Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
xkris33

Zegarek z chronografem do 500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

poszukuje zegarka z chronografem do ok.500zł, jeśli byłoby warto to jestem w stanie dołożyć w granicach 200zł do budżetu.

Będzie to mój pierwszy zegarek do noszenia na codzień. Podobają się mi chronografy np. citizen eco-drive radio controlled chronograph ale to już grubo ponad budżet.

Z wymagań fajnie jakby miało szkło szafirowe z racji wytrzymałości.Wolałbym zegarek na bransolecie.

Ewentualnie jak zachowuje się szkło mineralne? Jest duża różnica w porównaniu do szafirowego?

Póki co znalazłem Casio Edifice EFS S580D-1AVUEF - trochę ponad budżet.

Myślałem o Lorusie ale nie mogę znaleźć żadnego ze szkłem szafirowym. Może coś od Festiny? Seiko raczej poza budżetem z tego co szukałem.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Casio Edifice to

bardzo dobry trop :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Powiedziałbym, że szafir to konieczność dla zegarka codziennego.

 

Jako tania dobrą markę (Swiss , szafir i 100m) polecam Le Temps. A że miałem kilka egz i wiem co to, zatem polecam z czystym sumieniem. Dla mnie taki Atlantic ale tańszy.

 

Piszesz, że wolałbys na bransolecie. Ale czy odrzucasz pasek całkowicie?

 

Screenshot_20240107-144210.thumb.png.c3455d8a9b10b4f688e2efa681a31fc8.png

https://www.briju.pl/zegarek-meski-le-temps-le-temps-lt1057-44bl62-zg-014278?gad_source=1

 

Ale jeśli jednak to i na bransolecie się znajdzie 

 

Screenshot_20240107-144306.thumb.png.2391984d0623343b9405171220bd00a0.png

https://www.briju.pl/zegarek-meski-le-temps-le-temps-lt1057-13bs01-zg-014277?gad_source=1

 

 

Casio jak najbardziej, jeśli się podoba. Ale to spore koperty są, należy mieć na uwadze.

 

Tu w dobrej cenie

Screenshot_20240107-145753.thumb.png.0cd5fc0e130789eafd75c54a6b461bef.png

https://www.timestore.pl/zegarki-z-chronografem?f[p]=52800001&sort=cheapest

 

 

 

Edit

 

Screenshot_20240107-153015.thumb.png.ef51ca5a8eaaf00005a8739fc707b5c0.png

https://allegro.pl/oferta/meski-zegarek-casio-efs-s510d-1avuef-edifice-solar-12129772300

 

Może nie chrono. Ale wygląda jak chrono ;)

 

 

Screenshot_20240107-164301.thumb.png.8a52758e471bad28ca358a13a7d40837.png

https://www.briju.pl/zegarek-adriatica-a8277-5114qf-zg-011975

 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za szybkie odpowiedzi, właśnie czegoś takiego potrzebowałem.

@Petru23 Chyba wybór padnie właśnie na tego CASIO którego mi podesłałeś. Jeśli chodzi o wygląd to jak najbardziej mi odpowiada właśnie czegoś w takim stylu szukałem tym bardziej że to szafir,chronograf, i dodatkowo solar w fajnej cenie. Na jakiej stronie najlepiej go zamówić aby był 100% legit? Tutaj na allegro będzie ok ? 

Le Temps też całkiem dobrze się prezentuje zwłaszcza z tą niebieską tarczą ale chyba na codzień zostanę przy CASIO.

Jeszcze jedno pytanie, jak wyglądają możliwości regulacyjne zegarków na bransolecie? Będzie to mój pierwszy kontakt z nimi a jestem totalnym laikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, xkris33 napisał(-a):

Dziękuje za szybkie odpowiedzi, właśnie czegoś takiego potrzebowałem.

@Petru23 Chyba wybór padnie właśnie na tego CASIO którego mi podesłałeś. Jeśli chodzi o wygląd to jak najbardziej mi odpowiada właśnie czegoś w takim stylu szukałem tym bardziej że to szafir,chronograf, i dodatkowo solar w fajnej cenie. Na jakiej stronie najlepiej go zamówić aby był 100% legit? Tutaj na allegro będzie ok ? 

