiono? Oczywiście że tak, tylko mało ich przetrwało. Tu np Wernerokułki z 1905:

 

 

2103433870_CWernerKatalog1905043(3).thumb.jpg.1719283a0f4f0d4f992b9cbe46066a29.jpg

Jeżeli nigdzie nie ma sygnatury - raczej zapomnij o identyfikacji producenta.


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za informację. Jak znajdzie się sygnatura, to dam znać. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 20.10.2023 o 12:27, Anansi napisał(-a):

Oglądałem tego kukuła z wielkim zainteresowaniem, bo pierwszy raz w życiu zobaczyłem na zdjęciach taki miks szwarcwaldzkiej kukułki z eklektyczną  (lekko secesyjną) obudową, elegancką tarczą za szybką, zaś w środku z werkiem z regulatorem balansowym.

 

A czy takie robiono? Oczywiście że tak, tylko mało ich przetrwało. Tu np Wernerokułki z 1905:

 

 

2103433870_CWernerKatalog1905043(3).thumb.jpg.1719283a0f4f0d4f992b9cbe46066a29.jpg

Jeżeli nigdzie nie ma sygnatury - raczej zapomnij o identyfikacji producenta.

To ja się podkleję do tematu - nabyłam okaz podobny do Triumpho ze strony katalogu od Anansiego (z drobnymi różnicami), ale werk ma jak u Hecke'go...

Czy to Werner, czy też jakiś dziwny twór, braciszek bohatera tematu?

Załączam zdjęcia, aczkolwiek mój jest do renowacji i będę potrzebować inspiracji, jak go wykończyć (zwłaszcza okrągły ślad kleju wokół dziupli kukułki mnie intrygujące, bo nie ma tam śladu po zawiasach, więc nie jestem w stanie sobie wyobrazić, jak to działało... Drzwiczki wraz z zawiasami przyklejono? 🤔

20240117_170352.jpg

20240117_171009.jpg

20240117_171601.jpg

20240117_171607.jpg

20240117_171615.jpg

20240117_171658.jpg

Edytowane przez Jaga92
Dodanie istotnych zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie było tam drzwiczek, tylko przyklejony jakiś pierścień - krążek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, PM1122 napisał(-a):

Myślę, że nie było tam drzwiczek, tylko przyklejony jakiś pierścień - krążek. 

Ok, dzięki! To ma sens, o wiele większy niż drzwiczki... Ciekawe, czy ktoś ma podobny, kompletny egzemplarz - byłoby mi łatwiej... 🤔 Ale może znajdzie się dobra dusza z podobnym "kukułem" i wstawić fotkę... Nadzieja umiera ostatnia... 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ok, już znalazłam stare zdjęcie identycznej z "eZatoki" (załączam) - faktycznie, tylko pierścień jest wokół dziupli.

Pozostaje jedynie pytanie, czy to Werner czy NN (jak zegar Autora tematu).

 

Screenshot_20240118-155328~2.png

Edytowane przez Jaga92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś po kształcie płyty werku skojarzy. Parę osób ma katalogi z werkami, ale tych kształtów z nieznacznymi zmianami jest mnóstwo. Więc, przeglądanie tego wszystkiego, grozi oczopląsem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, PM1122 napisał(-a):

Może ktoś po kształcie płyty werku skojarzy. Parę osób ma katalogi z werkami, ale tych kształtów z nieznacznymi zmianami jest mnóstwo. Więc, przeglądanie tego wszystkiego, grozi oczopląsem. 

Rozumiem... Szkoda 😅 Ten mój wygląda jak skrzyżowanie Triumpho i Marsa z katalogu... Ale sygnatury brak, chyba że gdzieś pod tarczą napotkam... No nic, trudno. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, PM1122 napisał(-a):

Może ktoś po kształcie płyty werku skojarzy. Parę osób ma katalogi z werkami, ale tych kształtów z nieznacznymi zmianami jest mnóstwo. Więc, przeglądanie tego wszystkiego, grozi oczopląsem. 

 

Ale nie z kukułkowymi werkami...

Dawno temu Karl Kochmann wydał książkę, w której były ryciny płyt szwarcwaldów (na obrazku chyba najnowsze wydanie z końca lat 90. Ale czy takich z balansem - nie wiem.

s-l960.thumb.jpg.7587ffb6580b0909d293e8331b5aa63d.jpg

 

Jest jeszcze książka Ricka Ortenburgera, ale co jest w środku w ogóle nie mam pojęcia...

s-l90.jpg.b9a461235daa37f3b495f24ceb8300e0.jpg

 


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.