Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
azealila

Zegarek damski do 7500 - porady

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Wszystkim, 

Tuż przed Gwiazdką, poszukuję swojego wymarzonego zegarka lub utwierdzenia w swojej decyzji.

Jestem niemal zdecydowana na Longines Dolce Vita 21mm. Pytanie czy warto w cenie 6100 zł (promocyjna w W.Kruk) / 7200 zł (katalogowa) ? 

Nie ukrywam, że marzeniem jest Cartier Panthera lub Tank (niestety nigdy nie miałam okazji przymierzyć), więc lubię klimaty eleganckich, klasycznych zegarków. Raczej o prostej tarczy, bez diamencików podbijających cenę. 

 

Byłby to mój zegarek codzienny, raczej nie „inwestycyjny” (choć nigdy niewiadomo kiedy się znudzi ;) )  

 

Oczywiście z chęcią przyjmę inne propozycje.

Mechanizm - może być kwarc, jeśli mechaniczny to tylko automatyczny 

Koperta - wolałabym kostkę (ale proszę się nie ograniczać, może coś wpadnie w oko), rozmiar max. 36 mm (nadgarstek obw 18cm), jasny kolor tarczy, komplikacje nie są wymagane (podobają mi się datowniki i fazy księżyca), raczej bransoleta, budżet do 7500 zł.

 

Zegarek nie musi być nowy, ale obawiam się szperania w vintage i używkach będąc laikiem na początku swojej drogi :) 

 

Pochodzenie - chciałabym, żeby to był mój pierwszy szwajcarski zegarek. 

 

Dolce Vita była mierzona, więc opinie czy leży jak powinien chętnie przyjmę :) 

 

Możliwe że DV to już jest wszytko czego szukam i po prostu potrzebuje ostatniego kopniaka, że to będzie dobry zakup :) 

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc! Katalog - Dolce Vita

IMG_9255.jpeg

IMG_9252.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na naszym forumowym bazarku jest Omega, Cartier i Breitling od kolegi @eye_lip , warto spojrzeć bo wszystkie w zasięgu budżetu. Longines jak najbardziej ok.👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciut powyżej założonego budżetu (ok, może ciut więcej niż ciut - okolice 2.000€) da się kupić Grand Seiko kwarca (dokładność 10 s na rok) w 37 mm kopercie. Szampańska tarcza jest przepiękna :)

 

image.thumb.jpeg.36e71c313da2db7a8307f6e99a152dcb.jpeg

 

Jak lubię Longines’a to jakościowo GS go bije.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki sam Dolce Vita (tyle, że na pasku skórzanym) nosi od wakacji moja żona. Jest to obecnie jej ulubiony zegarek. Na Twoim nadgarstku (moim zdaniem)  wygląda bardzo dobrze. Jak się podoba, to nie ma co szukać dalej. Marka dobra. Następna w kolejności (w Grupie Swatch) jest Omega, ale cenowo już będzie dużo drożej.

Natomiast co do ceny, to twardo walcz o rabat 20% od ceny z metki. W przypadku Longinesa i tego modelu cena w okolicach 5.800 zł jest jest raczej spokojnie do uzyskania. Jak nie u jednego sprzedawcy, to u innego. Tylko trzeba trochę ponegocjować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie byłbym sobą, gdybym nie podrzucił aero gdy mowa o szwajcarskich

 

 

Do wyboru, do koloru. Automaty są z tych wyższej klasy - top Grade. Niektóre mają prawdziwe diamenty.

O marce poczytasz w necie

 

Przykładowe 

 

Screenshot_20231224-142152.thumb.png.c6c7f38074277083971ced59302deb0d.png

Screenshot_20231224-142239.thumb.png.edad6aae75c7b20031ae8aba33514865.png

 

Wiem, że pisałaś iż brylancików nie chcesz ale mówisz też o tych prawdziwych? 30 brylantów 0,70ct. 

Screenshot_20231224-142954.thumb.png.1289f996c1794a88d8b45b318eaa17d7.png

 

 

Screenshot_20231224-142513.thumb.png.80e23dad25640b475394fd0465be2559.png

 

 

https://dolinski.pl/zegarki-aerowatch/?features_hash=33-26

 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.