Le Temps też całkiem dobrze się prezentuje zwłaszcza z tą niebieską tarczą ale chyba na codzień zostanę przy CASIO.

Jeszcze jedno pytanie, jak wyglądają możliwości regulacyjne zegarków na bransolecie? Będzie to mój pierwszy kontakt z nimi a jestem totalnym laikiem.

 

Dobry wybór. Na zapięciu jest mikroregulacja, która w "locie" pozwala trochę skrócić, bądź rozszerzyć bransoletę, jeśli to będzie za mało, to trzeba będzie skrócić o kilka ogniw. Można to zrobić w domu, ale nie polecałbym się bawić bez podstawowych narzędzi do tego. Na szczęście te nie są drogie i za parędziesiąt złotych dostaniesz zestaw "zegarmistrza". No chyba, że coś znajdziesz w domu :) 

 

Ewentualnie podejść do jakiegoś zegarmistrza na mieście i powinien zrobić to od ręki za parę złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, xkris33 napisał(-a):

Na jakiej stronie najlepiej go zamówić aby był 100% legit? Tutaj na allegro będzie ok ? 

Ten z linka jest oryginalny, ale nie jest to oficjalna dystrybucja Zibi, także nie oddasz go na gwarancji do autoryzowanego serwisu. Bezpośrednio na stronie sklepu masz go kilka złotych taniej:

https://www.crazytime.pl/product-pol-4470-Zegarek-meski-CASIO-Edifice-EFS-S510D-1AVUEF.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Właśnie widziałem na crazytime że jest taniej nawet. W razie czegoś ten sklep crazytime 100%legit jeśli chodzi o zegarki? Jak wygląda ta gwarancja 3+3 od casio o której gdzie niegdzie piszą?

 

@edit

Ten pulsar też prezentuje się świetnie, tylko z tego co mi się udało znaleźć to jest na szkle mineralnym.  

Decyzja chyba padnie na tego casio z czarna tarcza. Przyszłościowo nie będzie większych problemów dokupić do niego ewentualnie skórzany pasek zanim kupię coś bardziej formalnego ? Kolejnym celem pewnie będzie Orient bambino open heart ale to za jakiś czas.

Edytowane przez xkris33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, mariusz9a napisał(-a):

Ten z linka jest oryginalny, ale nie jest to oficjalna dystrybucja Zibi, także nie oddasz go na gwarancji do autoryzowanego serwisu. Bezpośrednio na stronie sklepu masz go kilka złotych taniej:

https://www.crazytime.pl/product-pol-4470-Zegarek-meski-CASIO-Edifice-EFS-S510D-1AVUEF.html

Widzę, że jest też z niebieską tarczą w zbliżonej cenie. Aż się sam zacząłem zastanawiać :)

 

Są jeszcze pulsary zbliżone, nie pamiętam tylko czy tam szafir siedzi

Tu akurat seria Ford Motorsport czy jakoś tak

 

14636531_1.jpg

 

 

12 godzin temu, jezyk10 napisał(-a):

 

Dobry wybór. Na zapięciu jest mikroregulacja, która w "locie" pozwala trochę skrócić, bądź rozszerzyć bransoletę, jeśli to będzie za mało, to trzeba będzie skrócić o kilka ogniw. Można to zrobić w domu, ale nie polecałbym się bawić bez podstawowych narzędzi do tego. Na szczęście te nie są drogie i za parędziesiąt złotych dostaniesz zestaw "zegarmistrza". No chyba, że coś znajdziesz w domu :) 

 

Ewentualnie podejść do jakiegoś zegarmistrza na mieście i powinien zrobić to od ręki za parę złotych.

 

Ja skracam grubszym spinaczem biurowym lub śrubokrętem precyzyjnym :)

Ale co się namorduję to moje 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, xkris33 napisał(-a):

Przyszłościowo nie będzie większych problemów dokupić do niego ewentualnie skórzany pasek zanim kupię coś bardziej formalnego ?

Jeśli opis nie zawiera błędu to jest tam standardowe 22mm, także bez problemu dokupisz pasek w takiej szerokości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.