Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Depipi

Kształt kopert współczesnych zegarków automatycznych

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam stary, kwarcowy zegarek marki „Perfect”- typowy zegarek w cenie do stu złotych.

Ostatnio przymierzałem również kwarcowy zegarek modowej marki Aztorin.

W obydwu przypadkach koperta jest tak wykonana, że kładąc ją na płaskiej powierzchni uszy „wystają w dół” minimalnie poza obrys całej konstrukcji. Inaczej mówiąc uszy są najbardziej wystającym od dołu elementem. Zakładając takie zegarki na nadgarstek leżą one idealnie przylegając do skóry pomimo, że mierzony Aztorin jest sporo większy od Perfect’a (koperta 42 mm przy nadgarstku 18,5).

Ostatnio byłem na kupnie kolejnego automatu, mierzyłem i oglądałem dużo zegarków. W każdym z mierzonych (Longines, Tudor, Ball, ogólnie mnóstwo swiss made automatic) spód koperty jak i uszy kończą się na jednym poziomie. Wszystkie te zegarki są idealnie płaskie od spodu, przez co leżą na ręce lepiej lub gorzej ale nigdy nie tak dobrze jak wspomniane dwa kwarce.

Dlaczego tak jest?

Czy to trend? Moda na kształt koperty?

Na pewno nie o grubość chodzi ponieważ mierzyłem przeciętne zegarki automatyczne, skrajnie grube odpuszczałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie doszukiwalbym się tu żadnych teorii spiskowych, po prostu różne marki produkują różne kształty i rodzaje kopert i trzeba szukać takich, które dobrze się prezentują na nadgarstku, i są wygodne w noszeniu. Ostatnio byłem mocno zaskoczony na plus kształtem takiej koperty, która nosi się bardzo wygodnie, choć tu duża zasługa rozmiaru i wymiaru lug to lug. 

IMG_20231020_103251.jpg

1701371784099940011047695273286.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.11.2023 o 19:24, Depipi napisał(-a):

Czy to trend? Moda na kształt koperty?

 

To konstrukcja. Opuszczone w dół uszy  powodują, że zegarek o większej średnicy może poprawnie leżeć na mniejszym nadgarstku.  Płaska koperta często dotyczy mnieszych rozmiarów, by zegarek jeszcze  jako tako leżał na większych nadgarstkach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.